הודעות לעיתונות

הודעה מספר 998

מאת: דוברת דואר ישראל                        

אוגוסט 2021

הודעת חברת דואר ישראל לגבי פעילות יחידות הדואר בסוף אוגוסט

בין התאריכים 15.8-26.8.2021

 

חברת דואר ישראל מודיעה, כי החל מיום א' הקרוב ובשבועיים האחרונים של אוגוסט, בין התאריכים  15.8-26.8.2021, יחולו שינויים בשעות פעילות יחידות הדואר. בתקופה זו יפעלו סניפי וסוכנויות הדואר בשעות מקוצרות.

 

מרבית יחידות הדואר יפעלו בתקופה זו בימים א-ה' ברציפות מ-08:00-15:00 ובימי ו' מ-08:00-12:00, ויעניקו שירות לכלל הציבור, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות ושמירה על בריאות עובדי החברה ולקוחותיה. הודעה מקדימה פורסמה באתר דואר ישראל www.israelpost.co.il  וביחידות הדואר.

 

 

פעילות יחידות הדואר עשויה להשתנות בתקופה זו מיחידה ליחידה,

ולכן יש להתעדכן מראש באתר הדואר בשעות הפעילות של היחידה הרצויה לפני ההגעה

 

יש להזמין תור מראש ליחידות הדואר באמצעות שירות זימון תור

באתר הדואר, באפליקציה בנייד, ובטלפון 171.

 

 

הודעה מספר 997

מאת: דוברת דואר ישראל                        

אוגוסט 2021

לא מחכים להחלטות

פחות מחודש לפני החזרה ללימודים, סקר דואר ישראל מעלה כי:

86% מההורים לילדים כבר החלו להיערך לחזרה לבית הספר

עיקר הקניות נעשות בחנויות ובאתרים ישראליים,

המוצרים הפופולריים לרכישה ברשת: תיקים וכלי כתיבה

קרביץ ועלי אקספרס: האתרים המובילים לרכישות אונליין בארץ ובחו"ל בהתאמה

 

נוי קדם-מדמון, סמנכ"ל תקשורת והסברה בדואר ישראל: "הציבור למד לחיות עם הקורונה ונערך לשנת הלימודים, על אף חוסר הוודאות. מגוון האפשרויות לרכישת מוצרי חזרה לבית הספר מאפשר כיום לכל אחד לבצע את הרכישה בזמן ובמקום שנוחים לו, ולבחור האם לקנות ברשת או בחנויות הפיזיות"

 

 • 86% מההורים לילדים בגילאי 6-18 מתכוונים לרכוש הקיץ מוצרי חזרה לבית הספר - 81% ירכשו אותם בחנויות הפיזיות בארץ ו-47% יזמינו מוצרים און ליין (43% יקנו בשניהם).

 

 • 67% מההורים שיקנו מוצרי חזרה לבית הספר און ליין, יעדיפו אתרים ישראליים: קרביץ האתר המוביל.

 

 • 61% מההורים יעדיפו אתרים בינלאומיים: עלי אקספרס האתר המוביל, אחריו SHEIN ו-eBay.

 

 • כ-80% מההורים יוציאו עד 500 שקל בקניית ציוד לבית הספר דרך האינטרנט ו/או בחנויות כלי כתיבה פיזיות, לא כולל ספרי לימוד.

 

 • תיקי בית ספר וכלי כתיבה הם המוצרים הפופולריים לקניות ברשת לקראת פתיחת שנת הלימודים.

 

פחות מחודש לפני פתיחת שנת הלימודים והציבור לא ממתין להחלטות, וקונה מוצרי חזרה לבית הספר, למרות אי הוודאות. מסקר שערכה בימים אלה חברת דואר ישראל בשיתוף מכון המחקר 'שילוב R2I', לקראת החזרה לבית הספר, עולה כי 86% מההורים לילדים בגילאי בית הספר (גילאי 6-18) מתכוונים לרכוש מוצרי חזרה לבית הספר.  12% מההורים עדיין לא החליטו אם יקנו מוצרי חזרה לבית הספר הקיץ, ו-2% סבורים שלא ירכשו כלל.

 

הסקר נערך בסוף חודש יולי, בקרב מדגם ארצי ומייצג של 305 גברים ונשים יהודים בני 30-60, שהינם הורים לילדים בגילאי 6-18, ונוהגים לערוך קניות של מוצרים שאינם מזון מאתרי און ליין בארץ ו/או בחו"ל. הסקר נערך בקרב מדגם מגולשי iPanel, המקיף 130,000 איש, והגדול ביותר בישראל.

 

81% יקנו מוצרי חזרה לבית ספר בחנויות כלי כתיבה פיזיות  בארץ ו-47% דרך האינטרנט

81% מהנשאלים בסקר ציינו, כי הם מתכוונים לקנות מוצרי חזרה לבית הספר (ציוד ולא ספרי לימוד) בחנויות פיזיות בארץ, בעוד ש-47% אמרו שירכשו באתרי און ליין ישראליים ובינלאומיים. 38% מהנשאלים אמרו שירכשו מוצרים רק בחנויות פיזיות בארץ ו-4% אמרו שירכשו רק באינטרנט. 43% מהנשאלים בסקר ציינו כי יקנו מוצרי חזרה לבית הספר גם בחנויות פיזיות בארץ וגם דרך האינטרנט.

 

מהסקר של דואר ישראל ומכון שילוב I2R עולה, כי ככל שההכנסה הממוצעת נמוכה יותר, כך הציבור קונה יותר בחנויות הפיזיות: 49% מבעלי ההכנסה מתחת לממוצע אמרו שירכשו מוצרי חזרה לבית הספר רק בחנויות פיזיות בארץ, לעומת 27% מקרב בעלי הכנסה ממוצעת ו-36% מבעלי ההכנסה מעל לממוצע.

כמחצית מהגברים (49%) אמרו שירכשו גם בחנויות כלי כתיבה פיזיות וגם דרך האינטרנט, לעומת 38% מהנשים. 48% מבני 40-49 אמרו שירכשו גם ברשת וגם בחנויות בארץ, לעומת 33% מבני 50-60. תושבי אזור הצפון יקנו פחות בשני הערוצים, כאשר רק 31% אמרו שירכשו גם וגם, מול כ-49% בקרב תושבי המרכז, הדרום והשפלה.

 

נוי קדם-מדמון, סמנכ"ל תקשורת והסברה בדואר ישראל: "הציבור למד לחיות עם הקורונה ונערך לשנת הלימודים, על אף חוסר הוודאות. מגוון האפשרויות לרכישת מוצרי חזרה לבית הספר מאפשר כיום לכל אחד לבצע את הרכישה בזמן ובמקום שנוחים לו, ולבחור האם לקנות ברשת או בחנויות הפיזיות".

 

לדבריה, "אנו רואים תופעה של קניה רב ערוצית (Multi-Channels), כאשר הלקוח מבצע שימוש במספר ערוצים לקניות, הוא יבצע בדיקות והשוואה באתרי און ליין ויגיע פיזית לרכוש את המוצרים בחנויות השכונתיות ובקניונים, או להיפך – יכנס לחנויות יראה את המוצרים ואז יזמין אותם מאתרים בארץ ובחו"ל מגמה זו של התאוששות בקניות באונליין, לעומת שנה שעברה באה גם לידי ביטוי גם בנתוני החציון של דואר ישראל בהם ראינו גידול של 32% בהזמנות מחו"ל בחצי הראשון של השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. התאוששות זו בקניות בסחר המקוון, הן באופן כללי והן לקראת שנת הלימודים שבפתח, משקפת לנו כי לאחר תקופה של חוסר ודאות, החיים חוזרים למסלולם".

 

הישראלים מעדיפים לקנות ציוד חזרה לבית הספר באתרים ישראליים

הציבור הישראלי מעדיף לרכוש השנה מוצרי חזרה לבית הספר דווקא ברשתות האון ליין הישראליות. מתוך הקונים ברשת, 43% מהם ציינו כי יקנו בעיקר באתרי אינטרנט בארץ ו-19% ציינו כי יקנו בעיקר באתרי אינטרנט מחו"ל. כשליש מהקונים (29%) ציינו כי יקנו מאתרים בארץ ו/או מחו"ל באותה מידה.

           

שליש מהמתכוונים לקנות מוצרי חזרה לבית ספר דרך האינטרנט צפויים לקנות יותר משנה שעברה, לעומת 21% שציינו כי יקנו פחות. שליש מהמתכוונים לקנות און ליין יקנו אותו דבר כמו בשנה שעברה.

 

תיקי בית ספר וכלי כתיבה הם מוצרי החזרה לבתי ספר הפופולריים לרכישה ברשת לקראת שנת הלימודים

המוצרים הפופולריים ביותר לרכישה און ליין  הם  תיקי בית ספר וילקוטים (61% אמרו שמתכוונים לרכוש), כלי כתיבה (61%), קלמרים (52%), מחברות/דפדפות (49%), מדבקות לספרים ומחברות (47%), וכן תיקיות/ניילוניות/שמרדפים/ חוצצים /קלסרים (45%).

 

קרביץ הוא האתר המוביל לקניות ברשת בארץ, אחריו: אופיס דיפו, מקס סטוק וסטימצקי

עלי אקספרס הוא האתר הבינלאומי המוביל לקניות מוצרי חזרה לבית הספר, אחריו SHEIN ו-eBay

67% מהמתכוונים לקנות מוצרי חזרה לבית הספר ברשת ציינו כי יזמינו באתרים ישראליים, כאשר האתר המוביל הוא קרביץ (38%), אחריו: אופיס דיפו (30%), מקס סטוק (27%) וסטימצקי (22%).

 

61% מהמתכוונים לקנות פריטי חזרה לבית הספר ברשת ציינו, כי יקנו מאתרים מחו"ל, כאשר האתר הבינלאומי המוביל הוא עלי אקספרס (47%), ולאחר מכן SHEIN (22%), eBay (20%) ו-Amazon (16%).

 

79% מההורים יוציאו עד 500 שקל בקנית מוצרי חזרה לבית הספר ברשת ו-83% יוציאו סכום זהה בחנויות הפיזיות

בקרב המתכוונים לקנות מוצרי חזרה לבית ספר און ליין, 34% מההורים לילדים בגיל 6-18 ציינו כי יוציאו עד 250 שקל, 45% יוציאו 251-500 שקל ו-16% יוציאו מעל 500 שקל. בקרב המתכוונים לקנות מוצרי חזרה לבית ספר בחנויות כלי כתיבה פיזיות הסכומים דומים: 38% אמרו שיוציאו בקניות עד 250 שקל בממוצע, 46% יוציאו 251-500 שקל בממוצע, ו-13% יוציאו מעל 500 שקל בממוצע.

 

באופן הגיוני, הורים לילד אחד יוציאו פחות בקניות מוצרי חזרה לבית הספר, מאשר משפחה עם 2 ילדים ויותר. בסקר  50% מבתי האב בהם יש ילד אחד, אמרו שיוציאו עד 250 שקל בקניה און ליין, לעומת 21% מבתי האב עם שני ילדים. 56% מבתי האב בהם יש שני ילדים יוציאו יותר – בין 250-500 שקל בקניית מוצרי חזרה לבית הספר, לעומת בתי אב עם ילד אחד בלבד (30%).

 

51% מבתי האב עם ילד אחד בגיל בית ספר אמרו שיוציאו בחנויות הפיזיות עד 250 שקל, לעומת 24%-33% מבתי האב עם 2-3 ילדים. בקרב משפחות עם 3 ילדים 21% אמרו שיוציאו יותר מ-500 שקל, לעומת 9% מבתי האב עם ילד אחד. הורים בוגרים יוציאו בממוצע יותר מאשר הורים צעירים, ככל הנראה כי ילדיהם בגילאי תיכון וזקוקים למוצרים יקרים יותר. 51% מגילאי 40-49 יוציאו סכום של 251-500 שקל מול 35% בגילאי 30-39.

הודעה מספר 996

מאת: דוברת דואר ישראל                        

אוגוסט 2021

בולימפיאדה:

השירות הבולאי בדואר ישראל הנפיק שלושה בולים למשחקים  האולימפיים בטוקיו

לאחר שנה של המתנה בכספת בית דפוס בצרפת – בולי טוקיו 2020 רואים אור. ענפי ההתעמלות האמנותית, השחייה והרכיבה על סוסים נבחרו להופיע על גבי הבולים

המתעמלות האמנותיות לינוי אשרם וניקול זליקמן השתתפו בהענקת מהדורת הבולים לוועד האולימפי בישראל

מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל, אלחנן שפירא: "גאה ונרגש להנפיק סדרת בולים כחלק מהמסורת ארוכת שנים בליווי המשחקים האולימפיים, ומאחל הצלחה לספורטאים הישראלים" 

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל: "בולים אלו  הם סוג של השראה הטומנת בתוכה את כל מה שמאפיין את המשלחת הישראלית – הייצוג הלאומי, וערכים ספורטיביים חשובים – דבקות במטרה וחתירה לניצחון. אני רוצה להודות לשירות הבולאי על הנפקת הבולים שהפכה למסורת מנצחת"

שנה חלפה, הבול נשאר – השירות הבולאי בדואר ישראל חשף את הבולים הרשמיים למשחקים האולימפיים בטוקיו  שיפתחו לקראת סוף החודש (23/7). הענפים שנבחרו והודפסו על גבי שלושת הבולים החדשים הם שחייה, רכיבה על סוסים והתעמלות אמנותית. מי שזכה לעצב את הבולים, החותמות והמעטפת היום הראשון הוא המעצב ברוך נאה, בעלים ומנכ"ל חברת העיצוב והמיתוג STRATEGIC BRAND DESIGN, כשבכל בול שני פסים כחולים המסמלים את דגל ישראל, ובמרכזו פורץ הספורטאי הישראלי לעבר המדליה הנחשקת. ערכם של "בולי טוקיו 2020"  הם 2.5, 4.00 ו-6.50 שקלים, והם  יוצעו למכירה החל מה-29/6 במאות סניפי דואר ברחבי הארץ.

הבולים תוכננו והודפסו לקראת המועד המקורי של המשחקים בקיץ 2020. המשחקים נדחו בשל מגפת הקורונה, ובהתאם לכך נדחתה גם הנפקת הבולים שנשמרו בבית דפוס בצרפת. התאריך המופיע בבולים ושנת המשחקים בלוגו נשאר שנת 2020 (התש"ף), כשהוועד האולימפי הבינלאומי החליט להשאיר את הלוגו המקורי בתוקף גם בשנת המשחקים החדשה, 2021. חותמת הבולים היא זו שתעדכן את הבולים בתאריך ההנפקה המעודכן.

מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל, אלחנן שפירא,  אמר: "אני גאה ונרגש להנפיק סדרת בולים כחלק מהמסורת ארוכת שנים בליווי המשחקים האולימפיים. ההכנות שלנו כשירות בולאי בהנפקת בולים דומה לזו של הספורטאים – יש מתח, חשיבה, דריכות, רצינות והמון השקעה, ולכן כשזה סוף סוף קורה, יש התרגשות וציפייה ענקית. לבולים יש ערך היסטורי רב והם מייצגים אבני דרך משמעותיות  כמלווים אירועים לאומיים ובינלאומיים, כאלו  המביעים הערכה, הכרה, הוקרה, תודה ותקווה. כל אלו מכוונים למשלחת הישראלית כולה, ואנחנו מחזיקים אצבעות להצלחתה".

גילי לוסטיג מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, אמר: "זהו רגע מרגש כזה שמקדם בעוד כמה רגעים את אירוע הפתיחה של המשחקים האולימפיים המתקיימים פעם בארבע שנים. בולים אלו  הם סוג של השראה הטומנת בתוכה את כל מה שמאפיין את המשלחת הישראלית – הייצוג הלאומי, וערכים ספורטיביים חשובים – דבקות במטרה וחתירה לניצחון. אני רוצה להודות לשירות הבולאי על הנפקת הבולים שהפכה למסורת מנצחת"

הודעה מספר 995

מאת: דוברת דואר ישראל                        

אוגוסט 2021

 

חברת דואר ישראל אירחה את שר התקשורת יועז הנדל

ומנכ"לית המשרד, לירן אבישר-בן חורין בהאב קריות

מרכז הדוורים האזורי החדיש בקריות

 

חברת דואר ישראל אירחה בשבוע החולף את שר התקשורת יועז הנדל, מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר-בן חורין וצוות משרדם בהאב קריות, מרכז הדוורים האזורי בקרית ים. את הסיור הובילו מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין, יו"ר דירקטוריון הדואר, חזי צאיג, וחיים מזעקי, סמנכ"ל שרשרת אספקה בדואר ישראל, יחד עם יו"ר ארגון העובדים הארצי בדואר, שמעון פרג'ון, חברי ארגון העובדים ומנהלים מהחברה. לסיור הצטרף ראש העיר קרית ים, דוד אבן צור.

 

האב קריות, הוא מרכז דוורים אזורי, אשר מעסיק עשרות דוורים ומספק שירותי מיון וחלוקת דואר ומכתבים למאות אלפי תושבי הקריות ולישובי דואר נע באזור. ההאב, אשר נפתח בשנה האחרונה בשיטה חדשנית ברחוב לכיש בקרית ים, נועד לייעל תהליכים ולקצר את זמני מסירת הדואר לתושבי הקריות והאזור. שר התקשורת, יועז הנדל ומנכ"לית המשרד, לירן אבישר-בן חורין וצוות משרדם, יחד עם ראש העיר דוד אבן צור, סיירו במקום וקיבלו סקירה מקיפה על תהליכי העבודה בחברת הדואר ומיון המכתבים והחבילות הקטנות, אשר כ-30% מהן מחולק כיום באמצעות דוורים בתיבות הדואר של התושבים, ללא צורך בהגעה ליחידות הדואר.

 

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין בירך על הביקור, וציין כי שר התקשורת וצוות משרדו מבקרים ביחידות הדואר בקביעות, ומכירים מקרוב את אתגרי החברה עמם היא מתמודדת בשנים האחרונות, לאור הגידול בעולם הסחר המקוון לצד הקורונה והירידה הכלל עולמית במשלוח מכתבים.

 

"חברת דואר ישראל פועלת לשיפור השירות לציבור, כאשר במסגרת זו הקימה בשנים האחרונות מספר מרכזי דוורים אזוריים שמטרתם שיפור תהליכי מסירת דברי הדואר". אמר גולדשטיין. לדבריו, "האב קריות הוא אחד ממרכזי הדוורים האזוריים החדישים והמתקדמים בדואר ישראל, שנפתח בשנה האחרונה. למרות אתגרי הקורונה אנו מספקים מגוון רחב של שירותים באמצעות סניפי החברה, וכן באמצעות מרכזי מסירת חבילות בשיתוף עשרות עסקים מקומיים, ובאמצעות מערך הדוורים והשליחים שמשרתים נאמנה את תושבי הקריות".  

הודעה מספר 994

מאת: דוברת דואר ישראל                        

אוגוסט 2021

 

חברת דואר ישראל תומכת בעסקים קטנים

ומדרגת את העסקים המובילים במסירת חבילות בחציון הראשון של השנה:

ביי ביי בקרית ים, קשקושים בראשון לציון ובית הספר הצומח B בראש העין

בראש דירוג מרכזי המסירה

25.2 מיליון חבילות חולקו באמצעות  הדואר בחציון הראשון של 2021 ,

יותר ממחצית נמסר באמצעות עסקים קטנים ורשתות:

13.5 מיליון חבילות מחו"ל נמסרו באמצעות עסקים קטנים ורשתות

לעומת 8 מיליון בחציון המקביל אשתקד (גידול של 170%).

בני לוי, סמנכ"ל חטיבת הדואר והקמעונאות בדואר ישראל:

"העסקים הקטנים הם שותפים חשובים עבורנו בתהליך האסטרטגי"

 

 

25.2 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל חולקו בחציון הראשון של שנת 2021, כך עולה מנתוני חברת דואר ישראל. כמחצית מכלל החבילות, 13.5 מיליון חבילות מתוכן חולקו בחציון באמצעות עסקים קטנים ורשתות, הפועלים בשיתוף דואר ישראל. לשם השוואה בחציון הראשון של 2020 חולקו כ-8 מיליון חבילות באמצעות עסקים קטנים ורשתות עבור הדואר, גידול של 170% מול חציון מקביל אשתקד.

 

בני לוי, סמנכ"ל חטיבת הדואר והקמעונאות בדואר ישראל: "מרכזי המסירה הם שותפים חשובים עבורנו בתהליך האסטרטגי שאנו מובילים בשנים האחרונות. בתוך חמש שנים יש לדואר ישראל כ-700 מרכזי מסירת חבילות חיצוניים המוסרים עבורנו חבילות ודברי דואר רשום. זהו מהלך ייחודי שמאפשר לדואר לשפר משמעותית את השירות ולהוריד את זמני ההמתנה בסניפים, הלקוחות מקבלים שירות סמוך לביתם בשעות פעילות ממושכות יותר, ואותם מאות בתי עסקים שעובדים עמנו נהנים מטראפיק אדיר של לקוחות שמגיע לאסוף חבילה ורוכש מאותו בית עסק, וכך מגדיל את ההכנסות של בית העסק. בתקופת הקורונה, הדואר תמך במאות עסקים קטנים באמצעות פעילות מסירת החבילות שהפכה אותם לעסקים חיוניים".

 

בראש דירוג מרכזי המסירה עומד זו השנה השניה ברציפות BuyBay בקריית ים עם 145.7 אלף מסירות בחצי שנה. במקום השני חנות קשקושים בראשון לציון עם 121.5 אלף מסירות. במקום השלישי עם עליה של ארבע מקומות בהשוואה לחציון ראשון 2020 - בית הספר הצומח B מראש העין עם 91.2 אלף מסירות. את חמשת המקומות הראשונים סוגרים פוסטשופ מחשבים מקריית אונו (90.1 אלף) ושוק סטוק בראשון לציון (86.8 אלף), ששומרים גם הם על הדירוג שלהם מחציון ראשון 2020.

 

ראשון לציון, היא העיר המובילה במסירות באמצעות מרכזי מסירה בחציון, כאשר שלושה מרכזי מסירה בעיר מדורגים בין עשרת מרכזי המסירה המובילים בארץ. בשבעת המקומות הראשונים.

20 מרכזי המסירה המובילים – חציון ראשון 2021

שם מרכז המסירה

ישוב

כמות מסירות

1.      BuyBay

קרית ים

145,787

2.      קשקושים

ראשון לציון

121,546

3.      בי"ס צומח- B

ראש העין

91,241

4.      פוסטשופ-מחשבים

קרית אונו

90,138

5.      שוק סטוק

ראשון לציון

86,805

6.      שוק סטוק

בת ים

79,375

7.      קניון הבאר

ראשון לציון

74,606

8.      BUY BAY

קרית ביאליק

73,739

9.      ג. סנטר בעמ

יבנה

70,930

10.  מסיבה לי

קרית אתא

68,342

11.  קניון ביאליק

רמת גן

67,125

12.  סטוק קפה

רמלה

61,839

13.  שוק אורנים בע"מ

חיפה

61,206

14.  שופרסל דיל מודיעין סנטר

מודיעין

60,849

15.  על הדרך

חולון

60,767

16.  מתוק לי א.א.שיווק ממתקים

קרית חיים

60,699

17.  היי תקשורת

חיפה

59,710

18.  טל תבלינים

מעלות-תרשיחא

59,260

19.  הקולה

נתניה

59,050

20.  המכולת של אריק

תל אביב - יפו

58,155

 

 

 

הודעה מספר 993

מאת: דוברת דואר ישראל                        

יולי 2021

 

בקרוב החבילות יגיעו מהר יותר:

הדואר רכש מכונת מיון חדישה, שממיינת עד 6,000 פריטים בשעה

 

חברת דואר ישראל השיקה בימים אלה במרכז הסחר המקוון במודיעין, מכונת מיון אוטומטית מתקדמת מתוצרת ענקית המיכון "אינטרול" הגרמנית, שמסוגלת למיין עד 6,000 פריטים בשעה. מדובר במהלך שישפר משמעותית את תהליכי מיון החבילות של דואר ישראל, שרבים מהם מתבצעים כיום באופן ידני, ויאפשר לדייק עוד יותר את המסירה ללקוחות. המערכת שעלותה כמה מיליוני שקלים, ממיינת אוטומטית חבילות בגדלים ומשקלים שונים למספר רב של יעדים בו זמנית. המערכת נרכשה, הותקנה והוטמעה על ידי חברת 'קומטרנס טק' מקבוצת בוכוולטר.

 

חיים מזעקי, סמנכ"ל חטיבת שרשרת האספקה בדואר ישראל מסר כי "הכנסת מכונת המיון החדשה תסייע לקצר תהליכים ולשפר משמעותית את זמני מיון החבילות ואת טווחי הזמן, מרגע הנחיתה בארץ ועד המסירה לנמען. כחלק מהשיפורים הטכנולוגיים שמבצעת החברה לייעול ושיפור השירות, הוטמעה גם מערכת אוטומטית זאת, שתאפשר הגדלת מהירות המיון, תוך חיסכון בעלויות תפעול רבות במרכז הסחר, לרבות בכח אדם. מרכז הסחר המקוון של דואר ישראל מסוגל למיין עד 100 מיליון חבילות בשנה, וכחלק מההערכות לקראת חגי הקניות ברבעון האחרון של השנה, הוכנסה כבר כעת מערכת זו".

 

עוד ציין מזעקי, כי בימים אלה יצאה חברת דואר ישראל למכרז חדש לרכישת מערך מיון חדש שיכלול מכונות מיון נוספות ומערכת הדבקת מדבקות, למיכון כלל מערך היבוא ולייעול נוסף של התהליכים. "אנו בוחנים באופן מתמיד, דרכים להתמודדות טובה יותר עם צרכי שוק המשתנים לצד הערכות לאתגרי העתיד, ופועלים להתאמת פעילות החברה ותשתיותיה לצרכן הישראלי, בהתאם להתפתחות שוק הסחר המקוון העולמי".

 

דואר ישראל הוא שחקן משמעותי בשוק הסחר המקוון עם מערך הריטייל  הגדול בישראל. בשנת 2020 מסרה החברה בישראל כ-50 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל. בתוך 4 שנים הורחב מערך המסירה שעומד כיום על כ-1,300 נקודות ברחבי הארץ, בעסקים קטנים וברשתות כגון קניוני עזריאלי ,ויקטורי, רמי לוי יינות ביתן, צומת ספרים, קינג  סטור, ביג שופ  ועוד.

הודעה מספר 992

מאת: דוברת דואר ישראל                        

יולי 2021

דואר ישראל: התאוששות בהזמנת חבילות מחו"ל

ברבעון הראשון של 2021:

 

עליה של 6% בהכנסות דואר ישראל ברבעון הראשון לכ-429 מיליון שקל;

החברה עברה לרווח נקי בסך 2.9 מיליון שקל

לעומת הפסד של 105 מיליון שקל בתקופה המקבילה

 

ה-EBITDA ברבעון הראשון עמד על כ-39 מיליון שקל, כ-9% מהכנסות החברה

מול EBITDA שלילית בסך 17 מיליון שקל בתקופה המקבילה

 

כ-14 מיליון חבילות הוזמנו מחו"ל ברבעון הראשון

מול כ-10 מיליון ברבעון מקביל אשתקד

 • נמשך הליך הפרטת חברת הדואר למכירת 20% מהחברה למשקיע.
 • הושלם מעבר מטות החברה מירושלים ותל אביב, לקריה הדוארית במודיעין.
 • החברה ממשיכה לייעל את השירות, והשיקה ברבעון הראשון שירות זימון תור מראש במאות סניפי הדואר.
 • במסגרת הליכי התייעלות בסוף 2020 פרשו כ-150 עובדים בפרישה מוקדמת, תוך מימון התוכנית מהלוואה בנקאית שגייסה החברה.

 

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "איתנותה של חברה נמדדת בתקופות משבר, ושנת הקורונה הראתה את עוצמתם של עובדי החברה ומנהליה, שהקפידו על ניהול הפעילות, ופעלו ללא ליאות על מנת לספק שירות מיטבי ללקוחות, תוך סיכון בריאותם. משבר הקורונה פגע בפעילות הסחר הכלל עולמית, אך השפיע על הרגלי הצריכה של הציבור בישראל, שלמד להזמין און ליין כאשר החנויות היו סגורות בארץ, והתרגל להזמין שליחים, מה שייצר עבורנו הזדמנויות חדשות. בזכות פעולות מהירות של הנהלת החברה לצמצום ההוצאות, החברה הצליחה להקטין את הפגיעה ולנהל בצורה אחראית את היציאה מהמשבר. אנו ממשיכים לעקוב אחרי ההתפתחויות הכלל עולמיות בנושא".

 

עוד ציין צאיג, כי "הליך הפרטת חברת הדואר למכירת 20% נמשך גם ברבעון, כאשר אנו מאמינים שכניסת משקיע תסייע לחברה לצמוח, ולהתמודד טוב יותר ברמה העסקית עם אתגרי העתיד. גם ברבעון הראשון החברה המשיכה לבצע השקעות בעיקר בתחום הסחר המקוון, לצד ביצוע פעולות התייעלות משמעותיות, לצמצום הירידה בהכנסות, כדי לשמור על מובילות וחדשנות החברה בתחומי הליבה שלה".

 

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "גם ברבעון הראשון של השנה התמודדנו עם אתגרי הקורונה בעקבות הסגר וסגירת השמיים במדינות רבות, מה שהקשה על היבוא ועל היצוא מישראל. עם סיום הקורונה נאלצנו להתמודד לאחרונה עם האיום הביטחוני, כאשר לאורך כל התקופה המשכנו לתת שירות ללקוחותינו לעיתים תחת אש ואני מודה לעובדי החברה, אשר פעלו במסירות גם בתקופה מאתגרת זו, תוך שמירה על בריאות הציבור ובריאות העובדים".

 

לדברי גולדשטיין "אנו ממשיכים במהלכי התייעלות, כאשר ברבעון הראשון של השנה הושלם מעבר מטה החברה לקריה הדוארית במודיעין המשתרעת על כ-50 דונם כולל מרכז הסחר המקוון לחבילות, מיון המכתבים הארצי וכן מטות החברת שעברו מירושלים ומל אביב, תוך חיסכון משמעותי בנדל"ן, שכירות, חשמל וארנונה. בנוסף במסגרת הליכי התייעלות פרשו בסוף 2020 כ-150 עובדים, מתוך כ-300 עובדים המתוכננים לפרוש בפרישה מוקדמת בשנתיים הקרובות, תוך מימון התוכנית מהלוואה בנקאית שגייסה החברה".

דירקטוריון חברת דואר ישראל אישר היום (ה') את הדוחות הכספיים של החברה לרבעון הראשון של 2021:

 

סך ההכנסות של החברה ברבעון הראשון של 2021 הסתכם בכ-429 מיליון שקל, מול כ-405 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד, צמיחה בהכנסות לראשונה מאז תחילת הקורונה ברבעון הראשון ב-2020. גם ברבעון הראשון של 2021 נמשכה הירידה בהכנסות מדואר כמותי, בעקבות מעבר מואץ בתקופת הקורונה והסגר לשירותים דיגיטליים ולחשבוניות במייל. ברבעון הראשון של 2021 נמכר חלקה של חברת דואר ישראל בנכס במקווה ישראל בתל אביב, כאשר ההכנסות ממכירת נכסים הסתכמו ברבעון הראשון של 2021 בכ-35 מיליון שקל, לעומת 2.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

גם ברבעון הראשון של השנה המשיכה חברת דואר ישראל במדיניות ההשקעה בתשתיות לפיתוח החברה ולשיפור השירות לטווח ארוך, כאשר סך ההשקעות של החברה הסתכם ברבעון בכ-45 מיליון שקל, מול כ-52 מיליון שקל ברבעון המקביל. עיקר ההשקעות ברבעון הראשון של השנה היה בציוד ובטכנולוגיה, בקריה הדוארית במודיעין, במרכזי דוורים אזוריים, וכן במערכות מחשוב נוספות. כחלק מהיערכות החברה להמשך הגידול בסחר המקוון בשנים הקרובות, הוכנסה ברבעון הראשון של השנה למרכז הסחר המקוון, מכונת מיון אוטומטית חדשה, מהמתקדמות בעולם, אשר תגדיל משמעותית את מהירות המיון ואת טיב השירות.

 

הרווח הנקי ברבעון עמד על כ-2.9 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-105 מיליון שקל בתקופה מקבילה, כאשר עיקר הרווח נובע ממכירת נכס בתל אביב במסגרת ההתייעלות גם בתחום הנדל"ן של החברה, וכן מרווח בשוק ההון בסך 15 מיליון שקל ברבעון הנוכחי. ההפסד בתקופה המקבילה כאמור נבע ממשבר הקורונה, וכן מהפסדים בשוק ההון בסך 43 מיליון שקל.

 

ה-EBITDA ברבעון הראשון עמד על כ-39 מיליון שקל, כ9% מהכנסות החברה, לעומת EBITDA שלילי בסך כ-17 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

גידול של 40% בהזמנת חבילות מחו"ל ברבעון הראשון של 2021 מול רבעון מקביל אשתקד

ברבעון הראשון של 2021 שהיה עדיין בסימן קורונה, חל גידול של 40% בהזמנת חבילות מחו"ל מול רבעון ראשון 2020 בו חלה ירידה משמעותית בהזמנות, בעקבות אי הוודאות הכלכלית והעיכובים בהטסות בחלק מהמדינות. בחודשים ינואר-מרץ 2021 הוזמנו כ-14 מיליון חבילות, מול כ-10 מיליון ברבעון המקביל ב-2020. יצוין כי ברבעון הראשון ב-2019 הוזמנו כ-14.5 מיליון חבילות. עם זאת משקל החבילות ברבעון הראשון של השנה המשיך לצמוח ועמד על כ-4,500 טון מול 3,200 טון ב-2020 ו-3,500 טון בשנת 2019, מה שמעיד על הזמנת פריטים כבדים ומשמעותיים יותר, ככל הנראה כתוצאה מהעובדה שחנויות ורשתות רבות בארץ המשיכו להיות סגורות ברבעון הראשון של השנה.

 

ברבעון זה המשיכה החברה לשאת בעלויות השירותים האוניברסליים בתעריפים מפוקחים, דבר שבאופן שוטף מוביל להפסדים של כ-150 מיליון שקל בשנה. שירותים אלו כוללים משלוח וחלוקת דברי דואר ברחבי הארץ במחירים מתחת לעלות הריאלית שלהם, וכן הפעלת סניפי דואר הפסדיים.

 

יש לציין כי גם ברבעון הראשון של 2021 נמשכה הפגיעה בשרשרת האספקה העולמית עקב משבר הקורונה ואירועים נוספים, דבר שהשפיע על פעילות היבוא והיצוא של החברה. החברה המשיכה גם ברבעון זה לספוג הפסדים כבדים עקב חובת מתן השירות האוניברסלי המפוקח מחד, ועליית תשומות ההטסה במאות אחוזים, מאידך.

 

בינואר השנה החלה חברת דואר ישראל להפעיל את שירות זימון תור מראש באופן מלא בסניפים רבים בחברה, כחלק ממהלך מקיף לשיפור השירות ולצמצום זמני ההמתנה. מהלך זה הוכיח את עצמו כאשר ברבעון הראשון של השנה עמד זמן ההמתנה הממוצע של מזמיני התור מראש על 8 דקות בממוצע לבד. נכון להיום בכ-200 יחידות דואר מתוך כ-600 יש חובת הזמנת תור מראש, כאשר בחודשים ינואר-מרץ 2021, שורתו כ-1.8 מיליון לקוחות ביחידות הדואר, מתוכם 33% הזמינו תור מראש.

 

 

חברת דואר ישראל בע"מ – דוחות רבעון ראשון 2021

 

 

 

 

 

 

ל-3 החודשים שהסתיימו ביום 31 במרץ

 

לשנה שהסתיימה ביום

 31 בדצמבר

 

 

 

 

2021

 

2020

 

2020

 

 

 

בלתי מבוקר

 

מבוקר

 

 

 

 

אלפי ש"ח

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הכנסות ממכירות ומתן שירותים

 

 

 

428,598

 

404,784

 

1,579,425

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עלות המכירות ומתן השירותים

 

 

 

434,766

 

431,810

 

1,703,209

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הפסד גולמי

 

 

 

(6,168)

 

(27,026)

 

(123,784)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוצאות מכירה ושיווק

 

 

 

2,496

 

3,591

 

10,785

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוצאות הנהלה וכלליות

 

 

 

26,218

 

27,015

 

100,684

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הכנסות אחרות, נטו

 

 

 

35,074

 

2,324

 

6,929

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 רווח (הפסד) תפעולי לפני הוצאות בגין פרישת עובדים

 

192

 

(55,308)

 

(228,324)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוצאות בגין פרישת עובדים

 

 

 

--

 

--

 

382,000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רווח (הפסד) תפעולי

 

 

 

192

 

(55,308)

 

(610,324)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הכנסות מימון

 

 

 

15,512

 

2,947

 

9,465

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוצאות מימון

 

 

 

11,653

 

51,093

 

37,518

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רווח (הפסד) לפני מיסים על ההכנסה

 

 

 

4,051

 

(103,454)

 

(638,377)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מיסים על ההכנסה

 

 

 

1,200

 

1,300

 

4,900

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רווח נקי (הפסד)

 

 

 

2,851

 

(104,754)

 

(643,277)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                        

הודעה מספר 991

מאת: דוברת דואר ישראל                        

יולי 2021

חברת דואר ישראל מפרסמת את נתוני חציון ראשון 2021:

 

מסימני פוסט קורונה: גידול של 32% בהזמנות מחו"ל בחצי הראשון של השנה

25.2 מיליון חבילות מחו"ל נמסרו בחצי שנה מול 19.1 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד

משקל הפריטים חצה את ה-9,000 טון, גידול של 56% בהשוואה לחציון ראשון 2020

 

הפריפריה שולטת: קרית אתא ועפולה מובילות בהזמנת חבילות, עם 5.7 חבילות לנפש

תל אביב וירושלים מובילות בכמות החבילות, ואחריהן פתח תקווה וראשון לציון

 

 • הצלחה להזמנת תור מראש בדואר: שיפור דרמטי בשירות בסניפי הדואר - 57% מהלקוחות הזמינו בחציון הראשון תור מראש, לעומת כ-6% בלבד בחציון ראשון אשתקד.
 • זמן המתנה ממוצע בסניף דואר בחציון: 7 דקות למזמיני תור מראש.

 

חברת דואר ישראל מסכמת את החציון הראשון (ינואר-יוני) של שנת 2021, בדוח חציוני מיוחד החושף את נתוני הסחר המקוון, והשיפור בשירות ביחידות הדואר: מהדוח עולה, כי בחציון הראשון של 2021 צמחה הזמנת החבילות מחו"ל ב-32% מול חציון מקביל 2020, עם למעלה מ-25 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל, לעומת 19.1 מיליון חבילות שהוזמנו בחציון הראשון של 2020. גם משקל החבילות צמח משמעותית מול חציון מקביל ב-55%, ועמד על יותר מ-9,000 טון, מול 5,800 טון בחציון ראשון בשנה קודמת.

 

למרכזי המסירה היתה בחציון תרומה משמעותית בחלוקת חבילות והורדת זמני ההמתנה בסניפים, כאשר בחציון הראשון חולקו 13.6 מיליון חבילות באמצעות כ-700 עסקים קטנים ורשתות, כלומר למעלה ממחצית מהחבילות שחולקו בחציון.

 

בחודש מרץ השנה נמסרו הכי הרבה חבילות ביחידות הדואר מתחילת השנה, 5.26 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל מול 2.77 מיליון חבילות במרץ אשתקד, גידול של 90% בהזמנות.

 

שיפור בשירות בזכות מהלך הזמנת תור מראש בסניפי החברה

בינואר 2021 השיקה חברת דואר ישראל את מהלך חובת הזמנת תור מראש ("תור בקליק"), ששיפר משמעותית את זמני ההמתנה בסניפים, וויסת את העומסים.

 

 חובת הזמנת תור מראש, לפני ההגעה ליחידה, קיימת כיום ביותר מ-200 יחידות מתוך כ-600 יחידות הדואר. נכון לסוף חציון ראשון 2021 - 57% מכלל המגיעים לדואר מזמינים תור מראש, לעומת כ-6% בלבד שהזמינו בחציון מקביל. זמן ההמתנה הממוצע בחציון הראשון של 2021 עומד על 7 דקות למזמיני תור מראש, לעומת ממוצע של 12 דקות המתנה בחציון מקביל.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, אמר: "מצב הרוח הלאומי בא לידי ביטוי בהזמנת חבילות מחו"ל, כאשר בתחילת  הקורונה בשנה שעברה הציבור ישב בבית בחוסר ודאות, ולכן חלה ירידה משמעותית בהזמנת חבילות. לאחר שהציבור הבין שייקח זמן עד שהקורונה תסתיים ושחנויות  הרחוב והקניונים עדיין סגורים, הוא חזר להזמין מחו"ל ואנו שמחים שדואר ישראל הוא שחקן כה משמעותי בשרשרת הלוגיסטית, ובהורדת יוקר המחיה. לאחר שנת קורונה, אנו רואים התאוששות משמעותית בסחר המקוון עם עליה של עשרות אחוזים במספר הפריטים שהוזמנו מחו"ל".

 

עוד ציין גולדשטיין, "בינואר השנה התחלנו לחייב הזמנת תור מראש בחלק מהסניפים, לפני ההגעה לדואר, מהלך מאתגר שנותן כעת את פירותיו, כאשר כיום כשליש מסניפי הדואר הינם בהזמנת תור מראש. הלקוחות למדו להזמין תור מראש לדואר, בדומה לקופות החולים והבנקים, ולהתקבל בזמן ובמקום שנוחים להם, ואנו נערכים טוב יותר להגעת הלקוחות. אנו גאים שמהלך זה הוריד משמעותית את מספר המבקרים בסניפים, צמצם את זמני ההמתנה ושיפר את שביעות הרצון מהשירות בסניפים. אנו ממשיכים לייעל את השירות, ונכניס תהליכי דיגיטציה נוספים ושירות עצמי בחודשים הקרובים".

 

הפריפריה ממשיכה להוביל בהזמנת חבילות ביחס לגודל האוכלוסיה: קרית אתא ועפולה בראש

במקום הראשון במסירת חבילות בחציון ביחס לגודל האוכלוסיה נמצאת קרית אתא, שבחציון המקביל אשתקד לא דורגה כלל ברשימת 20 הערים המובילות בהזמנת חבילות לנפש, והשנה כבשה את הצמרת עם 5.7 חבילות לתושב. עפולה, צמודה אליה במקום השני עם 5.7 חבילות לתושב, וקטנה ממנה בכמות הכוללת של החבילות. באר שבע במקום השלישי עם יותר מ-4.5 חבילות לנפש. במקום הרביעי נמצאת אשדוד, עם ממוצע של 4.25 חבילות לנפש.

 

תושבי תל אביב הזמינו בחציון: 1.9 מיליון חבילות ותושבי ירושלים 1.7 מיליון חבילות

תל אביב ממשיכה להוביל בכמות החבילות שהוזמנו מחו"ל בחציון הראשון, שעמדה על 1.9 מיליון. ביחס לגודל האוכלוסיה תל אביב נמצאת במקום החמישי בחציון הראשון של השנה, עם 4 חבילות בממוצע לנפש, לעומת מקום שני בחציון מקביל אשתקד.

 

ירושלים דורגה בחציון שניה בכמות ההזמנות עם מעל 1.7 מיליון חבילות מחו"ל, ובמקום ה-20 עם ממוצע של חבילה וחצי לנפש (כמעט מיליון תושבים).

 

הדואר תומך בעסקים קטנים:  13.6 מיליון חבילות מחו"ל נמסרו בחציון בתוך עסקים קטנים ורשתות

חנות BuyBuy בקרית ים היא מרכז המסירה המוביל בישראל בחציון הראשון של 2021 עם 147.5 אלף חבילות שנמסרו.

 

במקום השני נמצאת חנות "קשקושים" בראשון לציון  שמסרה בחציון 121.5 אלף חבילות מחו"ל.

 

ראשון לציון היא העיר המובילה במסירת חבילות במרכזי מסירה – שלושה עסקים קטנים מראשון לציון ממוקמים בין עשרת מרכזי מסירת החבילות המובילים בארץ בחציון.

 

20 הערים המובילות במסירת חבילות ביחס לגודל האוכלוסיה בחציון הראשון 2021

דירוג חציון

ראשון 2020

דירוג חציון ראשון 2021

כמות

מסירות

ממוצע חבילות לתושב בחציון ראשון 2021

שם ישוב

לא דורגה

1

340 אלף

5.7

קרית אתא

1

2

329.5 אלף

5.7

עפולה

3

3

964 אלף

4.55

באר שבע

5

4

962 אלף

4.25

אשדוד

2

5

1.9 מיליון

4.1

תל אביב-יפו

8

6

1.1 מיליון

4

פתח תקווה

4

7

 מיליון1.03

4

ראשון לציון

7

8

368 אלף

3.75

הרצליה

9

9

383 אלף

3.75

כפר סבא

6

10

600 אלף

3.6

רמת גן

10

11

358.5 אלף

3.6

חדרה

14

12

510 אלף

3.45

אשקלון

13

13

756 אלף

3.37

נתניה

17

14

427.5 אלף

3.35

בת ים

11

15

930 אלף

3.25

חיפה

16

16

635 אלף

3.25

חולון

15

17

476 אלף

3.25

רחובות

18

18

288 אלף

3

מודיעין

19

19

320 אלף

2.35

בית שמש

20

20

1.71 מיליון

1.8

ירושלים

 

העסקים הקטנים המובילים במסירת חבילות דואר בחציון הראשון 2021

 

 

שם מרכז המסירה

ישוב

כמות

מסירות

דירוג חציון ראשון 2021

דירוג חציון ראשון 2020

BuyBay

קרית ים

אלף 145.7

1

1

קשקושים

ראשון לציון

אלף 121.5

2

2

בי"ס צומח - B

ראש העין

אלף 91.2

3

7

פוסטשופ - מחשבים

קרית אונו

אלף 90.1

4

4

שוק סטוק

ראשון לציון

אלף 86.8

5

5

שוק סטוק

בת ים

אלף 79.4

6

9

קניון הבאר

ראשון לציון

אלף 746.

7

לא דורג

BuyBay

קרית ביאליק

אלף 73.7

8

3

ג. סנטר בעמ

יבנה

אלף 71

9

לא דורג

מסיבה לי

קרית אתא

אלף 68.3

10

6

קניון ביאליק

רמת גן

אלף 67.1

11

12

סטוק קפה

רמלה

אלף 619.

12

לא דורג

שוק אורנים בע"מ

חיפה

אלף 61.2

13

לא דורג

שופרסל דיל מודיעין סנטר

מודיעין

אלף  60.9

14

10

על הדרך

חולון

אלף 60.8

15

לא דורג

מתוק לי א.א.שיווק ממתקים

קרית חיים

אלף 60.7

16

לא דורג

היי תקשורת

חיפה

אלף 597.

17

לא דורג

טל תבלינים

מעלות-תרשיחא

אלף 59.3

18

לא דורג

הקולה

נתניה

אלף 591.

19

13

המכולת של אריק

תל אביב – יפו

אלף 58.2

20

11

הודעה מספר 990

מאת: דוברת דואר ישראל                        

יולי 2021

בולי אהבה

השירות הבולאי הנפיק שני בולים לציון ט"ו באב

מכל הלב: השירות הבולאי בדואר ישראל הנפיק השנה שני בולים ליום האהבה המצוין בט"ו באב

 

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק לראשונה  שני בולים מנוקבבים בצורת לב לכבוד ט"ו באב, יום האהבה שיחול ב-24 ליולי, המבטאים אהבה, זוגיות ואחדות, כיאה למסורת ארוכת השנים של עם ישראל לדורותיו המתקיימת בתאריך העברי. על עיצוב הבולים אחראית המאיירת והמעצבת הגרפית, רינת גלבוע, ערכם של הבולים עומד על 3 ו-7 שקלים, והם מוצעים למכירה במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ.

 

שני הבולים המרכיבים את הסדרה, מציגים את האופן שבו נחגג יום ט"ו באב לאורך הדורות - החל בנערות המחוללות בכרמים בלבוש לבן ועד למחזרים הצעירים בני ימינו, הנושאים מתנות אהבה לבחירות ליבם,.

 

בול ט"ו באב (אישה)   (7 שקלים)                                                             בול ט"ו באב (גבר) (3 שקלים)

הודעה מספר 989

מאת: דוברת דואר ישראל                        

יולי 2021

 

בול המאה

 

השירות הבולאי בדואר ישראל הנפיק בול לציון 100 שנה להתאחדות התעשיינים

לכבוד האירוע ההיסטורי הנפיק השירות הבולאי בול מיוחד בסימן מעבר לתעשייה רובוטית

 

מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל, אלחנן שפירא:

"להתאחדות התעשיינים תרומה עצומה בפיתוח התעשייה והצמחת כל שוק העבודה"

 

נשיא התאחדות התעשיינים בישראל, ד"ר רון תומר:

"התעשייה הישראלית אינה חוששת מהעתיד, אלא מייצרת אותו"

 

בול פעם במאה שנה – השירות הבולאי בדואר ישראל הנפיק בול יחיד ומיוחד, כיאה לציון דרך היסטורי לאחד הארגונים המשפיעים בישראל, התאחדות התעשיינים, שחוגג מאה שנה להיווסדו. בבול, אשר עיצב המעצב הגרפי רונן גולדברג, נראית יד של פועל המוסרת גלגל שיניים, שבטבורו מגן דוד, אל זרוע של רובוט תעשייתי. פעולה זו מסמלת את המעבר לתעשייה רובוטית, תהליך המתפתח בשנים האחרונות והוא עתידה של התעשייה בישראל, כשברקע הבול נראים סמלים המפרטים את תחומי התעשייה השונים. במעטפה המשלימה את הבול מוצג תרחיש עתידי, ובו עובדים מצביעים לעברו של לוח שליטה וירטואלי, השולט על תחומי התעשייה השונים. ערכו של "בול התאחדות התעשיינים בישראל" 5 שקלים, והוא מוצע למכירה במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ .

 

נשיא התאחדות התעשיינים בישראל, ד"ר רון תומר: "התעשייה הישראלית איננה חוששת מן העתיד, אלא מייצרת אותו בעצמה. באמצעות חדשנות, חזון ויוזמה, הצליחה התעשייה הישראלית להתמודד עם אתגרים שונים במהלך מאה שנות קיומה. היא מנהיגה את הצמיחה במשק, באופן ישיר ועקיף. גם בתקופת הקורונה, התעשיה הישראלית הוסבה למציאת מגוון פתרונות יצירתיים לעמידה במשבר וביציאה ממנו. נמשיך לתרום, להירתם, לפתח ולהתפתח עבור ישראל גם במאה השנים הבאות".

 

מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל, אלחנן שפירא: "זוהי תעודת כבוד לארגון לציין מאה שנות עשיה, בוודאי שבסדרי הגודל, הפיתוח והתרומה הרבה של התאחדות התעשיינים למדינת ישראל, שלה תרומה עצומה בפיתוח התעשיה והצמחת כל שוק העבודה. הענקת הבול מציינת דרך פוריה, מקצועית, מקורית ומגוונת, והכרה באיכותה ותרומתה של התאחדות התעשיינים, והוקרה על אין ספור פיתוחים, טכנולוגיות ומיזמים שהצעידו את ישראל קדימה".

בול 100 שנה להתאחדות התעשיינים בישראל עיצב: רונן גולדנברג

 

 

תמונת מעטפה 100 שנים להתאחדות התעשיינים בישראל

 

 

 

 

 

הודעה מספר 988

מאת: דוברת דואר ישראל                        

יולי 2021

בנק הדואר בכף ידך: בנק הדואר משיק יישומון לניהול חשבון מהנייד

בנק הדואר משיק לראשונה אפליקציה

לניהול חשבונות בבנק הדואר בצורה מאובטחת ומתקדמת.

מנהל בנק הדואר, אבי בלו: "יישומון בנק הדואר הוא אבן דרך משמעותית

כחלק ממהפכת השירות בדואר ישראל".

בשורה למאות אלפי ישראליים: בנק הדואר השיק לראשונה יישומון (אפליקציה) המאגד את כלל השירותים הפיננסיים הניתנים בדואר. קשת הפעולות הניתנות לביצוע ביישומון רחבה ומגוונת, בממשק ידידותי ונוח לתפעול. משתמשי האפליקציה יוכלו ליהנות מקבלת מידע וביצוע פעולות בקלות ובמהירות, ממידע בזמן אמת, מניהול יעיל של חשבונם בבנק הדואר ובעיקר מחיסכון בזמן. היישומון זמין להורדה במכשירי האנדרואיד ובקרוב במכשירי האייפון ((ios תחת השם "בנק הדואר".

 

מנהל בנק  הדואר, אבי בלו: "יישומון בנק הדואר הוא אבן דרך משמעותית עבורנו כחלק ממהפכת השירות בדואר ישראל ואנו ממשיכים לחשוב על פתרונות שיאפשרו ללקוחות לבצע מגוון פעולות מרחוק, ללא הגעה לסניפים. מדובר בחלק ממהלך אסטרטגי לצמצום העומסים ביחידות הדואר שהציבה לנגד עיניה הנהלת החברה, שיאפשר למאות אלפי בעלי החשבון בבנק הדואר לבצע פעולות בחשבונם מרחוק".

 

בין השירותים שיתאפשרו לביצוע דרך היישומון: הפקדת שיקים, בדיקת יתרת עו"ש, ריכוז יתרות, ביצוע העברות כספים לבנק אחר, העברת כספים לחו"ל ומזומן בזמן. . כמו כן, ניתן לטעון כרטיס נטען של בנק הדואר, לברר שערי מט"ח, ובקרוב תתאפשר גם הזמנת מט"ח ישירות דרך היישומון. הרישום לשירות אינו כרוך בתשלום עמלה, עם זאת חלק מהפעולות המבוצעות ביישומון יחויבו בעמלה (הפקדת שיקים, הזמנת שיקים, העברות בנקאיות וכו').

 

בנק הדואר הינו הגוף הפיננסי החוץ בנקאי הגדול בישראל המונה כ-600 סניפים בתוך יחידות הדואר, בפרישה הגיאוגרפית הרחבה בארץ, בהם ניתן לבצע את כלל הפעולות הפיננסיות. בנק הדואר משרת את כל הציבור הישראלי ומנהל חשבונות עו"ש למאות אלפי לקוחות בעלי חשבון. בנק הדואר משמש כזרוע התשלומים של המדינה ודרכו ניתן לבצע פעולות תשלומים למשרדי הממשלה, הטענות ברב- קו, הנפקת רישיונות נהיגה ורישיונות רכב עבור משרד התחבורה, העברות כספים לחו"ל, המרות מט"ח, תשלומי קצבאות, משכורות לעובדים זרים ועוד.

 

פרטים נוספים ניתן לקבל במוקד הלקוחות של בנק הדואר בטלפון: 02-5005303

וכן באמצעות אתר הבנקאות הביתית https://www.bankhadoar.co.il/.

הודעה מספר 987

מאת: דוברת דואר ישראל                        

יוני 2021

תכינו את הדרכונים - חוזרים לטוס:

 

סקר חדש של מכון Shiluv I2R ודואר ישראל:

כ–45% מהישראלים מתכוונים לטוס לחו"ל בקיץ השנה,

 45% מתוכם יעשו זאת עם בן/בת הזוג,

וכ- 30% מתוכם ייצאו לחופשה משפחתית.

כאשר מעל 30% לא יטוסו הקיץ, בעיקר מחשש מקורונה

אבי בלו, מנהל בנק הדואר: "לאחר שנה ללא תיירות יוצאת

אנו רואים התעוררות ברכישות מט"ח ונערכים לדרישות מוגברות

לקראת החודשים הקרובים, ככל שיפתחו יותר יעדים לנסיעה"

 

אחרי שנה בסימן קורונה, כאשר טיסה לחו"ל נראתה כמו חלום רחוק, ישראל חוזרת לחיים. לאחר הסרת מרבית המגבלות וחזרה לשגרה, גם עולם התיירות לחו"ל מתעורר, והמחשבה על חופשה מעבר לים הופכת למציאותית. מסקר חדש שנערך עבור חברת דואר ישראל באמצעות מכון המחקר 'Shiluv I2R' עולה כי כ-45% מהישראלים מתכוונים לטוס הקיץ, כאשר כ45% מאלו שמתכוונים לטוס כבר החליטו לאן לנסוע, וכ-14% מהם טרם החליטו לאן. היעד המרכזי לנסיעות הוא מדינות אירופה, שמרביתן אינן אדומות ואין צורך בבידוד למחוסנים. הסקר נערך בחודש יוני בקרב 503  גברים ונשים בני 18 ומעלה, מהמגזר מהאוכלוסייה היהודית, המהווים מדגם ארצי, אקראי ומייצג, באמצעות פאנל גולשי האינטרנט iPanel המקיף 130,000 איש, והגדול ביותר בישראל.

 

טיסה זוגית

עוד עולה מהסקר, כי 45% מהמתכוונים לטוס יעשו זאת עם בן/בת הזוג, לעומת 31% שהעידו כי יטוסו עם המשפחה. 16% מתכננים לטוס עם חברים ו-8% העידו כי יטוסו לבד. 71% מבני 50+ ציינו כי יטוסו עם בן/בת הזוג, בהשוואה לצעירים בני 30-49 יותר שנוטים יותר לטוס עם המשפחה.

 

היכן קונים מט"ח?

מהסקר עולה, כי 36%  מהמתכוונים לטוס לחו"ל בקיץ השנה יקנו מט"ח עוד לפני הנסיעה ברשתות להמרת מט"ח, 17% ירכשו מט"ח מראש בבנק הדואר, ובמקום השלישי, ירכשו בבנק בו יש חשבון (9%). בנוסף, 9% אמרו שירכשו מט"ח ברגע האחרון, רק כשיגיעו לשדה התעופה, בעמדת המט"ח בנתב"ג, לאחר שיזמינו אותו מראש. 12% מהמתכוונים לטוס לחו"ל ציינו כי הם לא קונים מט"ח כלל, והם משלמים הכל בכרטיסי אשראי בינלאומיים.

 

לקראת הנסיעה לחו"ל ניתן לרכוש במאות סניפי דואר ישראל מט"ח מזומן במטבעות דולר אמריקאי, אירו וליש"ט בשערים אטרקטיביים במיוחד. כמו כן, ניתן להזמין במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ 27 סוגי מט"ח שונים (שאינם דולר, אירו או ליש"ט) לשלם עבורם מראש, ולאסוף אותו רגע לפני הטיסה בדלפקי בנק הפועלים באולמות הדיוטי פרי בנתב"ג בטרמינל 3 ו-1, 24/7, יעיל קל ונוח.

לדברי אבי בלו, מנהל בנק הדואר, "בשנה האחרונה שהייתה שנת קורונה ראינו ירידה משמעותית ברכישת מט"ח בשל סגירת השמיים לטיסות. בימים אלו אנו חשים תחילתה של חזרה לשגרה גם בתחום הנסיעות, והתעוררות ברכישת דולרים ואירו במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ. אנו מאמינים שבקיץ נראה רכישות מוגברות ככל שיפתחו יותר יעדים והישראלים יחושו ביטחון לשוב ולנסוע לחו"ל".

 

הקורונה עדיין מהווה את החשש המרכזי להימנעות מטיסה בקיץ הקרוב

כשליש מהמדגם ציינו כי אין בכוונתם לטוס לחו"ל בקיץ הקרוב. בראש הסיבות שבגינן יש מי שחושש לטוס הקיץ, עלה החשש מהקורונה והמגבלות כתוצאה ממנה: שליש מהנשאלים העידו כי לא יטוסו השנה מאחר ועדיין הם חוששים מהקורונה. 29% ציינו כי הם חוששים מהמגבלות ויחזרו לטוס כאשר המדינות ישובו לשגרה. עוד בין החסמים לטיסה, צויינה העלות היקרה של החופשות (26%) והעדפה לנופש בארץ (20%). 22% מהמדגם טרם החליטו אם יטוסו בקיץ.

 

בחו"ל משלמים במזומן

70% מהמתכוונים לטוס העידו, כי בזמן השהייה בחו"ל הם לרוב משלמים עם מט"ח מזומן. לצד זאת ישראלים לא מהססים להיעזר בכרטיס האשראי הבינלאומי כאשר 61% מהמתכוונים לטוס העידו שיעשו בו שימוש בנסיעתם לחו"ל. זאת כאשר כרטיס מט"ח נטען נמצא בשימוש בחו"ל בקרב 6% מהמתכוונים לטוס.

 

לדברי אבי בלו, חברת דואר ישראל מציעה שני סוגי כרטיסים נטענים, בהם ניתן להשתמש גם לנסיעות לחו"ל וגם לרכישות בטוחות בסחר המקוון בארץ ובחו"ל. "ניתן לרכוש כרטיס ויזה נטען דולרי, הניתן לטעינה מראש בדולרים עד סכום של 10,000 שקל  וכן כרטיס מאסטרקארד רב מטבעי הנטען בשלושה מטבעות: שקל, אירו וליש"ט עד לסכום של 20,000 שקל. את הכרטיסים  ניתן לרכוש או לטעון בסניפי הדואר במזומן, באמצעות כרטיס אשראי או באמצעות העברה בנקאית, והם בטוחים לשימוש בחו"ל במאות אלפי בתי עסק, מאפשרים משיכת מט"ח בכספומטים ושימוש בתחנות דלק בארץ ובחו"ל, ללא צורך בקישור לחשבון בנק, וללא חשש מהונאות או גניבות".

 

בלו ציין כי "לכרטיסים הנטענים יתרונות רבים: אין צורך בפתיחת חשבון בנק, ניתן להטעינם בקלות ובפשטות, ניתן לתת אותם לבני נוער לשימוש בנסיעה בארה"ב או במדינות אירופה, תוך שליטה מלאה בהוצאות. במקרה של אובדן או גניבה, ניתן לחסום את הכרטיס והכסף מאובטח ויוחזר לבעל הכרטיס. הכרטיסים בתוקף ל-5 שנים בעלות חד פעמית של 45 שקל, ניתן להשתמש בהם גם לנסיעות חוזרות וכן לקניות ללא עמלות בחנויות מקומיות בארץ, באתרים ישראלים או באתרי סחר בינלאומיים".

בנק הדואר: הזול ברכישת מט"ח לחו"ל (ברכישת מעל 800 דולר/אירו/ליש"ט)

 

 

בנק הדואר

בנק הדואר*

ברכישת 800 אירו/דולר/ליש"ט

פועלים

לאומי

דיסקונט

מזרחי

דולר

3.37

3.34

3.350

3.340

3.340

3.349

אירו

4

3.97

4.000

3.977

3.990

3.990

ליש"ט

4.651

4.621

4.660

4.635

4.650

4.665

 

השערים נכונים לבוקר 20.6.21

המחיר לרוכשים מעל 800 דולר/אירו/לישט

הודעה מספר 986

מאת: דוברת דואר ישראל                        

יוני 2021

לראשונה סוכנות דואר בתוך רשת "ויקטורי"

הסוכנות נפתחה בסניף בקניון עכו באירוע חגיגי

סוכנות הדואר שנפתחה במודל של "חנות בתוך חנות" מטפלת במאות לקוחות מדי יום.

 

סמנכ"ל הדואר והקמעונאות בדואר ישראל, בני לוי: "שיתוף הפעולה הוא ה'ויקטורי' הוא של כולנו".

סמנכ"ל התפעול ב'ויקטורי', שרון ביטון: "זו סנונית ראשונה ואנו בטוחים שנמשיך לצמוח יחד".

 

חברת דואר ישראל ממשיכה להרחיב את מודל "חנות בתוך חנות" – באירוע גזירת סרט חגיגי, שנערך לאחרונה בסניף ויקטורי בקניון עכו (שלום הגליל 1) במעמד בני לוי, סמנכ"ל חטיבת הדואר והקמעונאות בדואר ישראל, שרון ביטון, מנהל התפעול של רשת ויקטורי, ובכירים מרשת ויקטורי ומדואר ישראל, נחנכה סוכנות הדואר שהחלה לפעול בסניף בעכו לפני מספר חודשים. כזכור רשת ויקטורי, זכתה במכרז להפעלת סוכנויות דואר ישראל בתוך חנויות הרשת, שיופעלו על ידי עובדי ויקטורי.

 

הסוכנות פועלת שישה ימים בשבוע, ונותנת מענה לתושבי עכו והאזור, לרבות לקוחות פרטיים ועסקיים. בנקודת הדואר ברשת ויקטורי ניתן מגוון שירותי דואר ושירותים פיננסיים באמצעות שני דלפקי שירות, כגון: קבלת ומשלוח  דואר רשום וחבילות בארץ וחו"ל, תשלום חשבונות, העברת בעלות רכב, רכישת כרטיסים נטענים, הפקדת כספים לכל בנק בארץ, הנפקת רישיונות נהיגה ועוד. ניתן להזמין תור מראש לסוכנות הדואר באמצעות אתר דואר או במוקד הטלפוני 171.

 

סמנכ"ל הדואר והקמעונאות בדואר ישראל, בני לוי, אמר במהלך האירוע: "אנחנו מברכים על שיתוף הפעולה עם ויקטורי שמצטרף לשיתופי פעולה נוספים שעשינו בשנתיים האחרונות עם רשתות מובילות, כדוגמת רמי לוי, צומת ספרים, כפר השעשועים, קינג סטור, מחסני השוק, ביג שופ ועוד. כיום אנו מפעילים קרוב ל-40 סוכנויות דואר בתוך רשתות קמעונאיות, מה שמאפשר להן להגדיל טראפיק והכנסות מלקוחות קיימים וחדשים שמגיעים לאסוף דואר, ולנו לצמצם את זמני ההמתנה ולהגביר את שביעות רצון הלקוחות בסניפי הדואר. אנו רואים ברשת ויקטורי שותף אמיתי לדרך, ואין ספק ששיתוף פעולה זה הוא ה'ויקטורי' של כולנו".

 

שרון ביטון, סמנכ"ל התפעול ברשת ויקטורי, התייחס לפתיחת סוכנות הדואר: "מאז פתיחת הסוכנות אנו רואים עליה מתמדת בנפח התנועה בסניף. הלקוחות מרוצים, וחוסכים זמן רב, כשאת סידורי הדואר הם יכולים לעשות במהלך הקניות לבית. ראינו מאז פתיחת סוכנות הדואר בוויקטורי עכו גידול בפעילות, הגעה למאות לקוחות נוספים מדי יום  וגידול בהכנסות מלקוחות קיימים. זו סנונית ראשונה מבחינתנו, ואנו בטוחים שנמשיך לצמוח יחד".

 

שירותי הדואר לתושבי עכו ניתנים באמצעות שבע יחידות דואר – ארבעה סניפים וסוכנויות, ושלושה מרכזי מסירה לרווחת התושבים.

הודעה מספר 985

מאת: דוברת דואר ישראל                        

מאי 2021

על רקע משבר הקורונה בהודו: בנק הדואר יציע העברות תשלומים להודו

חינם ללא עמלות במהלך כל חודש מאי

 

על רקע מגפת הקורונה בהודו, יוצא בנק הדואר בשיתוף פעולה עם חברת ,WESTERN UNION  המתמחה בשירותי העברת כספים בעולם, במסגרתו תתאפשר העברת כספים חינם ללא עמלות להודו לאורך כל חודש מאי. העברות הכספים יתאפשרו במזומן דרך ווסטרן יוניון או באמצעות העברה מחשבון בנק לחשבון בנק אחר, בשירות יורו ג'יירו ((Eurogiro זאת ללא הגבלה במספר הפעמים להעברה וללא התניה בסכום מינימלי. פעילות זו נועדה לסייע בעיקר לעובדים זרים החיים בישראל לתמוך בבני משפחותיהם, המתגוררים בהודו, או ללקוחות להם יש קרובי משפחה שמטיילים בתקופה זו או גרים בהודו. 

 

לדברי אבי בלו, מנהל בנק הדואר, "בנק הדואר הוא הגורם המרכזי שמספק מגוון רחב של שירותים לעשרות אלפי עובדים זרים המתגוררים בישראל ומעבירים כספים למשפחותיהם במדינות השונות ברחבי העולם, וזאת באמצעות כ-600 סניפי הדואר הפזורים ברחבי הארץ. מתוך הבנת מורכבות המצב בהודו המתמודדת עם תחלואה גואה ומספר מתים גבוה, החלטנו להקל ולו במעט את העברת הכספים מצד העובדים לבני משפחותיהם, כך שיוכלו להעביר כסף בכל זמן וללא התניה של מספר פעמים. אנו מקווים שבכך נקל ולו במעט על לקוחותינו בשעה קשה זו".

 

בלו מסביר כי  שירות העברת הכספים לחו"ל של בנק הדואר מתאפשר בשתי דרכים:

 1. העברת כספים באמצעות חברת ווסטרן יוניון, בה הכסף עובר במזומן מסניף בנק הדואר לכל נקודה בעולם המעניקה שירותים של החברה, ללא צורך בחשבון בנק.

עלות העברת 100 דולר היא 4 דולר. עלות העברת 1,000 דולר היא 12 דולר.

 

 1. שירות יורו ג'ירו: השירות הניתן בסניפי הדואר, מציע הפקדות כספים לחשבונות בנק בחו"ל תוך ארבעה ימי עסקים. בשירות זה ניתן לבחור בין שני סוגי עמלות:
 • עמלת OUR, בה משלם השולח את מלוא העמלה, והמוטב בחו"ל מקבל את מלוא הסכום.
 • עמלת BEN שבה מתחלקת העמלה בין השולח לבין המקבל.

 

עלות העברה של 1,000 דולר בשירות OUR היא 10 דולר.

עלות העברה של 1,000-1,500 דולרים היא 12 דולר,

עלות העברה של 1,500 דולר-2,000 דולר היא 16 דולר.

 

כעת עמלות אלו יחסכו למעבירים במהלך חודש מאי כספים להודו. מניסיון בנק הדואר מרבית העובדים הזרים בוחרים בשירות OUR ובכך חוסכים מהצד המקבל לשלם חלק מהעמלה.

 

למידע נוסף בנושא העברות כספים לחו"ל ניתן להיכנס ללינק הבא: העברות כספים בנק הדואר

הודעה מספר 984

מאת: דוברת דואר ישראל                        

מאי 2021

לראשונה: קניוני עזריאלי יפעילו סוכנות דואר

הסוכנות אשר נפתחה בקניון  עזריאלי רמלה

מופעלת על ידי עובדי עזריאלי ותספק מגוון שירותי דואר לתושבי האזור

 

קניוני עזריאלי פתחו לראשונה סוכנות דואר, אשר תופעל על ידי עובדי קבוצת עזריאלי, בשיתוף חברת דואר ישראל. הסוכנות אשר נפתחה לפני פסח בקניון עזריאלי רמלה, מספקת את כל שירותי הדואר, בדומה לסניף דואר, לרבות ביצוע פעולות פיננסיות, העברת בעלות רכב והנפקת רישיון נהיגה, קבלת חבילות, משלוח דברי דואר לחו"ל ועוד. פתיחת הסוכנות בעזריאלי רמלה היא חלק מהאסטרטגיה של חברת דואר ישראל לפתוח סוכנויות דואר בשיתוף רשתות, ובכך לשפר את השירות ולאפשר ללקוחות ליהנות ממגוון רחב של שירותים, תוך כדי ביצוע קניות באותה רשת. לדואר ישראל שיתוף פעולה רחב עם קניוני עזריאלי, כאשר בעזריאלי מודיעין והוד השרון קיימים סניפי דואר המופעלים על ידי עובדי דואר, וכן מרכזי מסירת חבילות שמפעילה הקבוצה בקניוני עזריאלי. בנוסף קיימות סוכנויות דואר ברשתות: רמי לוי, ויקטורי, יינות ביתן, צומת ספרים, קינג סטור, ביג שופ ועוד.

 

בני לוי, סמנכ"ל ומנהל חטיבת הדואר והקמעונאות בדואר ישראל: "קבוצת קניוני עזריאלי היא שותף ותיק של דואר ישראל. לאחר שיתוף פעולה מוצלח עם קבוצת קניוני עזריאלי, שמוסרים עבורנו חבילות בעשרה מרכזי מסירת חבילות בכל קניוני הקבוצה , ובעקבות הצלחת סניף הדואר בקניון עזריאלי במודיעין, החלטנו לבחון עם עזריאלי את המודל של ניהול סוכנות דואר בתוך חנות לרווחת באי הקניון. עד כה נפתחו כ-40 סוכנויות בתוך חנויות ורשתות שונות, מודל זכיינות שמוכיח את עצמו ומאפשר ללקוחות לקבל מגוון שירותי דואר במקום נגיש וקרוב לביתם, לדואר לשפר את השירות ולאותה רשת ליהנות מטראפיק אדיר ולהגדיל פעילות מלקוחות חדשים".

 

אורי קילשטיין, מנכ"ל קניוני עזריאלי: "שיתוף הפעולה עם דואר ישראל הוכיח את עצמו, כאשר מדי חודש אנו מוסרים בממוצע מעל 100 אלף חבילות בקניוני עזריאלי. פתיחת סוכנות הדואר ברמלה היא שירות משלים למגוון השירותים הניתנים בקניון, וכבר כעת אנו רואים טראפיק רחב של לקוחות מהאזור שמגיעים במיוחד לקניון לקבל שירותי דואר, ונהנים מהיצע החנויות הרחב. במיוחד בתקופה הנוכחית פתיחת סוכנות הדואר תייצר ערך מוסף לבאי הקניון".

 

סוכנות הדואר בקניון עזריאלי רמלה ממוקמת בקומה השנייה (מול מאפה נאמן) ומופעלת כאמור על ידי הנהלת הקניון. בסוכנות יפעלו שלושה אשנבים ומערכת ניהול תורים שתאפשר הזמנת תור מראש, וכן קבלת מסרון עם התקרב התור המוזמן. כמו כן, הקניון מציע חניה חינם ללקוחות הסוכנות, וצפויים שיתופי פעולה עם חנויות הקניון (קרי מבצעים והנחות), ועם קניוני עזריאלי עצמם, כשכבר כעת ניתן לרכוש בסוכנות הדואר את כרטיס המתנה של קניוני עזריאלי, "עזריאלי גיפטקארד".

 

זמני פעילות הסוכנות הם בימי ראשון – חמישי בין השעות 9:00-20:00, וביום שישי וערבי חג בין השעות 9:00-13:00. יש לעקוב אחרי שעות הפעילות של הסניף שצפויות להתרחב לרווחת הצרכנים בתקופה הקרובה.

 

שירותי הדואר לתושבי רמלה ניתנים כיום באמצעות 12 יחידות דואר: חמישה סניפים וסוכנויות דואר, ושבעה מרכזי מסירת חבילות בשיתוף עסקים קטנים ובינוניים.

הודעה מספר 983

מאת: דוברת דואר ישראל                        

אפריל 2021

'סולידריות בעולם מתפרק':

הכרזה הממלכתית של יד ושם

הונצחה על גבי בול דואר חדש של השירות הבולאי

 

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק בול חדש, המנציח את נושא ההצלה בידי יהודים בתקופת השואה. את הבול עיצבה רותם שריר ממודיעין, סטודנטית שנה ד' לתקשורת חזותית במסלול האקדמי המכללה למינהל בראשון לציון ככרזה במסגרת התחרות "מעצבים זיכרון" שעורך יד ושם מידי שנה לעיצוב הכרזה הממלכתית לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה.  הכרזה שעמדה בסימן "הצלה בידי יהודים בשואה- סולידריות בעולם מתפרק" נבחרה על ידי השירות הבולאי להיות מונצחת בבול לציון יום זיכרון לשואה ולגבורה. ערך הבול 10 שקלים והוא מוצע למכירה החל מהשבוע במאות סניפי הדואר, לקראת יום השואה שחל השבוע.

 

בבול שעיצבה רותם שריר יש רישום פחם של שני זוגות רגליים החולקות זוג אחד של נעליים. הבול משקף במלוא העוצמה את שותפות הגורל היהודי בתקופת השואה. הרגליים אינן מרמזות לזהות המגדרית של הנועל אותן, אך רישומן המדוקדק והרגיש מפצה על היעדר הזהות ומדגיש מסר הומניסטי על האדם.

 

אלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי בחברת דואר ישראל:  "הכרזה הצליחה לרגש ולגעת בכל אחד מאיתנו, כאשר הבול מהווה נדבך נוסף בהנצחת תולדות העם היהודי ובזכר השואה והגבורה. בול זה הוא סמל לסולידריות והצלה בתנאים מחרידים שהדעת אינה סובלת. אני תקווה שבהנפקת הבול נעביר את רעיון ההצלה ששזור בהיסטוריה של עמנו ואת האמנות המרגשת שנוגעת בכל אחד מאיתנו ודרכה מועבר המסר  "לזכור ולא לשכוח".

 

מנימוקי חבר השופטים של יד ושם לבחירת הכרזה: הרישום מצליח להעביר את תחושת הפגיעות והשבריריות של חיי היהודי בשואה, ובכך הוא מקבל תזכורת להיותו של היהודי קורבן נרדף בתקופת השואה, ויחד עם זאת הוא חווה את המעשה האצילי של שותפות הגורל בחלוקת זוג הנעליים – רכושם הדל של האסירים, השותפים לגורל שנכפה עליהם. כל אחד מהשניים נשאר יחף בעצמו, ובעצם הקרבתו נעל אחת למען רעהו הפגין סולידריות וחמלה. ההליכה נוטעת במתבונן אסוציאציה לצעדות המוות, והרקע הלבן המקיף את רישום הפחם נדמה למרחבי השלג שבתוכם התבוססו שיירות האסירים".

 

רותם שריר, סטודנטית לעיצוב וחדשנות במכללה למינהל: " אני מתרגשת וגאה לקחת חלק בפרויקט שמטרתו להנציח את זכרם של בני עמי. בחרתי להמחיש את ההקרבה והנתינה שלא היתה מובנת מאליה בתקופה קשה זו. האופן בו אדם חולק במועט שיש לו על מנת לתת חיים לאחר ריגש אותי מאוד ובחרתי לתת מקום דווקא לרגעים האלה, שלרוב אינם מוזכרים. זה המעט שאני יכולה לעשות בכדי להוקיר כבוד עבור אותם אנשים אשר ויתרו על טובתם האישית למען הצלת נפשות. העשייה הכניסה בי תחושת משמעות ושייכות גדולה."

 

בול יום השואה והגבורה: הצלה בידי יהודים בשואה. מעצבת רותם שריר

 

הודעה מספר 982

מאת: דוברת דואר ישראל                        

אפריל 2021

חברת דואר ישראל ורמי לוי מרחיבים את שיתוף הפעולה:

נפתחה סוכנות דואר חדשה במתחם רמי לוי במישור אדומים

בני לוי, סמנכ"ל ומנהל חטיבת הדואר והקמעונאות בדואר ישראל:

"השותפות עם רמי לוי היא אסטרטגית ואנו אנו מודים לו על האמון".

 

חברת דואר ישראל מרחיבה את מערך הריטייל ומקימה סוכנות דואר נוספת בשיתוף איש העסקים רמי לוי - במתחם רמי לוי במישור אדומים (אזור התעשיה איתם 1). הסוכנות החדשה היא אחת מבין 40 סוכנויות הפועלות במודל  "חנות בתוך חנות" של דואר ישראל בשיתוף רשתות קמעונאיות בהן: "יינות ביתן", "צומת ספרים", "ויקטורי", "מחסני השוק", "מגה בעיר", "ביג שופ" ועוד.

 

בני לוי, סמנכ"ל ומנהל חטיבת הדואר והקמעונאות בדואר ישראל: "הקמת הסוכנות החדשה במישור אדומים היא המשך ישיר לשיתוף הפעולה המוצלח עם רמי לוי בסוכנות הדואר בעטרות. אין ספק שמדובר בשותפות אסטרטגית שתורמת לשני הצדדים. דואר ישראל היא הקמעונאית הגדולה במדינה עם למעלה מ-1300 נקודות שירות, הכוללות מאות מרכזי מסירה בשיתוף עם עסקים קטנים ובינוניים מקומיים, המגדילים את הכנסותיהם בעקבות הטראפיק הרב של לקוחות הדואר. אנו מודים לרמי לוי על האמון ונמשיך לקדם שיתופי פעולה לרווחת לקוחותינו".

 

איש העסקים רמי לוי אמר על פתיחת סוכנות הדואר: "השותפות עם דואר ישראל הפכה לדבר טבעי מבחינתנו. סוכנות הדואר מציעה מגוון שירותים רחב לתועלת לקוחותינו, שיוכלו ליהנות מחוויית שירות כוללת של בילוי, קניות ופנאי ברמי לוי עם היצע מגוון וגישה נוחה. פריסת הסניפים שיש לנו ברחבי הארץ, גורמת לשיתוף הפעולה עם הדואר להיות נכון ומתבקש. אני מאמין שבעתיד שיתוף הפעולה ילך ויתהדק, ונמשיך לספק ללקוחותינו חווית קניות נוחה, נעימה ואטרקטיבית".

 

פתיחת הסוכנות במישור אדומים תסייע בייעול השירות ללקוחות הדואר, עם דגש על צמצום זמני ההמתנה בסניפים הסמוכים.  הסוכנות תציע מגוון רחב של שירותים לטובת הציבור, בדומה לסניפי דואר רבים כגון:  קבלת ומשלוח חבילות, משלוחים מהירים בארץ ובחו"ל, שירותים פיננסיים כגון רכישת מט"ח, העברת כספים בארץ ולחו"ל, הפקדת כספים בארץ, וכן הזמנת שירותי שליחים, ושירותי דואר נוספים. לנוחות הלקוחות, מוצעת חניה בשפע בקרבת הסוכנות ובחינם.

הסוכנות כוללת שני אשנבים, היא ממוקמת בקרבת סניף רמי לוי, ותפעל שישה ימים בשבוע (ימים א'-ה' 9:00-17:00, ימי ו' וערבי חג 8:00-12:00).

 

עם הוספת הסוכנות במישור אדומים, שירותי הדואר לתושבי מעלה אדומים ניתנים כיום באמצעות חמש יחידות דואר: שני סניפים וסוכנויות דואר ישראל, וכן שלושה מרכזי מסירה לרווחת התושבים. בנוסף, באזור ירושלים ניתנים שירותי דואר באמצעות 79 יחידות דואר: 45 סניפים וסוכנויות דואר ישראל, ו-34 מרכזי מסירה.

 

 

הודעה מספר 981

מאת: דוברת דואר ישראל                        

אפריל 2021

 

בול הפועלים: בול חדש במלאת 100 שנים לבנק הפועלים

 

בטקס חגיגי שהתקיים בלשכת יו"ר בנק הפועלים, ראובן קרופיק, במעמד מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, חזי צאיג, מנכ"ל בנק הדואר דני גולדשטיין, ומנהל השירות הבולאי, אלחנן שפירא, הושק בול שהונפק על ידי השירות הבולאי במלאת 100 שנה להיווסדו של בנק הפועלים. הבול, אשר עוצב על ידי מעצבת הבולים, מירי ניסטור, יימכר במאות מסניפי דואר ישראל ב-11.70 שקל ליחידה.

 

עיצוב הבול מביא לידי ביטוי את תרומת הבנק לפיתוחה של הארץ, ועליו נראים  לוחות סולריים, שדה חסה, גורדי שחקים בתל-אביב, מחלף כבישים,  התיישבות במצפה רמון, חקלאי בשדות קיבוץ נען, סניף בנק פועלים ישן ומניה היסטורית. הבול משלב בין האספקטים הרבים בתרומתו של בנק הפועלים לחברה בישראל, לאורך 100 שנות קיומו, ומשולבים בו אלמנטים שבין העולם החדש לעולם הישן המשקפים את כברת הדרך שעשה הבנק החל מהקמתו כבנק הפונה לפועלים ועד פעילותו היום כבנק המוביל בישראל.

 

ראובן קרופיק, יו"ר בנק הפועלים: "גם בעידן הדיגיטלי, יש סמלים שמהות הביטוי שבהם תשמר לדורות. כזה הוא הבול, תיעוד של היסטוריה וחברה לאורך שנים. הנפקת הבול המיוחד לציון 100 שנים לבנק הפועלים, הינו ביטוי עמיד ותמידי ליצירה, בניה ותרומה חברתית של הבנק לאורך השנים. נמשיך להוסיף עשייה וחזון להרחבת הסיפור שבבול".

 

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "הנפקת הבול מהווה הוקרה לתרומתו האדירה של בנק הפועלים לחברה הישראלית, הן כמוסד פיננסי והן כגוף שהינו חלק מהקהילה בישראל. אני מברך את בנק הפועלים על 100 שנות פעילות רבות משמעות למדינת ישראל. אני מאמין כי בזכות בול זה נשמור את חותמו של הבנק לעוד שנים רבות".

 

אלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל אמר: "בנק הפועלים הוא אחד המוסדות הפיננסיים המובילים בישראל, אשר מאז קום המדינה משמש כשחקן מרכזי בבניין תשתיות הארץ ולקח חלק בפיתוח תחומי האנרגיה, הדיור והתחבורה בישראל. זהו כבוד גדול עבורנו להוקיר את פועלו באמצעות הנפקת הבול".

 

בתמונה: בול 100 שנה לבנק הפועלים ומעטפת היום הראשון.  מעצבת מירי ניסטור

הודעה מספר 980

מאת: דוברת דואר ישראל                        

אפריל 2021

בקרוב חברת דואר ישראל תציע ארנק אלקטרוני:

יוצאת במכרז להקמת פלטפורמה לארנק דיגיטלי לבנק הדואר

 

 

חברת דואר ישראל יוצאת בימים אלה במכרז להקמת פלטפורמה לארנק דיגיטלי, שתאפשר לבנק הדואר להציע מגוון רחב של פתרונות תשלומים והעברות כספים בארץ ובחו"ל. במכרז יוכלו להשתתף חברות שברשותן פלטפורמת תשלומים קיימת, שתותאם לבנק הדואר ויציעו פיתוח וממשקים, לרבות תחזוקה, תפעול וניהול המערך התפעולי והשיווקי של הפלטפורמה לבתי עסק וללקוחות פרטיים. המשמעות היא שבנק הדואר יוכל להציע כבר בסוף 2021 מגוון רחב של שירותים פיננסיים באמצעות אפליקציה ייעודית בנייד ולבצע פעולות באופן דיגיטלי, שיצמצמו את ההגעה ליחידות הדואר, לרבות פתיחת חשבון מרחוק, העברת כספים בארץ ולחו"ל, רכישת מט"ח, הזמנת כרטיסים נטענים, הזמנת מט"ח לפני טיסה לחו"ל ועוד. תנאי המכרז המחייבים הם כפי שמופיע במסמכי המכרז. פרטי המכרז מופיעים באתר דואר ישראל www.israelpost.co.il.

 

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל אמר "כפי שעשינו מהפכה בתחום הסחר המקוון והנגשנו את נושא הקניות ברשת לכל עם ישראל, כך בכוונתנו להציע שירותים פיננסיים לכל עם ישראל. לאחר שהוכחנו בחמש שנים האחרונות, כי אפשר להציע מגוון רחב של שירותים מתקדמים בתחום הסחר המקוון והלוגיסטיקה במחירים אטרקטיביים ולפנות לקהלים רחבים ודיגיטליים,  הבשילה העת לפנות לקהלים אלו ולהציע להם פעילות סינרגטית באמצעות בנק הדואר, של מגוון פעולות פיננסיות דיגיטליות, לצד המשך מתן שירות פרונטלי במאות סניפי הדואר ברחבי הארץ לאוכלוסיות השונות. המעבר לפעילות פיננסית דיגיטלית, יאפשר המשך שיפור השירות ובהתאמת הדואר לצרכים המשתנים של לקוחותינו".

 

לדברי אבי בלו, מנהל בנק הדואר, "בנק הדואר הוא הגוף הפיננסי שמספק שירותים לכלל האוכלוסיה בכל מקום מדן ועד אילת, לרבות ביישובי דואר נע, ביהודה ושומרון, בישובים ערביים, בקיבוצים, במושבים ועוד. זהו צעד נוסף שאנו עושים להנגשה של השירותים הדיגיטליים לכלל האוכלוסיה, גם למי שאין חשבון בנק כלל. כך נוכל להרחיב את סל השירותים הפיננסיים הניתנים באמצעות האפליקציה בנייד, אשר תאפשר לבעלי חשבון בנק הדואר וללקוחות נוספים שאינם בעלי חשבון בבנק הדואר, לקבל שירותים פיננסיים מתקדמים גם באמצעות טלפונים חכמים".

 

עוד ציין בלו כי "למשתמשים באפליקציה יתאפשר לנהל יתרות בשקלים ובמט"ח ממספר מקורות (חשבון בנק הדואר, כרטיסי חיוב/אשראי, כרטיס נטען, הפקדת מזומן ועוד), לבצע פעולות פיננסיות כמו ביצוע תשלומים, העברת כספים ורכישת טובין בבתי עסק ובאינטרנט, וליהנות מהטבות ממועדון לקוחות ייחודי".

 

דואר ישראל היא חברה ממשלתית, אשר נמצאת בימים אלה בתהליך מכירה של 20% מכלל מניות המדינה.

הודעה מספר 979

מאת: דוברת דואר ישראל                        

פברואר 2021

 

חברת דואר ישראל משפרת את שירותי חלוקת הדואר בעיר חיפה

מאתרת מקום להקמת מרכז חלוקת דואר אזורי בחיפה

שיאפשר קיצור משמעותי של זמני מסירת הדואר לתושבי חיפה

 

חברת דואר ישראל בע"מ יוצאת בימים אלה מבניין שקמונה הוותיק, אשר נמכר לאחרונה, ומבקשת לאתר מבנה חדש לצורך הקמת מרכז דוורים אזורי חדיש ומתקדם בעיר. במסגרת זו חברת הדואר מעוניינת בקבלת הצעות לשכירת נכס, ללא דמי תיווך, עבור הקמת מרכז למיון דברי דואר בשטח של כ-850 מ"ר באזור העיר התחתית בחיפה, בין רחוב דקל בצפון, רחוב מניר במערב, רחוב קלאוזנר במזרח ושדרות רוקח בדרום. תקופת השכירות למשך 10 שנים עם אופציה להארכה ל 2 תקופות נוספות של 5 שנים כל אחת.

 

חיים מזעקי, סמנכ"ל ומנהל חטיבת שרשרת אספקה בדואר ישראל מסר "בשנים האחרונות חברת הדואר מבצעת שורה של מהלכים לייעול השירות לתושב, ובמסגרת זו הוקמו ברחבי הארץ מרכזי דוורים חדישים ומתקדמים אשר מחלקים דברי דואר באופן אזורי בצורה שמייעלת משמעותית את תהליכי העבודה ומקצרת את זמני המסירה ללקוחות. המעבר למרכז דוורים חדש בחיפה יאפשר שדרוג שירותי הדואר גם לתושבי חיפה והאזור".

 

המעבר למרכזי חלוקת דואר אזוריים, הוא חלק מהרפורמה בדואר לשיפור השירות, תוך ייעול תהליכים לוגיסטיים ותפעוליים. הקמת המרכז וריכוז כל המכתבים באזור אחד מאפשרת ליותר דברי דואר להגיע למקום אחד, לעבור תהליכי  אחסון ומיון קפדניים וחלוקה מהירה תוך פרק זמן קצר, לשביעות רצון הלקוחות. חברת דואר ישראל פתחה עד כה מספר מרכזי חלוקת דואר אזורים ברחבי הארץ: בראשון לציון, אשדוד, בקעת אונו, רמלה-לוד, רחובות, קריות, נתניה ועוד, ובכוונתה להקים מרכז דוורים אזורי מתקדם גם בחיפה ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. מרכזי החלוקה האזוריים שהוקמו עד כה, נבנו בשיטות  מתקדמות בהנחיית יועצים בתחום זה.

 

חיפה דורג בשנת 2020 במקום ה-12  בישראל, בהזמנת חבילות מחו"ל ביחס לגודל האוכלוסיה - כך עולה מנתוני חברת  דואר ישראל לסיכום שנת 2020. תושבי חיפה אוהבים להזמין באון ליין והזמינו בשנת 2020 כ-2.07 מיליון  חבילות מחו"ל, כאשר כל תושב הזמין בממוצע 7.3   חבילות השנה.

 

בעיר חיפה   56  יחידות שירות, בהן 25  יחידות דואר ו-31  מרכזי מסירת חבילות. לאחרונה החלה החברה להציע שירות זימון תור מראש מלא בעשרות סניפי דואר בארץ, כחלק משיפור השירות, וזאת באמצעות אתר החברה, באפליקציה בנייד או שיחה טלפונית למוקד 171. שירות זה מאפשר להתקבל כמעט ללא המתנה בסניפים ומשפר את חווית הלקוחות.

 

 

הודעה מספר 978

מאת: דוברת דואר ישראל                        

תאריך: 12/04/2021

 

עדכון שעות פעילות חברת דואר ישראל ביום הזיכרון, ביום עצמאות ובחודש הרמדאן

 

להלן עדכון שעות פעילות חברת דואר ישראל ביום הזיכרון, ביום העצמאות ובחודש הרמדאן:

 

בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל יום שלישי (13.4.2021)

סניפי הדואר יפעלו ביום זה מ-8:00-18:00.

סוכנויות הדואר יפעלו ביום זה בהתאם לשעות פעילותן הקבועות (בדר"כ מ-08:00-13:30), ולא יאוחר מהשעה 18:00.

המוקד הטלפוני 171 ומוקד בנק הדואר יהיו פתוחים כסדרם מ-8:00-17:00.

 

בחודש הרמדאן החל מיום שלישי (13.4-11.5.2021)

במהלך חודש הרמדאן, החל מ-13.4 ועד 11.5, סניפי הדואר והסוכנויות בחברה הערבית יהיו פתוחים כל ימות השבוע בין השעות 8:00-14:00.

 

ביום הזיכרון וערב יום העצמאות יום רביעי (14.4.2021)

כל יחידות הדואר, לרבות סניפים וסוכנויות, יפעלו ביום זה מ-8:00-12:30.

המוקד  הטלפוני 171 ומוקד בנק הדואר 02-5005303 יפעלו בין השעות 8:00-13:00.

שירותי השליחים יפעלו בין השעות 8:00-13:00.

 

ביום העצמאות, יום חמישי (15.4.2021)

כל יחידות הדואר יהיו סגורות ביום זה.

 

ביום שישי (16.4.2021) כל יחידות הדואר ישובו לפעול כסדרן בשעות 8:00-12:00

 

הודעות על שעות הפעילות פורסמו ביחידות הדואר ובאתר החברה.

 

למרות האמור לעיל יתכנו שינויים נוספים, ויש להתעדכן באתר הדואר לפני הגעה ליחידות השונות.

יש להזמין תור מראש ליחידות הדואר, באתר www.israelpost.co.il באפליקציה בנייד, או במוקד הטלפוני 171.

 

 

חג שמח,

הודעה מספר 977

מאת: דוברת דואר ישראל                        

תאריך: 21/02/2021

הודעה לציבור – אי מתן שירותי בנק הדואר בחג הפורים,

יום שישי ה-26.2.21

חברת דואר ישראל מודיעה, כי בעקבות שדרוג שירותי בנק הדואר והעברת מערך המחשוב שלו, ביום שישי הקרוב, 26.2.2021, לא יינתנו באופן חד פעמי ביום זה, שירותי בנק הדואר ושירותים פיננסיים בכל סניפי החברה, וכן במוקד בנק הדואר ובערוצי הדיגיטל של החברה (אפליקציה בנייד, צ'ט ואתר החברה). הסניפים, מרכזי מסירת החבילות, מוקד 171, אתר חברת הדואר, האפליקציה בנייד והצ'ט יפעלו כסדרם ביום שישי ה- 26.2, לביצוע פעולות שאינן פיננסיות.

בתאריך זה, חג הפורים (שאינו "יום עסקים" בנקאי), לא יתאפשר ביצוע פעולות בנקאיות וכספיות בהן: רכישת מט"ח, רכישת והטענת כרטיסים נטענים, ביצוע פעולות בחשבונות בנק הדואר, משיכת כסף בכספומטים של בנק הדואר, ביצוע העברות כספים בארץ ולחו"ל, העברת בעלות רכב, הנפקת רישיון נהיגה, הטענת רב קו בסניפים ועוד.  

ניתן יהיה לבצע בסניפים תשלום חשבונות רגילים כדוגמת חשבונות חשמל, מיסים, תשלומי עיריה וכו'. (לא יתקבלו תשלומים ב- ON LINE), וכן לקבל ולשלוח חבילות, לעקוב אחר חבילות, להזמין תור מראש לסניף, להזמין שליח ועוד.  

 

עם סיום שדרוג והעברת מערך המחשוב של בנק הדואר, ישובו כל שירותי בנק הדואר לסדרם, לא יאוחר ממוצאי שבת. כל שירותי בנק הדואר בסניפים ישובו לפעול כסדרם ביום א׳ 28.2.2021.

 

אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית,

בברכת בריאות איתנה,

דואר ישראל

הודעה מספר: 976

מאת: דוברת דואר ישראל                        

תאריך: 10/07/2020

מהלך היסטורי לשיתוף פעולה

בין דואר ישראל ומינהל הדואר באמירויות:

חברת דואר ישראל החלה לשלוח ולקבל חבילות ודברי דואר מאיחוד האמירויות

 

חברת דואר ישראל יוצאת במהלך היסטורי לשיתוף פעולה עם מינהל הדואר באמירויות ((Emirates Post, במסגרתו ניתן מעתה לשלוח ולקבל מאיחוד האמירויות מכתבים וחבילות, שיישלחו בדואר רגיל, וכן בדואר רשום ומשלוחי EMS מהירים.

 

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל אמר "אנו שמחים ומתרגשים על שיתוף הפעולה עם איחוד האמירויות שיאפשר להרחיב את פעילות הסחר המקוון בישראל למדינות נוספות. לחברה הסכמים עם למעלה מ-150 מינהלי דואר בעולם, וזו עדות נוספת ליכולות של דואר ישראל כגורם מרכזי בתחום הסחר המקוון בישראל התורם להורדת יוקר המחיה. מערכת היחסים שנרקמת בין ישראל לבין איחוד האמירויות, והחיבור בין מינהלי הדואר יאפשרו להדק את קשרי המסחר בין המדינות".

 

גלעד תירוש, סמנכ"ל הסחר והשליחים בדואר ישראל אמר "אנו מצפים לתחילת העבודה מול דואר איחוד האמירויות שהפגינו מקצועיות רבה בכל התהליך. שיתוף הפעולה יאפשר לנו להרחיב את סל הפתרונות שלנו ולהציע ללקוחותינו הפרטיים והעסקיים את המגוון הרחב ביותר של מדינות אליהן יוכלו לשלוח ולקבל חבילות ודברי דואר ובמחירים המשתלמים ביותר".

 

בימים אלה השיקה חברת דואר ישראל את "דואר בקליק" שירות מקוון, המאפשר ללקוחות פרטיים ועסקיים, השולחים טובין ומסמכים לחו"ל, לבצע פעולות עצמיות מהבית או מהמשרד עוד לפני ההגעה לסניף הדואר. השירות מאפשר למלא מראש באתר הדואר (www.israelpost.co.il) פרטי מידע מקדים לפני משלוח החבילות לחו"ל, לבחור את שיטת השילוח הרצויה, לשלם מראש את דמי המשלוח וכן להדפיס את מדבקת המשלוח וכל זאת לפני ההגעה לסניף. השירות ניתן ללא תשלום וצפוי לייעל משמעותית את תהליכי המשלוח לחו"ל, שכן הלקוחות יכולים לבצע מגוון פעולות בעצמם, תוך שליטה מלאה בתהליכי המשלוח, בזמן ובמקום שנוחים להם, ולהזמין תור מראש לסניפי הדואר לצורך ביצוע מסירת המשלוחים כמעט ללא המתנה.

 

שירות "דואר בקליק" מושק על רקע דרישות החובה של איגוד הדואר העולמי, רשויות המכס ומינהלי הדואר בעולם למתן מידע מקדים על משלוחי טובין לפני משלוח לחו"ל החל מ-1.1.2021, והוא יסייע בשיפור השירות הכלל עולמי, יצירת סטנדרטיזציה ואחידות בעולם השילוח הבינלאומי, תוך שיפור תהליכי השחרור מהמכס. כל לקוח ששולח טובין לחו"ל החל מינואר באמצעות דואר ישראל, נדרש לדווח טרם המשלוח על פרטי התכולה וערכה, ולציין פרטי שולח ונמען, לרבות שמות, כתובות ומספרי טלפון.

 

לשירות 'דואר בקליק' באתר דואר ישראל לחצו: כאן

 

 

הודעה מספר 975

מאת: דוברת דואר ישראל               

תאריך: 20/1/2021

 

חברת דואר ישראל ממשיכה לצמצם את התורים בסניפים:

מרחיבה בינואר את שירות זימון תור מראש לעשרות סניפים

בין הערים בהם תתאפשר הגעה רק בהזמנת תור מראש:

טבריה, כרמיאל, קצרין, נצרת, נהריה, קרית ים, נשר, חדרה, עפולה,

אור עקיבא, קרית אונו, כפר סבא, נתניה, מעלה אדומים, אשדוד, קרית גת, דימונה וסניפים נבחרים בירושלים, תל אביב, באר שבע, חולון, חיפה, פ"ת וראשון לציון

אחרי פיילוט מוצלח בן חודשיים, וכחלק משיפור השירות, חברת דואר ישראל תרחיב במהלך ינואר את שירות זימון תור מראש לעשרות סניפי דואר נוספים. החל מהיום תתאפשר הגעה לסניפים רבים ברחבי הארץ, רק בהזמנת תור מראש, באמצעות אתר החברה, (www.israelpost.co.il) באפליקציה בנייד, או בשיחה טלפונית למוקד 171. בין הערים בהם תידרש הזמנת תור מראש לפני ההגעה: טבריה, כרמיאל, קצרין, נצרת, נהריה, קרית ים, נשר, חדרה, עפולה, אור עקיבא, קרית אונו, כפר סבא, נתניה, מעלה אדומים, אשדוד, קרית גת, דימונה וסניפים נבחרים בירושלים, תל אביב, באר שבע, חולון, חיפה, פ"ת וראשון לציון.

 

בני לוי, סמנכ"ל חטיבת הדואר והקמעונאות בדואר ישראל אמר "כחלק ממהלך מקיף שהחברה מבצעת לשיפור השירות, תתאפשר מחודש ינואר הגעה לשישים סניפים נוספים, בנוסף לתשעת סניפי הפיילוט, רק בהזמנת תור מראש, וזאת על מנת לאפשר ללקוחות לתכנן את מועד הגעתם, ובכך להימנע מהמתנה ממושכת בתור. מהלך זה יאפשר לנו להיערך נכון לביקושים, להסיט משאבים ליחידות עמוסות, ובכך לקצר זמני המתנה ולהגביר את שביעות רצון הלקוחות. בתקופת הקורונה הנושא הינו קריטי לצורך שמירה על הנחיות התו הסגול, ועל מנת למנוע המתנה בשטחים הציבוריים מחוץ לסניפים. במהלך השנה ובהתאם לביקושים ביחידות השונות, יתווספו מאות סניפים נוספים בהדרגה".

 

במסגרת הפיילוט שבוצע בחודשים נובמבר ודצמבר השתתפו תשע יחידות שונות ברחבי הארץ, המייצגות את כלל החברה הישראלית, במרכז, בפריפריה, במגזר הערבי והחרדי. לקוחות שהזמינו תור מראש המתינו בממוצע כשש דקות. בחודש דצמבר שורתו 2.5  מיליון לקוחות בסניפי הדואר, מתוכם כ-375 אלף הזמינו תור מראש (כ-15% מכלל המגיעים). לשם השוואה בחודש ספטמבר שורתו כ-2 מיליון לקוחות בסניפים, מתוכם הזמינו תור רק כ-200 אלף לקוחות (כ-10% מכלל המגיעים).

 

כאמור מעתה, ניתן יהיה להגיע כאמור לעשרות מסניפי הדואר רק בהזמנת תור מראש באתר הדואר, באפליקציה בנייד או במוקד הטלפוני 171, כאשר כחלק מהערכות החברה הורחבו הקצאות התורים באתר החברה ובמוקד, על מנת לספק את הביקושים. בנוסף יוצבו דיילות להדרכת הציבור ויתלו שלטי הסבר. חלק מהתורים ביחידות אלה יוקצו להגעה מזדמנת של לקוחות, שהינם זכאים לפטור מעמידה בתור, בכללם אזרחים ותיקים מעל גיל 80 ובעלי מוגבלויות.

 

 

להזמנת תור מראש באתר דואר ישראל באמצעות השירות תור בקליק

 

 

 

 

הודעה מספר: 974

מאת: דוברת דואר ישראל             

תאריך: 06/01/2021

חברת דואר ישראל ממשיכה לצמצם את התורים בסניפים: מרחיבה בינואר את שירות זימון תור מראש לעשרות סניפים

 

בין הערים בהם תתאפשר הגעה רק בהזמנת תור מראש: טבריה, כרמיאל, קצרין, נצרת, נהריה, קרית ים, נשר, חדרה, עפולה, אור עקיבא, קרית אונו, כפר סבא, נתניה, מעלה אדומים, אשדוד, קרית גת, דימונה וסניפים נבחרים בירושלים, תל אביב, באר שבע, חולון, חיפה, פ"ת וראשון לציון

אחרי פיילוט מוצלח בן חודשיים, וכחלק משיפור השירות, חברת דואר ישראל תרחיב במהלך ינואר את שירות זימון תור מראש לעשרות סניפי דואר נוספים. החל מהיום תתאפשר הגעה לסניפים רבים ברחבי הארץ, רק בהזמנת תור מראש, באמצעות אתר החברה, (www.israelpost.co.il) באפליקציה בנייד, או בשיחה טלפונית למוקד 171. בין הערים בהם תידרש הזמנת תור מראש לפני ההגעה: טבריה, כרמיאל, קצרין, נצרת, נהריה, קרית ים, נשר, חדרה, עפולה, אור עקיבא, קרית אונו, כפר סבא, נתניה, מעלה אדומים, אשדוד, קרית גת, דימונה וסניפים נבחרים בירושלים, תל אביב, באר שבע, חולון, חיפה, פ"ת וראשון לציון.

בני לוי, סמנכ"ל חטיבת הדואר והקמעונאות בדואר ישראל אמר "כחלק ממהלך מקיף שהחברה מבצעת לשיפור השירות, תתאפשר מחודש ינואר הגעה לשישים סניפים נוספים, בנוסף לתשעת סניפי הפיילוט, רק בהזמנת תור מראש, וזאת על מנת לאפשר ללקוחות לתכנן את מועד הגעתם, ובכך להימנע מהמתנה ממושכת בתור. מהלך זה יאפשר לנו להיערך נכון לביקושים, להסיט משאבים ליחידות עמוסות, ובכך לקצר זמני המתנה ולהגביר את שביעות רצון הלקוחות. בתקופת הקורונה הנושא הינו קריטי לצורך שמירה על הנחיות התו הסגול, ועל מנת למנוע המתנה בשטחים הציבוריים מחוץ לסניפים. במהלך השנה ובהתאם לביקושים ביחידות השונות, יתווספו מאות סניפים נוספים בהדרגה".

במסגרת הפיילוט שבוצע בחודשים נובמבר ודצמבר השתתפו תשע יחידות שונות ברחבי הארץ, המייצגות את כלל החברה הישראלית, במרכז, בפריפריה, במגזר הערבי והחרדי. לקוחות שהזמינו תור מראש המתינו בממוצע כשש דקות. בחודש דצמבר שורתו 2.5 מיליון לקוחות בסניפי הדואר, מתוכם כ-375 אלף הזמינו תור מראש (כ-15% מכלל המגיעים). לשם השוואה בחודש ספטמבר שורתו כ-2 מיליון לקוחות בסניפים, מתוכם הזמינו תור רק כ-200 אלף לקוחות (כ-10% מכלל המגיעים).

כאמור מעתה, ניתן יהיה להגיע כאמור לעשרות מסניפי הדואר רק בהזמנת תור מראש באתר הדואר, באפליקציה בנייד או במוקד הטלפוני 171, כאשר כחלק מהערכות החברה הורחבו הקצאות התורים באתר החברה ובמוקד, על מנת לספק את הביקושים. בנוסף יוצבו דיילות להדרכת הציבור ויתלו שלטי הסבר. חלק מהתורים ביחידות אלה יוקצו להגעה מזדמנת של לקוחות, שהינם זכאים לפטור מעמידה בתור, בכללם אזרחים ותיקים מעל גיל 80 ובעלי מוגבלויות.

להזמנת תור מראש באתר דואר ישראל באמצעות השירות תור בקליק

הודעה מספר: 973

מאת: דוברת דואר ישראל             

תאריך: 29/12/2020

דואר ישראל משיקה את "דואר בקליק",

שירות מקוון המאפשר העברת מידע מקדים לפני משלוח חבילות לחו"ל מהבית

 

השירות מושק על רקע דרישות איגוד הדואר העולמי, רשויות המכס ומינהלי הדואר בעולם למתן מידע מקדים על משלוחים טרם הגעת המשלוח לחו"ל

חברת דואר ישראל משיקה את "דואר בקליק" שירות מקוון חדש, המאפשר ללקוחות פרטיים ועסקיים, השולחים משלוחי טובין לחו"ל, לבצע פעולות עצמיות מהבית או מהמשרד, עוד לפני ההגעה לסניף הדואר. השירות מאפשר למלא מראש באתר הדואר (www.israelpost.co.il) פרטי מידע מקדים לפני משלוח החבילות לחו"ל, לבחור את שיטת השילוח הרצויה, לשלם מראש את דמי המשלוח וכן להדפיס את מדבקת המשלוח וכל זאת לפני ההגעה לסניף. השירות יינתן ללא תשלום וייעל משמעותית את תהליכי המשלוח לחו"ל, שכן הלקוחות יוכלו לבצע מגוון פעולות בעצמם, תוך שליטה מלאה בתהליכי המשלוח, בזמן ובמקום שנוחים להם, ולהזמין תור מראש לסניפי הדואר לצורך ביצוע מסירת המשלוחים כמעט ללא המתנה. בעוד מספר שבועות ניתן יהיה להזמין בתשלום נוסף גם שליח עד בית הלקוח לאיסוף החבילות ולמשלוח שלהן, ללא צורך בהגעה לסניפי הדואר.

שירות "דואר בקליק" מושק על רקע דרישות החובה של איגוד הדואר העולמי, רשויות המכס ומינהלי הדואר בעולם למתן מידע מקדים על משלוחי טובין לפני משלוח לחו"ל החל מ-1.1.2021, והוא יסייע גם בצמצום זמני ההמתנה בסניפי הדואר. במקביל חברת הדואר מרחיבה את מערך זימון התורים מראש במאות סניפים החל מינואר 2021, לאחר פיילוט מוצלח שביצעה בתשע יחידות ברחבי הארץ בחודשיים האחרונים. במסגרת זו החברה תאפשר הגעה למאות סניפים רק בהזמנת תור באתר החברה, באפליקציה בנייד או במוקד 171.

חברת דואר ישראל נערכה לעמוד בדרישות איגוד הדואר העולמי (UPU) , רשויות המכס ומינהלי הדואר בעולם להעברת מידע מקדים בעת משלוח טובין לחו"ל, החל מ-1 בינואר 2021. חובת הדיווח חלה על לקוחות פרטיים ועסקיים, על כלל מוצרי היצוא, לרבות החזרות חבילות, חבילות, צרורות ומוצרי ECO POST ו-EMS ולכלל היעדים. כל לקוח שישלח טובין לחו"ל מינואר באמצעות דואר ישראל, יידרש לדווח טרם המשלוח על פרטי התכולה וערכה, ולציין פרטי שולח ונמען, לרבות שמות, כתובות ומספרי טלפון.

הדרישה מגיעה כאמור מאיגוד הדואר העולמי, לצורך שיפור השירות הכלל עולמי ויצירת סטנדרטיזציה ואחידות בעולם השילוח הבינלאומי, תוך שיפור תהליכי השחרור מהמכס. המידע יועבר למינהל הדואר הרלוונטי בעולם, עוד לפני משלוח הפריט לחו"ל. לקוחות פרטיים ועסקיים יוכלו כאמור לבחור בין מסירת המידע המקדים בסניפי הדואר בעת ביצוע המשלוח, או לעדכן מראש את המידע מרחוק באחד מפורטלי המשלוחים שמעמידה החברה ללקוחותיה באתר הדואר.

הודעה מספר: 972

מאת: דוברת דואר ישראל                     תאריך: 02/12/2020

נשבר שיא הזמנות בדואר ישראל: 1,000,000 חבילות נחתו בארץ בסוף שבוע אחד במשקל 350 טון

 

מאז יום הרווקים הסיני נחתו בישראל כ-3.5 מיליון חבילות במשקל כ-1,000 טון

שיא הזמנות חדש נשבר השבוע בהזמנת חבילות מחו"ל, כך עולה מנתוני דואר ישראל. מאז יום הרווקים הסיני ב11/11 ובמשך השבועיים האחרונים נחתו בישראל כ-1,000 טון חבילות, מתוכם בסוף השבוע האחרון נחת בישראל מספר שיא של כמיליון חבילות במשקל כ-350 טון חבילות שהוזמנו מחו"ל. הצפי שבחודש נובמבר תמסור חברת הדואר יותר מ-7 מיליון פריטים וסך הכל בשני חודשי חגי הקניות ימסרו כ-15 מיליון חבילות. זו השנה הרביעית ברציפות בה נשברים שיאי הזמנות בנובמבר בעקבות יום הרווקים הסיני.

גלעד תירוש, סמנכ"ל הסחר בדואר ישראל אמר "אנו שמחים לראות כי רשת ההסכמים והתשתית הלוגיסטית שהחברה יצרה בשנה האחרונה, משרתת היטב את הלקוחות בארץ, אשר נהנים השנה מזמני הגעה מקוצרים משמעותית בחגי הקניות ביחס לשנים קודמות, וזאת למרות הקשיים האובייקטיביים הקיימים בשרשרת ההובלה העולמית עקב משבר הקורונה". לדבריו "זמן המסירה בארץ התקצר השנה משמעותית בזכות התייעלות תפעולית של חברת הדואר, הערכות מקדימה לחגי הקניות, פתיחת מרכזי מסירה נוספים וכן ההסכמים של החברה עם חברות גלובליות מובילות. השנה אנו רואים גידול משמעותי בהזמנות מבריטניה וסין, כאשר בין היתר עקב ההסכם של החברה עם קאינאו, זרוע הלוגיסטיקה של עלי אקספרס, זמני ההגעה של משלוחים לארץ ירדו בממוצע ביותר מעשרים יום ביחס לשנים קודמות. קאינאו החלה השנה גם באיחוד חבילות עד 75 דולר במשלוח אחד, לנוחות הלקוחות, מה שמעודד הזמנות נוספות דרך פלטפורמה זו".

מגמות: פריטים כבדים ויקרים יותר ושליח עד הבית בדואר ישראל מציינים, כי אחת המגמות הבולטות השנה היא הזמנת פריטים כבדים יותר מבעבר, בנוסף ניכרת השנה הזמנה של פריטים יקרים מ-75 דולר, כאשר הלקוחות לוקחים בחשבון את תוספת המע"מ במחיר הכולל של הפריט בעת ההזמנה, ומזמינים פריטים גדולים ויקרים יותר מבעבר.

לדברי תירוש בתקופה זו חל גידול של 30% בהזמנת שליחים עד הבית, הן באיסוף חבילות מסניפי הדואר לבתי הלקוחות והן בהזמנת משלוחים בתוך הארץ של עסקים ישראליים, שהתפתחו מאוד בתקופת הקורונה ועברו לסחר מקוון כדי לתת מענה לביקושים הגבוהים בתקופה זו.

עלי אקספרס, נקסט, אסוס, אמזון ו shein –האתרים המובילים בשימוש בכרטיסים נטענים מנתוני הרכישות באמצעות הכרטיסים הנטענים של דואר ישראל (ויזה נטען דולרי ומאסטרקארד רב מטבעי שקל, יורו ,ליש"ט) עולה כי האתרים הפופולאריים בהזמנות בכרטיס הנטען בבנק הדואר הם: עלי אקספרס, חנויות ביגוד כמו נקסט, shein, ואסוס, וכן רכישות שבוצעו בפייסבוק ובאמזון.

בחגי הקניות ובכריסמס גידול של 20% ביצוא של מוכרים ישראלים ברשת בדואר ישראל מעריכים בנוסף, כי בישראל יש כ-300 אלף בעלי עסקים קטנים ובינוניים המייצאים מוצרים לחו"ל, באמצעות חנויות בפלטפורמות הסחר המקוון כמו עלי אקספרס, אמזון, ebay ועוד. בחודש נובמבר חל לפי הערכות דואר ישראל גידול של כ-20% בפעילות הייצוא מהארץ מול שנה קודמת, בעיקר סביב חגי הקניות הבינלאומיים והכריסמס. עיקר המשלוחים הוא של מתנות בעלות אופי ישראלי לחו"ל, כמו ביגוד, תכשיטים ופריטי יודאיקה.

 

 

הודעה מספר: 971

מאת: דוברת דואר ישראל               תאריך: 26/11/2020

חברת דואר ישראל מסכמת את הרבעון השלישי של שנת 2020: בעקבות הקורונה הכנסות החברה ברבעון השלישי של 2020 

ירדו בכ 11% והסתכמו בכ-400 מיליון שקל

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "אנו רואים את הבעת האמון מצד המשקיעים הרבים שניגשו למכרז לרכישת החברה, אשר ממחישה עד כמה חברת הדואר אטרקטיבית ביותר להשקעה"

• השפעות מגיפת הקורונה הכלל עולמית: האטה גלובלית בהטסות, האטה בתחומי הסחר הנכנס והיוצא, וכתוצאה מכך ירידה בפעילות הבנקאית, הנובעת מהאטה בצריכה במשקי הבית, בפעילות העסקית ומעצירת הנסיעות לחו"ל. • בתשעת החודשים של השנה: ירידה ב-15.6% בהכנסות החברה שהסתכמו ב-1.143 מיליארד שקל. • בתקופה זו חלה ירידה של 29% בהזמנת חבילות מחו"ל: הוזמנו כ-34 מיליון חבילות, מול כ-48 מיליון בתקופה מקבילה. • כמו כן ירידה של 26% בהכנסות משירותי מט"ח, רכישת מט"ח, העברות מט"ח לחו"ל ורכישת כרטיסים נטענים מול תקופה מקבילה. חברת דואר ישראל מסכמת היום (ה') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2020, לאחר אישור דירקטוריון החברה.

הכנסות החברה ברבעון השלישי של 2020 ירדו בכ-11% והסתכמו בכ-400 מיליון שקל, מול 448 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של השנה ירדו הכנסות החברה ב15.6% והסתכמו ב-1.14 מיליארד שקל, מול כ-1.35 מיליארד שקל בתקופה מקבילה אשתקד

ההפסד ברבעון השלישי עמד על 67.9 מיליון שקל, מול רווח נקי של כ-41.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של 2020 הסתכם ההפסד בסך של 230.7 מיליון שקל, מול רווח נקי של כ-28.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ה-EBITDA ברבעון השלישי היה שלילי ועמד על כ-24 מיליון שקל, לעומת EBITDA חיובי של כ-94 מיליון שקל (כ-20% מההכנסות) בתקופה המקבילה אשתקד. ה-EBITDA בתשעת החודשים היה שלילי ועמד על כ-65 מיליון שקל, מול EBITDA חיובי של 156 מיליון שקל (כ-11.5% מההכנסות) בתקופה המקבילה אשתקד.

לדואר ישראל סדרת אג"ח אחת שהנפיקה בתחילת 2010 בהיקף של 400 מיליון שקל, כאשר התשלום האחרון בגינה ישולם ב-2021. נכון להיום (לאחר התשלום של אוקטובר 2020) יתרת החוב כולל ריבית והצמדה עומדת על כ-44 מיליון שקל.

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "אחד האתגרים המורכבים השנה היה המשך הניהול העסקי על רקע מגפת הקורונה, שכעת ברור שתלווה אותנו גם בשנה הקרובה. הקורונה פגעה משמעותית בהכנסות חברת דואר ישראל, המבוססות על סחר מקוון ושירותים פיננסיים, על בסיס פריסת הסניפים הרחבה. הקורונה השפיעה על כל תחומי הלוגיסטיקה והסחר הכלל עולמי, השפעה אשר התבטאה בהאטה גלובלית בהטסות, בהאטה בתחומי הסחר הנכנס והיוצא, וכתוצאה מכך גם בירידה בפעילות הבנקאית, הנובעת מהאטה בצריכה במשקי הבית, בפעילות העסקית ועצירת הנסיעות לחו"ל, שפגעו גם ברכישת מט"ח. "עם זאת, אומר צאיג, "אנו רואים התאוששות ברבעון השלישי, כאשר מאז חודש יוני האחרון יש חזרה לקניות ברשת, לאור הסגר השני בספטמבר, והעובדה שעד כה חנויות הרחוב והקניונים היו סגורים וביצוע רכישות הרשת היו האופציה המרכזית להזמנת מוצרים".

עוד ציין צאיג "ברבעון השלישי החל תהליך מכירת 20% ממניות הדואר להפרטת החברה, ולמרות הקורונה אנו אופטימיים. אנו רואים את הבעת האמון של המשקיעים הרבים שניגשו למכרז לרכישת החברה, אשר הגיעו מתחומי הסחר, הקמעונאות ושוק ההון. היענות זו ממחישה עד כמה בתקופה מאתגרת זו, חברת הדואר אטרקטיבית ביותר להשקעה, כאשר במהלך 2021 יושלם הליך המכירה. הכנסת המשקיע לחברה תאפשר לנו להמשיך להשקיע בטכנולוגיה ובחדשנות לתועלת הציבור, ולצמוח עסקית אל תוך העשור הבא".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: " הירידה בהכנסות הסחר בעקבות הקורונה מתחילה להתמתן, אנו רואים ברבעון השלישי התאוששות הדרגתית בהזמנות הסחר המקוון בארץ ומחו"ל, אשר מתעצמת בימי הקניות הבינלאומיים. בחודשים נובמבר ודצמבר אנו צפויים למיין ולקלוט מספר שיא של כ-15 מיליון חבילות מחו"ל, במשקל צפוי של כ-4,000 טון, המהווה גידול של 11% במשקל אל מול התקופה המקבילה אשתקד וכגידול של 3.5% במספר הפריטים. זו מגמה חיובית מאוד, שמעידה על חזרה לשגרה בתחום הקניות ברשת".

"בתחום השליחים אנו רואים גידול מול התקופה המקבילה אשתקד, וזאת על רקע צמיחת הסחר המקוון הישראלי בתקופת הקורונה, וגידול במודעות להזמנת משלוחים עד הבית. כחלק מהערכות החברה לתקופת השיא בהזמנות, השקענו בהטמעת אמצעים טכנולוגיים לייעול תהליכי המיון והמסירה, גייסנו כח אדם במיון ובמוקד הטלפוני, ופתחנו עשרות מרכזי מסירת חבילות, בשיתוף עסקים קטנים ורשתות שיווק, כדי להעניק שירות מיטבי ללקוחותינו". אמר גולדשטיין.

גולדשטיין ציין עוד "לצד ההיערכות, אנו ממשיכים להשקיע בשירותים נוספים שיתמכו בקהילות השונות. כך לדוגמא, בתקופת הסגר, חילקנו בשיתוף המשרד לשוויון חברתי והביטוח הלאומי, עשרות אלפי כרטיסים נטענים לאזרחים ותיקים, המקבלים קצבאות בדואר וזאת כדי למנוע את הגעתם הפיזית לסניפים, ובכך לסייע בשמירה על בריאותם. בנוסף, למרות שהמשק עדיין לא חזר לשגרה מלאה, הארכנו לאחרונה, את שעות הפעילות בסניפים ויצאנו בפיילוט לשירות זימון תורים מראש בשמונה יחידות, אשר זוכה להיענות מצד הציבור. בחודש נובמבר עמד שיעור מזמיני התור על כ15% מכלל המגיעים, מול כ-10% לפני חודש, מה שתרם משמעותית לצמצום זמני ההמתנה בנובמבר. בהתאם לכך בתחילת 2021 בכוונתנו להרחיב את השירות למאות יחידות ברחבי הארץ, שיאפשר הגעה לסניף באמצעות זימון תור מלא, ויינקטו מהלכים נוספים לשיפור חוויית השירות ללקוח. אנו מאמינים, כי רבעון 4 של שנת 2020 יהיה תחילת המפנה לחזרה לניהול רווחי".

הודעה מספר: 970

מאת: דוברת דואר ישראל                 תאריך: 02/11/2020

בשורה ללקוחות לקראת יום הרווקים הסיני: עלי אקספרס מאחדת משלוחים לישראל מתחת ל-75 דולר לשיפור חווית השירות 

החבילות ימסרו ב-1,400 נקודות השירות של דואר ישראל

חברת הלוגיסטיקה של עלי באבא, צ'איינאו (Cainiao) החלה לאחרונה בפיילוט לקראת יום הרווקים הסיני, שחל ב11/11, וישפר משמעותית את חווית הלקוחות בישראל. במסגרת זו יאוחדו משלוחים שנרכשו בחנויות שונות בעלי באבא, והם יישלחו ללקוחות בארץ באריזה אחת, וימסרו באמצעות חברת דואר ישראל. משלוחים נמוכים מ-75 דולר יאוחדו בסין, כל עוד לא יעברו יחד את תקרת המע"מ. החבילה תקבל בסין מספר מעקב חדש, והלקוחות יקבלו על כך הודעה בסיום הכנת ההזמנות. כך לקוחות שהזמינו מספר חבילות, יוכלו להגיע ליחידת המסירה פעם אחת, על מנת לאסוף מספר חבילות, ולא מספר פעמים.

בעוד כעשרה ימים תחל עונת הקניות, המתפרשת על חודשים נובמבר-דצמבר, כאשר יום הרווקים הסיני שחל ב-11/11 הוא החג הגדול והמשמעותי בין חגי הקניות, וכולל הוזלות ענק על מגוון מוצרים. מדי שנה תקופה זו שוברת שיאי מכירות, כאשר ביום הרווקים הסיני 2019 בוצעו באתרי קבוצת עלי באבא קניות בהיקף של 38.3 מיליארד דולר. חברת דואר ישראל צופה שבכל תקופת חגי הקניות יוזמנו לישראל כ-15 מיליון חבילות, ונערכה מבעוד מועד להרחבת מערך המיון, הקליטה והמסירה של החבילות. לוקאס דווליט, מנהל התרחבות גלובלית בשווקי ישראל, מרכז ומזרח אירופה בעלי אקספרס אמר "הלוגיסטיקה הפכה לגורם מבדל בשוק הסחר המקוון, שמשנה את כללי המשחק ומבחין בין עסק אחד למשנהו. שיתוף הפעולה הוא הוכחה למאמצים של עלי אקספרס להתרחבות גלובלית עם התאמות לוקליות לקראת פסטיבל הקניות הגלובלי שיערך ב11/11. עלי אקספרס עובדת עם צ'איינאו ועם שותפים לוגיסטיים כמו דואר ישראל, על מנת לקצר את זמני האספקה מרחבי העולם, כאשר מוצרים נבחרים צפויים להגיע השנה ללקוחות במהירות גבוהה מאי פעם".

גלעד תירוש, סמנכ"ל הסחר בדואר ישראל "זהו מהלך נוסף של ענקית הסחר עלי אקספרס, שמטרתו לשפר את חווית השירות. בשנה האחרונה הידקנו את שיתוף הפעולה עם עלי באבא, באמצעות צ'אינאו, אשר שלחה משלוחים לישראל בשילוח ישיר מסין, במהלך שקיצר משמעותית את הזמנים, משלב ההזמנה ועד המסירה ללקוחות בארץ. בנוסף שופרו הממשקים הדיגיטליים, שמאפשרים מעקב מלא אחר הפריט, משלב ההזמנה ועד מסירתו ב-1,400 נקודות ברחבי הארץ". לדברי תירוש, "שיתוף הפעולה הוכיח את עצמו בתקופת הקורונה, כאשר היו עיכובים כלל עולמיים בהטסות, ועדיין משלוחים שהגיעו לישראל בשילוח ישיר של צ'אינאו (Ali Express Standard Shipping) הגיעו מהר יותר".

עלי אקספרס, הוא האתר הבינלאומי של קבוצת עלי באבא, ומורכב ממאות אלפי חנויות. Ali Express Standard Shipping הוא על פי רוב משלוח בתשלום של דולרים בודדים, כאשר זו האופציה המהירה והזולה מול חברות השילוח הפרטיות. למרות גודלה, ישראל נחשבת אחת המדינות המובילות בהזמנות מעלי אקספרס פר נפש, ולכן ההשקעה הרבה שמשקיעה הענקית הסינית בחווית שירות ללקוחות שכוללת אתר בעברית, תשלום בשקלים, שילוח מהיר לבחירת הלקוח ומקב מלא על חבילות וכעת איחוד מספר חבילות עד לשווי 75 דולר.

הודעה מספר: 969

מאת: דוברת דואר ישראל                 תאריך: 02/11/2020

אמיר שי, מנהל מערך הסייבר בחברת דואר ישראל, תושב כרכור זכה במגן הוקרה למנהל תשתיות IT מצטיין 

מטעם הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל

אמיר שי, מנהל מערך הסייבר בחברת דואר ישראל, זכה במגן ההוקרה למנהל תשתיות IT מצטיין מטעם הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל. המגן יוענק במסגרת ועידה שנתית ישראל לטכנולוגיות המידע שתתקיים בתחילת חודש נובמבר מטעם הלשכה. מנימוקי ועדת השיפוט לבחירה בשי: "אמיר הוא דוגמה ומופת לשילוב נדיר בין מנהל תשתיות מוצלח ומנהל אבטחת מידע קפדן , המצליח לאזן באומנות בין צרכים עסקיים וכורח הגנתי. אמיר ביצע קפיצת מדרגה משמעותית בייצוב המערכות ושילוב תשתיות הענן כחלק אינטגרלי ממערכות הדואר. אמיר מוביל כיום מספר פרוייקטי דגל מורכבים ומאתגרים – החל מהקמת Data Center ראשי חדש ומודרני לחברה, מעבר לפתרון DR as a Service, הטמעה של מערכת שו"ב חדשה, החלפת מערכת הגיבויים בחברה ועוד. התרשמנו מאד מהחשיבה והחזון הטכנולוגי של אמיר לצד יכולותיו הביצועיות ונועם הליכותיו".

אמיר שי משמש כמנהל מערך הסייבר בחברת דואר ישראל מזה כשנתיים. במסגרת תפקידו הוא מוביל את כל מערך אבטחת המידע והסייבר של החברה תחת עדית חן סמנכ"ל החטיבה, לרבות מיסוד ותפעול מערך האבטחה, הובלת תוכנית ההמשכיות העסקית של החברה, תיכנון והובלת מערך ה-DRP, הקמת ומיסוד הפלטפורמה להתמודדות עם הגנת הסייבר לרבות ארכיטקטורה ותשתיות, בניית מתודולוגיה וצוות תגובה והובלת ארכיטקטורת התממשקות מאובטחת בין הענן לארגון. בשנה האחרונה הוא מוביל את העברת חדר המחשב הארצי מירושלים לקריה הדוארית במודיעין.

אמיר שי, תושב כרכור, הוא מהנדס אלקטרוניקה בוגר הטכניון בהכשרתו וסא"ל במילואים, בעל ניסיון רב בתחום הסייבר. שי שירת 27 שנים בצה"ל, רובן באגף המודיעין במגוון תפקידים טכנולוגיים ומבצעיים. בתפקידיו האחרונים שימש כמפקד יחידה טכנולוגית מודיעינית וכן כראש מטה התקשוב של אמ"ן. לאחר שהשתחרר מהצבא עבד שי במשך כחמש שנים במשרד הבריאות, ושימש בשנים 2012-2016 כ-CTO של משרד הבריאות, שם הטמיע טכנולוגיות ותשתיות תקשוב מתקדמות במשרד. בשנת 2013 זכה כ-CTO מצטיין מטעם "אנשים ומחשבים". במקביל לתפקידו שימש גם כמנהל אבטחת המידע והגנת הסייבר במשרד והוביל את כל מערכת הבריאות בישראל להסמכת תקן אבטחת מידע רפואי – .ISO27799בשנים 2016-2018 שימש כראש המרכז להנחיית מגזרי המשק במערך הסייבר הלאומי של ישראל. בתפקידו זה הקים את יחידות ההכוונה המגזריות ואת התשתית להנחיית מגזרי המשק להעלאת החוסן בסייבר. עדית חן, סמנכ"ל מערכות מידע בדואר ישראל בירכה על בחירתו של שי ואמרה כי היא גאה על הבחירה בו כמצטיין. "זוהי תעודה לחברת דואר ישראל על הקפיצה האדירה שביצעה בתחום מערכות המידע והטכנולוגיות המורכבות. הזכייה הינה ביטוי הולם להישגיו של אמיר בדואר ישראל בתקופה קצרה".

הודעה מספר: 968

מאת: דוברת דואר ישראל                 תאריך: 02/11/2020

פיילוט "תור רק בקליק" יצא לדרך 

החל מהיום קבלת שירות בבית הדואר בקרית שמונה (כיכר צה"ל 110) בזימון תור מראש בלבד

חברת דואר ישראל ממשיכה לפעול לשיפור השירות ולצמצום זמני ההמתנה ביחידות הדואר. פיילוט "תור רק בקליק" לזימון תור מראש באופן מלא שיתבצע באתר החברה, באפליקציה או במוקד הטלפוני 171 יצא לדרך .

אחת היחידות שנבחרה לפיילוט הארצי היא בית הדואר בקרית שמונה, רחוב כיכר צה"ל 110, המשרת לקוחות רבים מדי יום. מדובר במהלך אסטרטגי, שמטרתו קבלת שירות בזימון תור מראש בלבד והגעה לדואר בתיאום, בדומה לבנקים, לקופות החולים ולמוסדות ממשלתיים רבים. מהלך זה יאפשר ויסות העומסים, הסתת המשאבים ליחידות שצפויות להיות עמוסות, ובכך קיצור זמני ההמתנה בסניפים, תוך הגברת שביעות רצון הלקוחות.

תושבי קרית שמונה והסביבה המגיעים לקבל שירות בבית הדואר, יוכלו מעתה לתכנן את מועד הגעתם ובכך להימנע מהמתנה ממושכת בתור.

במסגרת הפיילוט, ניתן יהיה להגיע כאמור ליחידות שנבחרו רק בהזמנת תור מראש באתר הדואר, באפליקציה בנייד או במוקד הטלפוני 171, כאשר כחלק מההערכות, יורחבו ביחידות אלו החל מתחילת נובמבר הקצאות התורים לזימון באתר החברה ובמוקד, על מנת לספק את הביקושים. בנוסף יוצבו דיילות במקום להדרכת הציבור. חלק מהתורים ביחידות אלה יוקצו להגעה מזדמנת של לקוחות, שהינם זכאים לפטור מעמידה בתור, בכללם אזרחים ותיקים מעל גיל 80 ובעלי מוגבלויות.

הודעה מספר: 967

מאת: דוברת דואר ישראל                  תאריך: 01/11/2020

פיילוט "תור רק בקליק" יצא לדרך החל מהיום קבלת שירות בסוכנות הדואר בקניון G, ברחוב ויצמן 207 כפר סבא בזימון תור

חברת דואר ישראל ממשיכה לפעול לשיפור השירות ולצמצום זמני ההמתנה ביחידות הדואר. פיילוט "תור רק בקליק" לזימון תור מראש באופן מלא שיתבצע באתר החברה, באפליקציה או במוקד הטלפוני 171 יצא לדרך .

אחת היחידות שנבחרה לפיילוט הארצי היא סוכנות הדואר בקניון G(ויצמן 207) המשרת לקוחות רבים מדי יום. מדובר במהלך אסטרטגי, שמטרתו קבלת שירות בזימון תור מראש בלבד והגעה לדואר בתיאום, בדומה לבנקים, לקופות החולים ולמוסדות ממשלתיים רבים. מהלך זה יאפשר ויסות העומסים, הסתת המשאבים ליחידות שצפויות להיות עמוסות, ובכך קיצור זמני ההמתנה בסניפים, תוך הגברת שביעות רצון הלקוחות.

תושבי כפר סבא והסביבה המגיעים לקבל שירות בסוכנות הדואר בקניון, יוכלו מעתה לתכנן את מועד הגעתם ובכך להימנע מהמתנה ממושכת בתור.

במסגרת הפיילוט, ניתן יהיה להגיע כאמור ליחידות שנבחרו רק בהזמנת תור מראש באתר הדואר, באפליקציה בנייד או במוקד הטלפוני 171, כאשר כחלק מההערכות, יורחבו ביחידות אלו החל מתחילת נובמבר הקצאות התורים לזימון באתר החברה ובמוקד, על מנת לספק את הביקושים. בנוסף יוצבו דיילות במקום להדרכת הציבור. חלק מהתורים ביחידות אלה יוקצו להגעה מזדמנת של לקוחות, שהינם זכאים לפטור מעמידה בתור, בכללם אזרחים ותיקים מעל גיל 80 ובעלי מוגבלויות.

הודעה מספר: 966

מאת: דוברת דואר ישראל                תאריך: 25/10/2020

חברת דואר ישראל פותחת מהיום מאות מיחידות הדואר עד השעה 20:00 

דואר ישראל: "זהו צעד נוסף בשיפור חווית הלקוח שיחד עם זימון תורים מראש ושימוש בערוצים דיגיטליים ישירים יגביר את שביעות הרצון משירותי החברה"

חברת דואר ישראל ממשיכה לפעול לשיפור השירות ולצמצום זמני ההמתנה ביחידות הדואר. החברה הודיעה, כי החל מהיום (א') תפתח את כל יחידות הדואר במתכונת מלאה, כפי שפעלו לפני תקופת הסגר. החל מהיום יפתחו מאות סניפי דואר שלוש פעמים בשבוע ברציפות מ-8:00 עד השעה 20:00, וכן בשישי מ-8:00-12:00. בנוסף, החברה הרחיבה את מערך זימון התורים באתר הדואר,www.israelpost.co.il על מנת שיותר לקוחות יוכלו להזמין מראש תור ולהתקבל כמעט ללא המתנה.

מדואר ישראל נמסר "זהו צעד נוסף בשיפור חווית הלקוח, שיחד עם זימון תורים מראש ושימוש בערוצים דיגיטליים ישירים, יגביר את שביעות רצון הציבור משירותי החברה. למרות שהמשק עדיין לא חזר לפעילות מלאה, אנו מבינים את משקלו של הדואר בחיי היומיום של הציבור, כאשר פתיחת יחידות הדואר באופן מלא, תסייע בצמצום זמני ההמתנה בסניפים. מהיום ניתן להגיע לכ-1,400 נקודות ברחבי הארץ ולאסוף דברי דואר וחבילות, וכן לבצע פעולות פיננסיות ביחידות הדואר. במקביל ניתן לבצע מגוון פעולות רחב בערוצים הדיגיטליים הישירים באתר החברה ובאפליקציה בנייד, כדוגמת מעקב אחר חבילות, תשלום מיסים, הזמנת שליח בתשלום והזמנת כרטיס נטען של בנק הדואר לביצוע קניות בארץ ובאתרי הסחר הבינלאומיים".

בתחילת נובמבר תצא החברה בפיילוט בשמונה יחידות דואר לזימון תור מראש בתיאום מלא, באתר הדואר, באפליקציה או במוקד הטלפוני 171 בדומה למשרדי הממשלה, קופות החולים והבנקים. בכוונת החברה להפעיל את מודל זימון התורים מראש במאות מיחידות דואר כבר ברבעון הראשון של 2021, וזאת לאחר בחינת תוצאות הפיילוט. היחידות שישתתפו בפיילוט הן הדואר המרכזי ברחוב יפו ירושלים, הדואר באום אל פחם, הדואר ברחוב הרצל ברחובות, סניף הדואר בקרית שמונה, סוכנות הדואר בקניון G כפר סבא, סוכנות בעל הנס באשדוד, סניף הדואר בעומר, וסניף ויצמן בתל אביב.

ב-2019 נרשמו ביחידות הדואר כ-45 מיליון ביקורים, כאשר בספטמבר השנה נרשמו כ-2 מיליון ביקורים למרות הסגר, מתוכם רק כ-10% מהלקוחות הזמינו תור מראש. זמן ההמתנה הממוצע בהזמנת תור מראש עמד בספטמבר על 6 דקות בלבד.

שעות הפעילות בסניפי הדואר * ימים א', ג', ה' – 8:00-20:00 ימים ב', ד' – 8:00-13:30 יום ו – 8:00-12:00

שעות הפעילות בסוכנויות הדואר * ימים א', ב', ד, ה' – 8:00-12:30 15:30-18:00 יום ג' – 8:00-13:00 יום ו – 8:00-12:00

* למרות האמור לעיל יתכנו שינויים נוספים, ויש להתעדכן באתר הדואר לפני הגעה ליחידות השונות

הודעה מספר: 965

מאת: דוברת דואר ישראל                 תאריך: 25/10/2020

אמזון במבצע ראשון עם דואר ישראל: 20% הנחה לרוכשים בAmazon.com- בכרטיס מאסטרקארד נטען של דואר ישראל 

ומקבלים הטבה של עד 20 דולר

לקראת חגי הקניות והחל מהשבוע, יוצאת חברת דואר ישראל בשיתוף פעולה עם אתר הסחר המוביל Amazon.com ומאסטרקארד, במסגרתו הרוכשים באתר Amazon.com בכרטיס מאסטרקארד נטען של הדואר, ייהנו החל מהיום (א') 25.10 ועד ה-7.11, מהטבה של 20% ברכישה בלפחות 40 דולר בקוד ILP20. ההטבה המקסימלית היא 20 דולר, ברכישה עד 100 דולר והינה חד פעמית לכרטיס.

בדואר ישראל מעריכים, כי למרות הקורונה, צפוי השנה מספר הזמנות שיא בחגי ה'קניות של כ-15 מיליון חבילות שיוזמנו מחו"ל בחודשים נובמבר-דצמבר. מדובר בגידול קל של 3.5% בכמות, מול תקופה מקבילה אשתקד וגידול של כ-11% במשקל מול תקופת חגי הקניות ב-2019. בשנת 2019 מסרה חברת דואר ישראל כ-68 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל.

אבי בלו, מנהל בנק הדואר, בדואר ישראל, "בנק הדואר הוא הרשת הגדולה בישראל לשירותים פיננסיים, הפרושה באמצעות מאות יחידות דואר ברחבי הארץ. בתקופת הקניות אנו רואים גידול משמעותי ברכישת ובשימוש בכרטיסים נטענים שמאפשרים קניה בטוחה ברשת. מאסטרקארד נטען של בנק הדואר הוא כרטיס רב מטבעי ונטען בשקל, אירו וליש"ט, אותו ניתן לרכוש בסניפי הדואר או באתר החברה, ומתאים ללקוחות כל הבנקים. ניתן להטעין את הכרטיס עד 20 אלף שקל בסניפי הדואר או באתר, ולבצע עסקאות במאות אלפי אתרי קניות בארץ ובעולם".

"אנו שמחים להיות חלק משמעותי ומרכזי במהפכת הקניות המקוונת", אמר בלו, "חברת דואר ישראל היא שחקן מרכזי ביבוא האישי מחו"ל במיון ומסירת החבילות, וגם בנק הדואר מציע פתרונות משלימים לסחר המקוון. מתוך כמיליון כרטיסים נטענים במדינת ישראל, אנחנו מהווים בכ-70% מהשוק. הכרטיסים הנטענים של בנק הדואר מאפשרים רכישה קלה, נוחה ובטוחה בכל האתרים הבינלאומיים והישראליים ללא חשש מהונאות. הכרטיסים מאובטחים, מאפשרים שליטה בהוצאות, ומתאימים לכלל האוכלוסיה, כולל לבני נוער וצעירים, שיכולים לבצע רכישות ללא חשש לחריגה בתקציב".

הודעה מספר: 964

מאת: דוברת דואר ישראל                      תאריך: 19/10/2020

חברת דואר ישראל במהלך אסטרטגי לצמצום התורים בסניפים: תצא בפיילוט בשמונה סניפים לזימון תור מראש

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "שנת 2021 תהיה שנת השירות בדואר; אנו פועלים כל העת על מנת לקצר את התורים ולשפר את זמני ההמתנה, תוך הגברת שביעות רצון הלקוחות"

• בחודש ספטמבר נרשמו כ-2 מיליון ביקורים ביחידות הדואר, מתוכם רק כ-10% הזמינו תור מראש. • זמן ההמתנה הממוצע ללקוחות שהזמינו תור מראש כ-6 דקות בלבד. • לאחר בחינת הפיילוט, יופעל המודל במאות יחידות דואר החל מהרבעון הראשון של 2021.

חברת דואר ישראל ממשיכה לפעול לשיפור השירות ולצמצום זמני ההמתנה ביחידות הדואר. החברה הודיעה היום (ב'), כי תצא בחודש נובמבר בפיילוט בשמונה יחידות דואר ברחבי הארץ, לזימון תור מראש באופן מלא, שיתבצע באתר החברה, באפליקציה או במוקד הטלפוני 171. מדובר במהלך אסטרטגי, שמטרתו מעבר לקבלת שירות בזימון תור מראש והגעה לדואר בתיאום, בדומה לבנקים, לקופות החולים ולמוסדות ממשלתיים רבים, שיאפשר ויסות העומסים, הסתת המשאבים ליחידות שצפויות להיות עמוסות, ובכך קיצור זמני ההמתנה בסניפים, תוך הגברת שביעות רצון הלקוחות. הזמנת תור מראש קיימת בדואר מאז שנת 2016, אך עד כה היתה אופציונלית, כשבפועל מעל 90% מהלקוחות לא הזמינו תור מראש בעת ההגעה לסניף. החברה משרתת עשרות מיליוני לקוחות בשנה, כאשר בשנת 2019 נרשמו ביחידות הדואר כ-45 מיליון ביקורים. למרות הסגר, בחודש ספטמבר השנה נרשמו כ-2 מיליון ביקורים ביחידות הדואר, מתוכם רק כ-10% הזמינו תור מראש. זמן ההמתנה הממוצע ללקוחות שהזמינו תור מראש עמד בספטמבר על 6 דקות בלבד.

הדואר נערך למתכונת שירות חדשה, כאשר היחידות שייקחו חלק בפיילוט נבחרו בקפידה ובשיתוף ראשי הישובים, והן מייצגות את כלל האוכלוסיה, בפריפריה, במרכז הארץ, במגזר הערבי והחרדי וזאת על מנת ללמוד את התנהגות הצרכנים בהזמנת תור ולקבל משוב מהשטח. היחידות שישתתפו בפיילוט הן הדואר המרכזי ברחוב יפו ירושלים, הדואר מרכזי באום אל פחם, הדואר המרכזי ברחוב הרצל ברחובות, סניף הדואר בקרית שמונה, סוכנות הדואר בקניון G כפר סבא, סוכנות בעל הנס באשדוד, סניף הדואר בעומר, וסניף ויצמן בתל אביב.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל אמר "שנת 2021 תהיה שנת השירות בדואר. אנו פועלים כל העת על מנת לקצר את התורים ולשפר את זמני ההמתנה ביחידות, תוך הגברת שביעות רצון הלקוחות. דואר ישראל הוא אחד הגופים היחידים שהמשיך לעבוד ברציפות בכל תקופת הקורונה ולספק שירות לציבור, תוך הקפדה על נהלי משרד הבריאות. במיוחד בתקופה הנוכחית, חשוב לנו לשמור על בריאות עובדינו וללקוחותינו ולווסת את העומסים ביחידות הדואר ומחוצה להן".

עוד ציין גולדשטיין "בכוונתנו להפעיל את מודל זימון התורים מראש במאות מיחידות דואר כבר ברבעון הראשון של 2021, וזאת לאחר בחינת תוצאות הפיילוט הנוכחי. כחלק מהערכות לשיפור השירות והגברת חווית הלקוח ושביעות רצונו, אנו פועלים על מנת שמסע הלקוח שמתחיל ברכישה מקוונת באתרים השונים ועד שהוא מקבל את החבילה או דבר הדואר בסניף, יהיו בשליטתו ולנוחותו. מדובר במהלכים שהם פרי תכנון חודשים ארוכים, שיוצאים לדרך לאחר שהחברה שיפרה את יכולותיה הטכנולוגית והתפעוליות וזכו לתמיכת גורמי הרגולציה השונים". . במסגרת הפיילוט, ניתן יהיה להגיע החל מחודש נובמבר ליחידות שנבחרו, רק בהזמנת תור מראש באתר הדואר, באפליקציה בנייד או במוקד הטלפוני 171, כאשר כחלק מההערכות, יורחבו ביחידות אלו החל מתחילת נובמבר הקצאות התורים לזימון באתר החברה ומוקד, על מנת לספק את הביקושים. בנוסף ייצאו מראש הודעות ופרסומים לציבור הרלוונטי ויוצבו דיילות במקום להדרכת הציבור. חלק מהתורים ביחידות אלה יוקצו להגעה מזדמנת של לקוחות, שהינם זכאים לפטור מעמידה בתור, בכללם אזרחים ותיקים מעל גיל 80 ובעלי מוגבלויות.

הודעה מספר: 963

מאת: דוברת דואר ישראל                      07/09/2020

בשורה לתושבי באר שבע והדרום: המהפכה בשוק המכוניות המשומשות יוצאת לדרך

משרד התחבורה ודואר ישראל הגיעו לסיכום על קידום מחירון רכב משומש, חינמי שישקף את שוויו האמיתי של הרכב

משרד התחבורה ודואר ישראל הגיעו לסיכום על קידום מחירון רכב משומש, חינמי שישקף את שוויו האמיתי של הרכב

השרה רגב: לציבור הישראלי מגיע מחירון מהימן המציג מחיר ריאלי של הרכב ושאינו מייצג את האינטרסים של גופי המשק השונים אלא של האזרח

צעד נוסף לקידום מחירון רכב משומש ייעודי וחינמי. משרד התחבורה וחברת דואר ישראל הגיעו לסיכום על קידום הרפורמה בענף המכוניות המשומשות, שתאפשר לראשונה בישראל לקנות רכב משומש במחיר ריאלי ובשוויו האמיתי. על פי הרפורמה שמקדמת שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (במיל') מירי רגב, יתבקשו המוכר והקונה במעמד מכירת הרכב והעברת הבעלות, בדואר או באינטרנט, לדווח על מחיר הרכב והנסועה (קילומטראז') העדכנית של הרכב. הרפורמה תחל בשבועות הקרובים בין היתר במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ. "כל מי שקנה או מכר פעם רכב משומש, מכיר את ההתלבטות: מה בעצם המחיר האמיתי של הרכב? האם מחיר המחירון הוא המחיר הנכון? לציבור הישראלי מגיע מחירון מהימן המציג מחיר ריאלי של הרכב ושאינו מייצג את האינטרסים של חברות הביטוח אלא של האזרח", אמרה השרה רגב. בישראל מתבצעות מדי שנה למעלה מ-800 אלף עסקאות העברת בעלות על רכב משומש, מתוכן יותר מ-600 אלף מתבצעות בסניפי הדואר. רכישת רכב היא ההוצאה השנייה בגובהה במשקי הבית בישראל, אחרי רכישת דירה. קבלת מידע מדויק, מעודכן ונגיש על מחירו הריאלי של הרכב, היא לפיכך יעד צרכני משמעותי, שיתרום לשוק רכב אמין, הוגן ומשתלם יותר לצרכן.  

כיום, מחירי הרכב המשומש בישראל נקבעים באופן כמעט בלעדי על ידי מחירון אחד, שלא תמיד מייצג את המחירים המשולמים בפועל. כדי לשנות מצב זה מהיסוד, יזמה השרה רגב מהפך בשוק מחירוני הרכב: מאגר רכב חינמי, המבוסס על נתוני אמת מעודכנים ולא על חוות דעת של שמאי כזה או אחר. המידע ישמש גם את חברות הביטוח, ועשוי לתרום להוזלת הפרמיות המתומחרות כיום על סמך מחירון פרטי שאינו מייצג נאמנה את מחיר השוק. לצורך כך, משיק משרד התחבורה מהלך חדשני של איסוף נתוני העיסקה, והקמת מאגר מידע ממוחשב המבוסס על נתונים המצטברים בזמן אמת. בשלב הראשון, יתבקשו המוכר והקונה לדווח על מחיר העיסקה והנסועה (קילומטראז') של הרכב במעמד העברת הבעלות בדואר או באינטרנט. הנתונים יוזנו לאתר אינטרנט ייעודי וישולבו עם נתוני הרכב הקיימים באגף הטכנולוגיות של משרד התחבורה. האתר החדש, יציג את כל העסקאות שבוצעו לפי דגם, שנת ייצור, נסועה ומספר בעלים ובהתאם לכך יציג מחיר משוקלל לרכב המבוקש. משרד התחבורה החל בהקמת המערכת שתחל לפעול בתוך מספר שבועות, ותושק לציבור לאחר מספר חודשים כאשר היקף הנתונים המצטבר יציג תמונה אמינה של מחירי השוק. לאור התוצאות והיקף ההיענות של הציבור, תישקל אפשרות לחקיקה שתחייב דיווח של מחיר המכירה של כל רכב בעת העברת הבעלות.

הודעה מספר: 962

מאת: דוברת דואר ישראל                     תאריך: 28/08/2020

חברת דואר ישראל מסכמת את המחצית הראשונה של 2020:

הכנסות החברה ירדו ב-18% והסתכמו בחציון בכ-744 מיליון שקל

הכנסות החברה ירדו ב-18% והסתכמו בחציון בכ-744 מיליון שקל

• השפעות הקורונה הכלל עולמית: האטה גלובלית בהטסות, האטה בתחום הסחר הנכנס והיוצא, וכתוצאה מכך ירידה בפעילות הבנקאית, הנובעת מהאטה בצריכה במשקי הבית, בפעילות העסקית ועצירת הנסיעות לחו"ל, שפגעו גם בהזמנת חבילות, ברכישת מט"ח ובדואר המסורתי. • ירידה של 30% בהזמנת חבילות מחו"ל: בחציון הראשון של 2020 הוזמנו מחו"ל 21 מיליון חבילות, מול כ-30 מיליון בחציון מקביל אשתקד. • ירידה של עשרות אחוזים ברכישת מט"ח וכרטיסים נטענים בסניפי הדואר. • עליה של עשרות אחוזים בתחום השליחים והסחר הישראלי. • בחציון הראשון של השנה החברה חילקה עשרות אלפי כרטיסים נטענים של בנק הדואר לקשישים מקבלי קצבאות בבנק הדואר בשיתוף הביטוח הלאומי והמשרד לשוויון חברתי

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "וירוס הקורונה השפיע משמעותית גם על חברת דואר ישראל, כאשר לאחר עשור של צמיחה אקספוננציאלית בהזמנת חבילות מחו"ל, לראשונה בחציון, חל קיטון בהזמנות, שנבע מירידה בצריכה כתוצאה מהקורונה ומהמעבר לעבודה מהבית במשקי בית רבים. גם בתחום הפיננסיים בבנק הדואר חלה ירידה בהכנסות, כתוצאה מהמעבר לתשלומים באופן דיגיטלי בתקופה זו, וכן מהירידה במכירות מטבע חוץ וכרטיסים נטענים, בעקבות עצירת הנסיעות לחו"ל. למרות זאת, הקורונה יצרה הזדמנות בתחום השליחים והסחר הפנים ארצי, ואנו רואים גידול של עשרות אחוזים בפעילות השליחים בתקופה זו. בנוסף, החברה ממשיכה את התנופה האדירה בה היתה בשנים האחרונות ושוקדת על פיתוח ערוצי צמיחה נוספים להגדלת הכנסותיה". עוד ציין צאיג, כי בתחילת הרבעון השלישי של השנה יצאה רשות החברות הממשלתיות להליך מכירת 20% מחברת הדואר, מתוך מטרה להכניס משקיע אסטרטגי בעל הבנה עסקית, שישביח את ערכה ופעילותה של החברה בשנים הקרובות, ויסייע בשיפור השירות ללקוחות. "בשבועות האחרונים אנו נמצאים בדיאלוג עם גורמים משמעותיים במשק, שהביעו עניין ברכישת חלק מהדואר, ומקיימים עמנו מפגשים ושיחות".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "בתקופת הקורונה החברה הפכה לזרוע מרכזית של משרדי הממשלה בחלוקת קצבאות לציבור וכן בחלוקת מענק המדינה "צ'ק לכל אזרח". נכון להיום חולקו עשרות אלפי מענקים בסניפי הדואר. בנוסף החברה חילקה בחציון עשרות אלפי כרטיסים נטענים של בנק הדואר עד הבית לקשישים מקבלי קצבאות בבנק הדואר במהלך ראשון מסוגו בשיתוף הביטוח הלאומי והמשרד לשוויון חברתי". לדברי גולדשטיין "למרות הפגיעה בהכנסות, חברת הדואר ביצעה שורה של מהלכי התייעלות בחציון ואף הכינה תוכנית יציאה מהמשבר בשיתוף חברת הייעוץ PWC, שתאפשר לחברה להתאושש בתוך כמה רבעונים, לרבות מתן דגש על תחום השליחים לצד המשך פיתוח תחום הסחר הנכנס והיוצא ותמיכה בעסקים קטנים ישראליים, המשך התייעלות תפעולית בנדל"ן ובכח אדם, ואיתור מקורות צמיחה נוספים כמו תחומי הביטוח, הארנק הדיגיטלי, וכן יצירת שיתופי פעולה עם גופים מובילים על פלטפורמת הריטייל הרחבה של החברה, כמו גולן טלקום בתחום הסלולר או סטארט אפים ליצירת פתרונות לוגיסטיים חכמים. החברה פתחה בנוסף בחציון הראשון של השנה מרכזי דוורים אזוריים, בקריות, ברחובות ובנתניה, בהם עובדים עשרות דוורים, לשיפור מסירת דברי הדואר. בסוף החציון החברה פינתה את מטה החברה בתל אביב, כאשר מאות מעובדי החברה כבר עובדים בקריה הדוארית במודיעין, ועד סוף השנה יעבור מטה החברה כולו למודיעין".

חברת דואר ישראל מסכמת היום (ה') את תוצאותיה הכספיות לחציון הראשון של 2020, לאחר אישור דירקטוריון החברה:

הכנסות הדואר בחציון הראשון של השנה הסתכמו בכ-744 מיליון שקל, מול כ-907 מיליון בחציון מקביל אשתקד, קיטון של 18% מול חציון מקביל אשתקד. הכנסות הסחר מקוון ובנק הדואר ירדו משמעותית כתוצאה מהקיטון בצריכה מאז פברואר 2020 בעקבות נגיף הקורונה ומיעוט הנסיעות לחו"ל, ואף הדואר המסורתי המשיך לרדת בחציון. סך ההכנסות של החברה ברבעון השני של 2020 הסתכם בכ-339 מיליון שקל, מול 447 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. בחציון הראשון של 2020 הוזמנו מחו"ל 21 מיליון חבילות, מול כ-30 מיליון בחציון מקביל אשתקד, ירידה של כ-30% בהזמנת חבילות מול חציון מקביל.

ההפסד בחציון הראשון של השנה עמד על (כ-162.8-) מיליון שקל, מול הפסד של (כ-13-) מיליון שקל בחציון מקביל אשתקד. ההפסד ברבעון השני עמד על (כ-58-) מיליון שקל מול הפסד של (18.4-) מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

ההפסד הגולמי בחציון עמד על (כ-66.1-) מיליון שקל, לעומת רווח גולמי של 45.8 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. ההפסד הגולמי ברבעון השני עמד על (כ-39.1-) מיליון שקל, לעומת רווח גולמי של כ-17.7 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

ההפסד התפעולי בחציון עמד על (כ-117.4-) מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של (כ-9.4-) מיליון שקל בחציון מקביל. ההפסד התפעולי ברבעון השני עמד על (כ-62.1-) מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של כ-(10.8-) מיליון שקל ברבעון המקביל.

ה- EBITDAבחציון הראשון היה שלילי ועמד על (כ-41-) מיליון שקל, לעומת 62 מיליון שקל (כ-6.9% מההכנסות) בחציון המקביל אשתקד. ה- EBITDAברבעון השני היה שלילי ועמד על (כ-24-) מיליון שקל, לעומת 24 מיליון שקל (כ5.4% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד.

הודעה מספר: 961

מאת: דוברת דואר ישראל                       תאריך: 24/08/2020

שבוע וחצי לפני תחילת הלימודים בעידן הקורונה:

סקר של דואר ישראל: 43% מההורים מתכוונים לקנות השנה מוצרי חזרה לבית הספר ברשת

בעקבות הקורונה שליש מההורים רכשו מוצרים באתרים ישראלים ופחות מאתרים בחו"ל בחודשים האחרונים

• האתרים המובילים לרכישת מוצרי חזרה לבית הספר: קרביץ, סטימצקי, וFOX- בישראל, ועלי אקספרס, eBay, אמזון ונקסט מחו"ל. • ההורים יקנו בעיקר כלי כתיבה, קלמרים, מחברות, ילקוטים, מדבקות, תיקיות/ קלסרים, דבק ומספריים וחולצות בית ספר. • 61% מההורים לילדים יקנו בסכום קניה של עד 335 שקל.

שבוע וחצי לפני תחילת הלימודים והציבור עדיין לא נוהר בהמוניו לחנויות. מסקר חדש שערכה חברת דואר ישראל עולה כי 43% מההורים מתכוונים לקנות השנה לילדיהם מוצרי חזרה לבית הספר ברשת, כאשר מעל שליש מהמתכוונים לקנות יעשו זאת לראשונה ברשת. 35% מההורים הקונים ברשת מוצרי חזרה לבית ספר בהווה ובעבר אמרו שאף יגדילו את היקף רכישותיהם השנה. עוד עולה מהסקר, כי כשליש מההורים העידו כי קנו מוצרים באופן כללי (ללא קשר למוצרי חזרה לבית ספר) בחודשים האחרונים יותר באתרים ישראליים מאשר מאתרים בחו"ל. הסקר אשר נועד לבחון מגמות בהרגלי הקניות ברשת סביב הקורונה ולקראת החזרה לבית הספר, נערך באמצעות מכון מחקר 'Shiluv I2R' בחודש אוגוסט 2020, בקרב 305 גברים ונשים בגילאי 30-60 יהודים דוברי עברית, כולם הורים לילדים בגילאי 6-18, הנוהגים לקנות באתרי אינטרנט בארץ ובעולם, ומהווים מדגם ארצי מייצג. הסקר נעשה באמצעות פאנל גולשי האינטרנט iPanel המקיף 130,000 איש, והגדול ביותר בישראל.

לדברי נוי קדם-מדמון, סמנכ"ל תקשורת בדואר ישראל "תקופת החזרה לבית הספר מאופיינת בקניות רבות לילדים והצטיידות בילקוטים ובציוד בית ספר, הן בחנויות הפיזיות והן ברשת. השנה ביקשנו לבדוק, האם חל שינוי מגמה לאור העובדה שאנשים רבים נמצאים יותר בבית, פחות יוצאים לקניות פיזיות, קונים פחות בגלל אי הוודאות הכלכלית בתקופת הקורונה, וגם לאור אי הוודאות לגבי אופי פתיחת שנת הלימודים בספטמבר".

"מהסקר ראינו שמגפת הקורונה השפיעה על כל תחומי החיים, וגם על תחום הקניות ברשת. מצד אחד יש קיטון משמעותי בהזמנות מחו"ל. ראינו בחציון ירידה של 30% בהזמנת חבילות מחו"ל מול חציון ראשון שנה שעברה, וזאת ככל הנראה בגלל אי הוודאות הכלכלית, המעבר לעבודה מהבית והירידה בצריכה לצד מצב הרוח הלאומי, ומצד שני אנו רואים גידול של עשרות אחוזים בהזמנת שליחים בקרב אתרים ישראליים וזו הזדמנות משמעותית עבור אתרי הסחר הישראליים לפנות לציבור בארץ ולהציע לו מגוון מוצרים עד הבית באיכות ושירות מצוינים". אומרת מדמון-קדם.

האתרים הפופולריים להזמנות: קרביץ, סטימצקי ופוקס בארץ, עלי אקספרס, eBay, ואמזון בחו"ל רוב ההורים (66%) המתכננים לקנות את מוצרי החזרה לבית הספר באינטרנט ציינו כי יבצעו את הרכישות מאתרים מהארץ ומאתרים בחו"ל באופן דומה. אתרי האון ליין הבולטים לקניות מוצרי חזרה לבית הספר הם: קרביץ (33%), סטימצקי (23%) ופוקס (21%) בארץ ועלי אקספרס (47%), eBay (28%), אמזון (28%) ונקסט (21%) מחו"ל.

בכמה קונים? מרבית ההורים ייקנו בסכום של עד 335 שקל 61% מההורים אמרו שיקנו מוצרים עד 335 שקלים. רבע מהנשאלים ציינו כי יקנו בסכום גבוה מזה.

"אנו רואים כי הישראלים לא הפסיקו לקנות ברשת אך חל שינוי מגמה בצריכה, מעבר לקניית מוצרי צריכה יומיומיים ברשת כמו משחות שיניים, מוצרי קוסמטיקה וסבונים ופחות ביגוד ומוצרים גדולים וכבדים וגם במוצרי חזרה לבית הספר אנשים מחפשים הוזלות והזדמנויות, וקונים גם חולצות בית ספר און ליין, מוצר שבעבר היו נוטים לרכוש בעיקר בחנויות פיזיות. המבחן האמיתי לגבי החזרה לקניות ברשת בדומה לשנים קודמות, יהיה בחגי הקניות בנובמבר וזאת בהתאם למצב הקורונה עד אז, למצב ההטסות בחגי הקניות ובהתאם למבצעי הקניות שיבצעו החברות הבינלאומיות בתקופה זו". אומרת קדם-מדמון.

המוצרים המבוקשים: כלי כתיבה, קלמרים ומחברות מהסקר עולה עוד כי ההורים קנו בממוצע ברשת כ-5 סוגי מוצרים לקראת החזרה ללימודים, כאשר המובילים הם: כלי כתיבה (66%), קלמרים (55%), מחברות ודפדפות (55%), תיקי בית ספר/ילקוטים (52%), מדבקות לספרים ומחברות (46%), תיקיות/ניילוניות/שמרדף/חוצצים/ קלסרים (42%), מספריים ודבק (42%) וחולצות בית ספר (40%).

הודעה מספר: 960

מאת: דוברת דואר ישראל                              תאריך: 11/08/2020

הציבור לא יוצא מהבית ומזמין משלוחים

דואר ישראל ו-Gett מדווחות על גידול של 36% בהזמנת משלוחיGett Delivery מיחידות הדואר בחציון הראשון של 2020

לאור הגידול בהזמנת משלוחים עד הבית יורחב שירות Gett Post ליותר מ-500 נקודות ויינתן גם בערים: ירושלים, חיפה, באר שבע, יהוד, סביון ועוד

דואר ישראל ו-Gett הודיעו על הרחבת שירות ,Gett Postהמאפשר איסוף חבילות ודברי דואר רשום מסניף הדואר או מרכז המסירה, תוך פחות מ-30 דקות מהיחידה עד הבית. מעתה השירות יהיה זמין ב-180 יחידות דואר נוספות ברחבי הארץ, בהן: ירושלים, חיפה, באר שבע, יהוד, גבעתיים, כפר שמריהו, סביון ובנקודות נוספות, לרבות קניון עזריאלי גבעתיים, קניון רמי לוי עטרות בירושלים, קניון איילון ברמת גן ועוד. השירות מצטרף ל-330 נקודות שירות שפעלו בעיקר בגוש דן והמרכז, כך שיקיף כעת מעל 500 נקודות ברחבי הארץ. לפרטים על השירות ולרשימת הערים בהם ניתן לקבל את השירות: https://www.israelpost.co.il/content.nsf/pagesM/Gett_Post

'Gett Post', שהוא חלק משירות המשלוחים המורחב של דואר ישראל, המופעל בשיתוף Gett, מאפשר ללקוחות דואר ישראל להזמין שליח עד הבית שיאסוף עבורם חבילות מיחידות הדואר, ללא צורך בהמתנה בסניף. עלות שליחות עד רדיוס 4 ק"מ מהסניף כ-35 שקל, למשלוח עד 2 פריטים, ובתוספת 4.5 שקלים לכל ק"מ נוסף. מנתוני החברות עולה, כי בחציון הראשון של 2020 חל גידול של 36% במשלוחים של Gett Post, מול חציון ראשון 2019, זאת בעקבות השינוי בהרגלי הצריכה של הציבור והצורך בהזמנת שליחויות עד הבית, בתקופת הקורונה.

מאיה רויזמן, מנהלת Gett Delivery ישראל מסרה: "אירועי החודשים האחרונים הובילו לעליה ניכרת בביקוש למשלוחים עד הבית, הן בקרב הצרכנים והן בקרב עסקים, כפי שראינו היטב בGett Delivery בכלל, ובשירות Gett Post בשיתוף דואר ישראל בפרט. שיתוף הפעולה בינינו לבין הדואר שנמשך כשלוש שנים חוסך ללקוחות זמן יקר, ומייעל משמעותית את ה-Last mile delivery עבור קמעונאים מקומיים, בתקופה ובה זמן אספקת המשלוח הפך להיות גורם משפיע מתמיד בהחלטת הקנייה עבור צרכנים רבים".

גלעד תירוש, סמנכ"ל הסחר בדואר ישראל: "תקופת הקורונה מהווה עבור עסקים ישראלים רבים גם הזדמנות להיכנס ולצמוח בתחום האי קומרס ולהציע מגוון רחב של מוצרים המותאמים לטעמו של הצרכן הישראלי, עם שליח עד הבית. אנו רואים גידול של עשרות אחוזים גם בפעילות השליחים בדואר ישראל, הן של לקוחות שהזמינו חבילות מחו"ל והן של עסקים קטנים ובינוניים שעושים שימוש במערך השליחים של הדואר, על מנת להעביר ללקוחות חבילות בכל רחבי הארץ".

תהליך הזמנת שליחות Gett Delivery"" פשוט ונוח; כאשר הלקוח מקבל מהדואר מסרון אודות הגעת חבילה או דבר דואר רשום הוא יכול ללחוץ על הלינק ולהזמין ישירות מאפליקציית Gett שליח שיאסוף עבורו את הפריט ויביא לו אותו עד הבית, מקום העבודה או בית הקפה תוך פחות מ-30 דקות מההזמנה. לקוחות שיזמינו את השירות ישלמו ישירות באמצעות האפליקציה, ויוכלו לעקוב אחרי תהליך המשלוח כולל פרטי השליח, שמו, נייד ליצירת קשר והמיקום המדויק שלו על המפה.

Gett Delivery"" פלטפורמת המשלוחים המתקדמת של חברת Gett מאפשרת לכל בית עסק, גדול כקטן, לספק ללקוחותיו משלוח עד הבית מהיום להיום בעזרת מערכת טכנולוגית חכמה, וללקוחות הפרטיים לשלוח כל דבר באופן מיידי. המערכת מאפשרת ללקוח לעקוב בזמן אמת אחר השליח עד שלב המסירה. השירות פעיל כיום בישראל וברוסיה, ונמצא בשימוש של מעל 1,500 אתרי מסחר מקוון (eCommerce) מובילים וביניהם: מקס ברנר, אספרסו קלאב, דראג סטור ואייבורי.

הודעה מספר: 959

מאת: דוברת דואר ישראל                                  תאריך: 14/07/2020

הפרטת דואר ישראל יוצאת לדרך:

רשות החברות הממשלתיות יוצאת במכרז למכירת 20% מאחזקות המדינה בחברת דואר ישראל מתוך מטרה להכניס משקיע אסטרטגי שייפתח את החברה ואת שירותי הדואר לטובת הציבור שר הדיגיטל הלאומי, הממונה על רשות החברות הממשלתיות, חה"כ דודי אמסלם: "הפרטת דואר ישראל היא אחד המהלכים המשמעותיים ביותר בסדרה של הפרטות שאנו מובילים בקרב החברות הממשלתיות. המטרה בהפרטות אלו היא להמשיך לשפר את השירות לתועלת האזרח, בכל מקום בארץ, ולהכניס משקיע אסטרטגי בעל הבנה עסקית, שיביא ערך וייצר סינרגיה לאותן חברות. אנו מאמינים שהכנסת משקיע בסדר גודל הזה תאפשר לדואר להמשיך לצמוח ולהמריא, ולהציע שירות טוב ויעיל יותר לציבור הרחב, במרכז ובפריפריה."

שר התקשורת, חה"כ יועז הנדל: "הפרטת הדואר והרפורמה הן הכרח. הדואר תשתית חיונית שמספק שירות בכל הארץ ובכל מקום. לכן חייבים לשפר את השירות לאזרח, התחרות ואת הכדאיות הכלכלית. לאור הגידול בהזמנת חבילות ובסחר המקוון, הפרטה והכנסת משקיע פרטי לחברת הדואר זה מהלך קריטי. אעשה הכל כדי שהמהלך יצליח״

מנהל רשות החברות הממשלתיות, עו"ד יעקב קוינט: "דואר ישראל היא אחת החברות המובילות בפורטפוליו של החברות הממשלתיות והיא הראשונה בשורת הפרטות שייצאו לדרך בחודשים הקרובים, מתוך מטרה לייצר ערך לציבור. לאחר בחינת הפרטות של חברות דואר בעולם, ראינו שחברות שאליהן הצטרף משקיע אסטרטגי, הפכו ליעילות יותר, איכותיות יותר, ושיפרו משמעותית את רמת השירות ללקוחותיהן. "

רו"ח חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "זהו יום היסטורי ואנו מודים על האמון הרב של רשות החברות הממשלתיות בנו. אין זו תחילתו של המסע, כי אם המשך של דרך שאנו מובילים מזה חמש שנים בה עשינו את הבלתי יאמן והצלחנו להבריא את החברה ולספק לעובדים גב איתן ולהחזיר את אמון הלקוחות בנו"

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "אין חברה ממשלתית שעשתה כזו מטמורפוזה כמו דואר ישראל ובפרק זמן כה קצר. בשנים האחרונות הפכנו מחברה תפעולית לחברת שירותים, עברנו שינוי אסטרטגי, וממבנה גיאוגרפי של מרחבים לחטיבות עסקיות הממוקדות בתחומי הליבה של החברה" • פרופיל המשקיע: הון עצמי של 250 מיליון שקל לפחות, היקף נכסים מינימלי של 625 מיליון שקל ורמת מינוף מקסימלית של 70%. • חלק מרווחי ההפרטה יושקעו חזרה בדואר ישראל לצורך הליכי התייעלות ופיתוח עסקי.

רשות החברות הממשלתיות, בראשות עו"ד יעקב (ינקי) קוינט, הודיעה היום (ג') על הליך מכירת 20% מאחזקות המדינה בחברת דואר ישראל, וזאת בהתאם להחלטת ועדת השרים לענייני הפרטה מס' מח/ 7 מיום 2 ביולי 2018. פרטי ההליך מופיעים באתר רשות החברות.

על פי החלטת ועדת השרים, תמכור המדינה עד 40% מאחזקותיה בחברת דואר ישראל בשני שלבים: בשלב ראשון, שיוצא היום לדרך, תתבצע מכירה למשקיע פרטי אסטרטגי של 20% מאחזקות המדינה בחברה, ובשלב שני, הרשות תפעל למכירת 20% נוספים מאחזקותיה, בדרך של הצעה לציבור בהנפקה בבורסה לניירות ערך, כך ששיעור אחזקותיה של המדינה בדואר ישראל, לא יפחת מ-60%. עוד הוחלט, כי חלק ניכר מתמורת כספי המכירה ישמש כמקור מימון להשקעות ופיתוח בדואר ישראל, בין היתר להמשך קידום בנק הדואר, פיתוח ושיפור השירות לאזרח ופיתוח מוצרים ושירותים חדשים לפי צרכי הלקוחות והתייעלות החברה.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום במעמד שר הדיגיטל הלאומי, הממונה על רשות החברות הממשלתיות, חה"כ דודי אמסלם, אמר השר: "הפרטת דואר ישראל היא אחד המהלכים המשמעותיים ביותר בסדרה של הפרטות שאנו מובילים בקרב החברות הממשלתיות. המטרה בהפרטות אלו היא להמשיך לשפר את השירות לתועלת האזרח, בכל מקום בארץ, ולהכניס משקיע אסטרטגי בעל הבנה עסקית, שיביא ערך וייצר סינרגיה לאותן חברות. אנו מאמינים שהכנסת משקיע בסדר גודל הזה, תאפשר לדואר להמשיך לצמוח ולהמריא, ולהציע שירות טוב ויעיל יותר לציבור הרחב, במרכז ובפריפריה".

שר התקשורת, חה"כ יועז הנדל: אמר "הפרטת הדואר והרפורמה הן הכרח. הדואר תשתית חיונית שמספק שירות בכל הארץ ובכל מקום. לכן חייבים לשפר את השירות לאזרח, התחרות ואת הכדאיות הכלכלית. לאור הגידול בהזמנת חבילות ובסחר המקוון, הפרטה והכנסת משקיע פרטי לחברת הדואר זה מהלך קריטי. אעשה הכל כדי שהמהלך יצליח״.

במסיבת העיתונאים הציג עו"ד יעקב (ינקי) קוינט, מנהל רשות החברות הממשלתיות, את מתווה המכירה שימשך כשנה. "מטרת המהלך להכנסת משקיע אסטרטגי לחברת הדואר היא פיתוח פעילות החברה עם דגש על תחום הסחר המקוון, כאשר הכנסת משקיע תוביל לשיפור השירות ללקוח יציבות ואיתנות פיננסית ארוכת טווח לחברה, מיקסום יכולות משיקות לחברה, תוך נגישות למומחים ולידע, לשם שיפור הביצועים, פיתוח מוצרים ושירותים חדשים לתועלת הלקוחות, ולהגברת שקיפות". עוד הוסיף קוינט "דואר ישראל היא אחת החברות המובילות בפורטפוליו של החברות הממשלתיות והיא הראשונה בשורת הפרטות, שייצאו לדרך בחודשים הקרובים, מתוך מטרה לייצר ערך לציבור".

פרופיל המשקיע המבוקש בחירת המשקיע האסטרטגי תתבסס על ציון שישקלל 40% מדדי איכות ו-60% מחיר, כאשר על משקיע, ישראלי או בינלאומי, להיות בעל הבנה עסקית וניסיון סינרגטי לפעילות הדואר. בנוסף, המשקיע יידרש להוכיח איתנות פיננסית כך שיחזיק בהון עצמי מינימלי של 250 מיליון שקל, היקף נכסים מינימלי של 625 מיליון שקל ורמת מינוף מקסימלית של 70%.


לדברי קוינט "האטרקטיביות בהשקעה בדואר ישראל גדולה במיוחד, שכן החברה עברה טרנספורמציה משמעותית עם אסטרטגיה ברורה לשנים קדימה, עם הזדמנויות צמיחה נוספות ותחזיות פיננסיות אטרקטיביות. לאחר בחינת הפרטות של חברות דואר בעולם, ראינו שחברות שהופרטו, הפכו ליעילות יותר, איכותיות יותר, ושיפרו משמעותית את רמת השירות ללקוחותיהן. ב-2016 ענקית הסחר עלי באבא הגדילה את אחזקותיה בדואר הסינגפורי והביאה לשיפור היכולות הלוגיסטיות של החברה בתחום הסחר המקוון. בנוסף, חברות הדואר האחרונות אשר ביצעו את התהליך, כמו יפן ואיטליה, גייסו למעלה מעשרה מיליארד אירו, בזכות השתלבותו של משקיע אסטרטגי בעל ניסיון. במקרים אלו ואחרים הוכח שבחירת המשקיע הנכון מתחומים המשיקים לתחומי עיסוקה של החברה, או בתחומים שיכולים לתרום לפיתוחה, מבטיחה הצלחה משמעותית לכל הנוגעים בדבר". מסביר קוינט.

רו"ח חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל אמר: "זהו יום היסטורי ואנו מודים על האמון הרב של רשות החברות הממשלתיות בנו. אין זו תחילתו של המסע, כי אם המשך של דרך ארוכה, שאנו מובילים מזה חמש שנים, בה עשינו את הבלתי יאמן והצלחנו להבריא את החברה ולספק לעובדים גב איתן ולהחזיר את אמון הלקוחות בנו. בינואר 2015 החברה עמדה על סף חדלות פירעון. דירקטוריון החברה בראשותי, יחד עם הנהלת החברה בראשות דני גולדשטיין, וארגון העובדים בראשות שמעון פרגון, הובלנו יחד תוכנית הבראה אחראית, אשר יושמה בהצלחה יתרה, דבר המעיד על שיתוף הפעולה האיתן בין כל הגורמים בחברה: דירקטוריון, הנהלה וארגון העובדים".

"בשנים האחרונות עמדנו בכל יעדי התוכנית ואף למעלה מכך, חברת דואר ישראל עלתה על פסי צמיחה לצד התייעלות משמעותית הן בכח האדם והן ברמת תהליכים, עברנו לחשיבה עסקית ותחרותית, הנהלת החברה התחלפה רובה ככולה, כשרבים מהמנהלים הגיעו מהמגזר הפרטי, ואנו פועלים לחזק ולהגביר את אמון הציבור בשורת מהלכים בוני אמון, תוך טיפול משמעותי בתחום השירות. הכנסת משקיע לחברה בעיתוי הנוכחי תאפשר לחברה להמשיך ולייצר ערך ללקוחותיה ולעובדיה גם בשנים הקרובות". אמר צאיג.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל אמר "היום אנו עושים מהפכה בתולדות דואר ישראל. אין חברה ממשלתית שעשתה כזו מטמורפוזה כמו דואר ישראל ובפרק זמן כה קצר. בשנים האחרונות עברנו שינוי מקצה לקצה מחברה תפעולית לחברת שירותים, עברנו שינוי אסטרטגי, וממבנה גיאוגרפי של מרחבים לחטיבות עסקיות הממוקדות בתחומי הליבה של החברה – תחום הסחר המקוון כולל עולם השליחים, תחום הריטייל והקמעונאות, בנק הדואר והשירותים הכספיים ותחום שרשרת האספקה והלוגיסטיקה".

לדברי גולדשטיין, "דואר ישראל הוא אחד השחקנים המשמעותיים בתחום הסחר המקוון והגוף הלוגיסטי הגדול בישראל. אנחנו נמצאים בעיצומה של תקופת הקורונה, תקופה לא פשוטה בתחום השירות, כשכל יום אנו מתמודדים עם תקנות ואתגרים חדשים. גם בתקופה זו אנו ממשיכים לתת שירות רציף בכל מקום, ומציעים את מערך השירותים הכספיים הפרונטאלי הגדול בישראל עם 700 יחידות בפריסה לאומית. בשנים האחרונות פתחנו מאות מרכזי מסירת חבילות בשיתוף עסקים קטנים ובינוניים, ובתקופת הקורונה לחלקם זו היתה תמיכה משמעותית לאותם עסקים. כיום אנו מציעים את רשת הריטייל הגדולה בישראל עם מערך של למעלה מ-1,300 נקודות שירות בכל מקום בארץ".


"אחד האתגרים המרכזיים שלנו כהנהלה", אמר גולדשטיין, "הוא לחזק ולהגביר את אמון הציבור בדואר ישראל ולפתח את כל הכלים, על מנת שנוכל לעשות זאת. בשנים האחרונות הקמנו את הקריה הדוארית ואת מרכז הסחר המקוון לחבילות ולמכתבים, כך גם צמצמנו שטחי נדל"ן, השקענו בתהליכי מיכון ואוטומציה מתקדמים, שיצעידו אותנו לשנים הקרובות. הרחבנו את נקודות הקצה וה"לאסט מייל", יצרנו שיתופי פעולה עם הפלטפורמות הגלובליות הגדולות בעולם ועם גופים מובילים במשק, שהאחרון בהם הוא גולן טלקום. גם בתחום הפיננסי השקנו כרטיסים נטענים PRE-PAID שמאפשרים גם לאוכלוסיות החלשות לשלם בכרטיס וגם לקנות בסחר המקוון ללא חריגה בהוצאות".

"בין השאר", אמר גולדשטיין, "בדרך זו הפכנו את חברת דואר ישראל לשחקן תשתית ושירות משמעותי ומרכזי במאבק להורדת יוקר המחייה בישראל, והכול בשירות הציבור. הכנסת משקיע אסטרטגי לחברה תאפשר לנו להמשיך ולהצמיח את החברה, תכניס קודים ותרבות ארגונית חדשה, תאפשר להגביר את השקיפות, תכניס ידע ושיטות עבודה מתקדמות, תודעת שירות גבוהה ומשאבים שיאפשרו לנו להתמודד עם אתגרי העתיד ולהתמקד בליבת פעילות החברה".

חברת דואר ישראל דואר ישראל היא חברת הלוגיסטיקה ורשת הריטייל הגדולה בישראל עם הפריסה הרחבה ביותר, עם למעלה מ-1,300 נקודות שירות, כ-1,500 דוורים ושליחים וכ-45 מיליון ביקורים בסניפים בשנה. למעשה, מדובר בחברה היחידה המחלקת דברי דואר וחבילות מדן ועד אילת לרבות ברמת הגולן, בנגב, בעוטף עזה, בכפרי המשולש וביהודה ושומרון.

הכנסות דואר ישראל בשנת 2019 הסתכמו ב- 1.84 מיליארד שקל, רווח תפעולי על סך 47.2 מיליון שקל ו EBITDA- בסך 164 מיליון שקלים (8.9% מההכנסות). היקף ההשקעות בטכנולוגיה ובתשתיות הסתכם ב-2019 בסך 150 מיליון שקלים. על פי נתוני אתר statista.com היקף הקניות בסחר המקוון בישראל ב-2020 הוערך בכ- 14.5 מיליארד שקל וצפוי לגדול לכ-24.3 מיליארד שקל בשנת 2024.

הודעה מספר: 958

מאת: דוברת דואר ישראל                           תאריך: 06/07/2020

לראשונה בסניפי הדואר: Post Mobile"" חבילת סלולר ב-16 שקל לחודש בלבד

החבילה כוללת 11 ג'יגה גלישה, 3,000 דקות, 3,000 סמסים ו-60 דקות שיחה לחו"ל

חברת דואר ישראל חתמה על הסכם עם חברת גולן טלקום, במסגרתו תציע תחת המותג ''Post Mobile", חבילת סלולר לראשונה בסניפי הדואר, במחיר אטרקטיבי של 16 שקל לחודש בלבד. התוכנית כוללת 11 ג'יגה גלישה, 3,000 דקות שיחה בארץ, 3,000 מסרונים, ו-60 דקות שיחה מהארץ לחו"ל, ללא הגבלת זמן. התוכנית מוצעת בכ-90 סניפים נבחרים של חברת הדואר ברחבי הארץ, זאת לאחר שגולן זכתה במכרז שביצעה חברת הדואר, בו השתתפו חברות סלולר נוספות.

החל מהשבוע לקוחות כל החברות שיגיעו לסניפי הדואר יוכלו לרכוש את חבילת הסלולר, לאחר שיאשרו את פרטיהם במערכת ויקבלו סים במחיר חד פעמי של 19 שקל בסניפי הדואר. לאחר מכן נציג של גולן טלקום יצור עמם קשר טלפונית ויסגור את העסקה, לרבות ניוד והפעלת הקו. התשלום וההתקשרות יתבצעו מול חברת גולן טלקום.

שמעון פסח, סמנכ"ל חטיבת הקמעונאות דואר ישראל אמר "מדובר בשירות נוסף שמצטרף לסל רחב של מוצרים ושירותים בעלי ערך, אותם אנו מציעים למאות אלפי לקוחות הדואר, הפוקדים את הסניפים מדי שבוע. אנו גאים על כך שמותגים מובילים גילו בשנים האחרונות את עוצמת הריטייל של הדואר וחברו אלינו על מנת להגיע לקהלי יעד רחבים ומגוונים. בשנים האחרונות יצרנו שיתופי פעולה בתחום הסחר המקוון עם חברות רבות בהן שופרסל, סופרפארם, עזריאלי, gett וחברות מובילות נוספות, שהגדילו את פעילותן בעקבות שיתוף הפעולה עמנו".

הודעה מספר: 957

מאת: דוברת דואר ישראל                       תאריך: 01/06/2020

חברת דואר ישראל חוזרת לשגרה:

שעות הפעילות יוארכו בחודש יוני עד 20:00 במאות יחידות דואר

שעות הפעילות יוארכו בחודש יוני עד 20:00 במאות יחידות דואר ניתן להזמין תור מראש במאות יחידות דואר ולהתקבל כמעט ללא המתנה

חברת דואר ישראל מודיעה כי החל מהיום, יום שני, 1.6.2020 חוזרת פעילות הדואר לשגרה. שעות הפעילות במאות יחידות דואר יוארכו עד השעה 20:00 שלוש פעמים בשבוע, ויחידות הדואר יפתחו גם בימי שישי. מרבית מרכזי מסירת החבילות חזרו לפעילות, כך שחברת הדואר תציע את מערך הקמעונאות הגדול בישראל, הכולל כ-1,300 יחידות מסירה ברחבי הארץ. ניתן להזמין תור מראש למאות יחידות, באתר דואר ישראל www.israelpost.co.il, באפליקציה בנייד או במוקד 171, ולהתקבל כמעט ללא המתנה.

החל מהיום יינתנו כל שירותי דואר ישראל ברציפות ללקוחות פרטיים ועסקיים, לרבות משלוח וקבלת דואר רשום וחבילות בארץ ולחו"ל, ומגוון שירותים פיננסיים בהם רכישת כרטיסים נטענים, רכישת מט"ח והעברות כספים לחו"ל, הפקדת כספים לכל בנק בארץ, שירותי ישיר למשרד לעסקים, העברת בעלות רכב, הנפקת רישיונות ועוד. החברה מפעילה עשרות כספומטים בפריפריה.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, מסר "חברת דואר ישראל המשיכה לשמור על רציפות בשירות גם בתקופת הקורונה. אני מודה לעובדי החברה, אשר פעלו במסירות והעניקו שירות גם בתקופה מאתגרת זו, ודאגו למיון ומסירת חבילות ודברי דואר עד בתי הלקוחות ולמתן שירות ביחידות הדואר, תוך שמירה על בריאות הציבור. בתקופה זו מאות ממרכזי המסירה הפרטיים היו סגורים והחברה נדרשה לתת פתרונות למסירת החבילות גם ביחידות הדואר ובאמצעות דוורים ושליחים. החברה המשיכה לסייע בחלוקת הקצבאות לציבור, ואף השיקה כרטיס נטען ייחודי בשיתוף ביטוח לאומי והמשרד לשוויון חברתי, ואיפשרה לגימלאים רבים, המקבלים קצבת אזרחים ותיקים בבנק הדואר, לקבל את הקצבה שלהם ישירות ללא הגעה לסניפי הדואר וללא סיכון בריאותי. בתקופת הקורונה חלה ירידה משמעותית בהגעת הציבור ליחידות הדואר, כאשר בחודשים אפריל ומאי פקדו את הדואר כ-2 מיליון לקוחות, ירידה של כ-30% מול תקופה מקבילה אשתקד".

להלן שעות הפעילות בסניפי הדואר בחודש יוני:* ימים א', ג', ה' - 8:00-20:00 ימים ב', ד' - 8:00-13:30 יום ו' - 8:00-12:00

שעות הפעילות בסוכנויות הדואר בחודש יוני: * ימים א', ב', ד', ה' - 15:30-18:00 8:00-12:30 יום ג' - 8:00-13:00 יום ו' - 8:00-12:00

החברה ממשיכה לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות למניעת התקהלות, מתוך שמירה על בריאות הציבור. תותר שהיה של עד 10 אנשים בכל יחידה, כולל עובדי היחידה. לקוחות מונחים להקפיד על ההנחיות ולשמור על מרחק של 2 מטר זה מזה. * תיתכן שונות בשעות הפתיחה בין יחידות הדואר, לכן יש להתעדכן באתר הדואר לפני ההגעה.

שעות פעילות המוקד הטלפוני 171 ימים א- ה' - 8:00-17:00 יום ו' - 8:00-12:00

יתכנו זמני המתנה במוקד בשל ריבוי פניות. ניתן לקבל מידע ושירות גם באמצעות אתר הדואר, וכן באמצעות עמוד הפייסבוק, באפליקציה בנייד ובצ'ט עם נציג באתר.

בברכה,

הודעה מספר: 956

מאת: דוברת דואר ישראל                         תאריך: 26/03/2020

ערב חג הפסח בשורה למקבלי קצבאות הביטוח הלאומי בבנק הדואר: החודש אין צורך להגיע לדואר – בנק הדואר מגיע אליכם

הביטוח הלאומי והמשרד לשוויון חברתי יאפשרו לעשרות אלפי אזרחים ותיקים מקבלי קצבאות בבנק הדואר לקבל כרטיס נטען של מאסטרקארד ולהטעין מרחוק את הקצבה בנוסף: ניתן יהיה למשוך בכל מכשיר כספומט עד 4,000 שקל במזומן ביום, באמצעות הכרטיס הנטען של בנק הדואר

חברת דואר ישראל יוצאת היום (ה') בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם הביטוח הלאומי והמשרד לשוויון חברתי, במסגרתו החודש יועברו קצבאות הביטוח הלאומי לעשרות אלפי אזרחים ותיקים, בעלי חשבון בבנק הדואר, באמצעות כרטיס נטען של מאסטרקארד, שיגיע אליהם עד הבית ללא עלות. המהלך אשר אושר על ידי משרד התקשורת, יאפשר לאזרחים ותיקים, שחלקם נמצאים באוכלוסיית סיכון ומנועים בימים אלה לצאת מבתיהם, לקבל את הקצבה אליהם. חלוקת הכרטיסים תחל היום ותימשך בימים הקרובים. יש לציין עוד שסניפי הדואר מחר יום ו' יהיו סגורים, והציבור מתבקש לא להגיע מחר. חלוקת כלל הקצבאות תתבצע ביום א' הקרוב 29/3. ביום זה יתוגברו סניפי הדואר ויהיו פתוחים עד השעה 18:00. ניתן לקבל את הקצבאות גם בימים שלאחר מכן.

ח"כ גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי, אמרה "האזרחים הוותיקים הם הרגישים ביותר בפני נגיף הקורונה. המשרד לשוויון חברתי מוביל מהלכים כדי להקל עליהם ולהנגיש בעבורם את כל השירותים החיוניים עד הבית, כדי שלא יסכנו ביציאה למרחב הציבורי. המהלך שאושר היום משמעותי ובטוחה שיסייע לאזרחים הוותיקים בתקופה זו".

שר התקשורת, ח"כ דוד אמסלם, אמר "לחברת הדואר תפקיד חשוב ומשמעותי בימים אלו של מגיפת הקורונה, והשירות הזה שמוענק לאוכלוסיה המבוגרת נחוץ, חיוני ובעיקר מקל עליהם בתקופה הסבוכה הזו. זה בהחלט המעט שאנו יכולים לעשות עבור דור המייסדים, במיוחד בתקופה רגישה, בעיקר מכיוון שדווקא אוכלוסיה זו היא בקבוצת הסיכון ונאלצת להסתגר בביתה."

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי אמר "משבר הקורונה מעמיד בפנינו אתגרים חדשים ולא צפויים, ועלינו להתמודד עימם ביצירתיות ויעילות. בהתאם למדיניותו של שר הרווחה, ח"כ אופיר אקוניס, אנו מתחייבים להעניק את מלוא הזכויות לאזרחים הוותיקים מבלי שיצטרכו להתנייד לבנק ולסכן את בריאותם, כאשר הכסף יגיע ישירות לביתם. שיתוף פעולה עם בנק הדואר והמשרד לשוויון חברתי מהווה מנוף תפעולי, רב מערכתי המאפשר לשפר את איכות השירות וזמינותו".

לדברי אבי בלו, מנהל בנק הדואר, "בנק הדואר הוא הגורם המרכזי שמשרת בימים אלו באופן פרונטלי קהילה שלמה של קשישים ולקוחות שאינם משתמשים כבשגרה באמצעים דיגיטליים וזאת באמצעות מאות סניפי הדואר הפזורים ברחבי הארץ. מתוך הבנת מורכבות המצב, הוחלט לייצר פתרון פשוט שיאפשר לקהילה זו לקבל את הקצבאות במהירות וללא סיכונים מיותרים". בלו בירך את שיתוף הפעולה המהיר מול הביטוח הלאומי והמשרד לשוויון חברתי, שנרתמו ליוזמה על מנת להקל על הלקוחות לפני חג הפסח.

הכרטיס הנטען שיימסר למקבלי הקצבאות הוותיקים באמצעות בנק הדואר הוא כרטיס "משולם מראש" (pre-paid) מבית מאסטרקארד. הכרטיס יגיע לבתי הלקוחות או לבתי האבות במעטפה מאובטחת באמצעות דואר שליחים על בסיס רשימה מוגדרת מראש. הלקוחות יקבלו במקביל מסרונים עם הודעה בנושא, ועם קבלת הכרטיסים יוזמנו להתקשר למוקד בנק הדואר בטלפון 076-8871190 לאימות הפרטים, ולאישור העברת התשלום לכרטיס שברשותם. הנפקת הכרטיס, מסירתו וטעינת הקצבה יתבצעו ללא עלות וללא עמלות. הכרטיס מאפשר טעינה עד 20 אלף שקל, וכן משיכת מזומן בכל כספומט עד גובה 4,000 שקל ביום, וביצוע רכישות בכל בתי העסק בישראל המכבדים כרטיס מסטרקארד וכן בעסקאות טלפון ואינטרנט, שהפכו להכרחיות בימים אילו. תוקף הכרטיס חמש שנים.

הודעה מספר: 955

מאת: דוברת דואר ישראל                          תאריך: 25/03/2020

עידוד בבידוד: חברת דואר ישראל מציעה בסניפי הדואר

קופסת הפתעות לילדים לאור המצב ולקראת חג הפסח

שני מארזי שי המכילים את מיטב הגימיקים והמותגים בשיתוף חברת PMI

לקראת חג הפסח ולאור המצב, מציע השירות הבולאי בדואר ישראל, שני מארזי שי, הכוללים את מיטב הגימיקים והמותגים האהובים על הילדים, בשיתוף חברת PMI, אשר ייצרה ושיווקה בעבר את הלהיטים לילדים: סופרגול, שכונה, פורטנייט, אנגרי בירדס, גומילום, אימוג'י, כוח פי ג'י, מפרץ ההרפתקאות ועוד.

מארזי השי, המתאימים לילדים מגיל 4-10, יאפשרו לילדים ולמשפחות שנמצאים עכשיו בבית, לשבור את השגרה והשעמום לטובת פעילויות יצירה ומשחקי הילדות האהובים. בתוך כך כמדי שנה, גם השנה חברת דואר ישראל תתרום אלפי ערכות לילדים שנמצאים בבתי חולים השונים ברחבי הארץ.

ניתן לרכוש את המארזים במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ, במחיר אטרקטיבי של 39.90 ₪ בלבד למארז, ובמכירה כמותית של מעל 100 מארזים, ב-34 ₪ לכל מארז.

כל מארז כולל לפחות 16 מוצרים ואקססוריז מדליקים בהם: • הגדה של פסח לילדים עם הפעלות מדליקות • גיליון "הבול שלי" מיוחד לפסח שמתוכו בערכה יש 3 בולים. • צמידי בנדז במגוון צורות ודגמים. • משחק צבי נינג'ה מדליק. • צמידי רקמה. • מדבקות בוב ספוג 3D. • בובות לאיסוף – הלהיט אג'יקסו. • מסגרות מגנטיות לתמונות • מעטפות מדבקות איסוף כוכבי שכונה • מגוון קעקועי מים ועוד.

ניתן לרכוש את המארזים במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ, במחיר אטרקטיבי של 39.90 ₪ בלבד למארז או להזמין אותם באתר דואר ישראל www.israelpost.co.il.

הודעה מספר: 954

מאת: דוברת דואר ישראל                      תאריך: 27/01/2020

חדש בדואר ישראל: טעינת רב-קו ב – 150 סניפים ברחבי הארץ

במסגרת הרחבת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה לחברת דואר ישראל, מעתה ניתן לטעון את כרטיס הרב קו גם באופן פרונטלי ב-150 מסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ.

שירות טעינת הרב קו בסניפי הדואר מאפשר לכלל אוכלוסיית המשתמשים בתחבורה הציבורית להגיע לדואר ולבצע טעינה בקלות וביתר נוחות, באמצעות תשלום במזומן או בכרטיס אשראי. הטענת הרב קו בסניפי דואר ישראל מאפשרת גם לאוכלוסיות שאין להם גישה לאינטרנט ולעמדות ההטענה הדיגיטליות להטעין את הכרטיס בקלות ובנוחות מירבית. בנק הדואר מאפשר לטעון חוזי נסיעה משותפים עבור כל מפעילי התחבורה הציבורית בארץ.

בין הערים בהן ניתן להטעין: ירושלים, תל אביב, חיפה, באר שבע, פתח תקווה, רמת גן, הרצליה, ראשון לציון, כפר סבא, נצרת, אשדוד, נתיבות ועוד.

אבי בלו, מנהל בנק הדואר, ציין כי לאור הצלחת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה והדואר בהנפקת רישיונות רכב ונהיגה בסניפי הדואר, הוחלט להרחיב את הפעילות גם לטעינת כרטיסי הרב קו בסניפי הדואר ברחבי הארץ. "מדי שנה מתקיימים בסניפי הדואר כ-45 מיליון ביקורים. רבים מהלקוחות מגיעים לדואר באמצעות התחבורה הציבורית, וכעת הם גם יכולים להטעין את כרטיס הרב קו שלהם בעת ביצוע פעולות שונות בסניפים", הוסיף בלו.

חברת דואר ישראל פועלת להרחבת השירות ליחידות דואר נוספות ברחבי הארץ. רשימת הסניפים המלאה מופיעה באתר החברה. ניתן להזמין תור מראש לסניפים באפליקציה בנייד, באתר הדואר או בטלפון 171.

הודעה מספר: 953

מאת: דוברת דואר ישראל                          תאריך: 16/12/2019

הצדעה להמצאות ישראליות: טאקי ורומיקוב

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק בולים שמצדיעים למשחקים האהובים "רומיקוב" ו"טאקי"

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק שני בולים חדשים, שמוקדשים למשחקים האהובים "רומיקוב" ו"טאקי". הבולים עוצבו בידי המעצבת הדר בר, כאשר על הבולים מוצגים החוויה ואופן המשחק, צבעוניות הבולים לקוחה מכלי המשחק עצמם. ערכו הנקוב של כל בול 2.50 ₪. הבולים ימכרו בסניפי דואר נמכרים ובחנות השירות הבולאי.

רומיקוב משחק ישראלי כחול-לבן, שהינו אחד משלושת משחקי הקופסא המשוחקים ביותר בעולם, אחרי מונופול וסקראבל (שבץ נא). כיום זהו משחק הייצוא מספר 1 בישראל שנמכר לכ-59 מדינות ביותר מ-20 שפות, בהן: ארה"ב, מדינות אירופה וכן מדינות אקזוטיות כמו דרום קוריאה, מלזיה, נפאל ואינדונזיה, ובקרוב תצטרף גם מצרים כמדינה ה-60. למעשה, בכל 6 שניות מיוצר משחק רומיקוב חדש. המשחק פותח בשנות ה-50 ע"י אפרים הרצנו המנוח ומיוצר בישראל ע"י חברת "קודקוד". משחק הרומיקוב הוכרז כאחד מ-100 המשחקים הטובים ביותר של המאה ה-20. למשחק קיימת אפליקציית און ליין פופולרית, עם מיליוני הורדות ברחבי העולם, המאפשרת לשחק בקלות עם שחקנים שונים.

טאקי, אחד המשחקים האהובים ביותר בתולדות המדינה, מיוצר על ידי חברת "משחקי שפיר", שבבעלות חיים שפיר, שהמציא את המשחק, ב-1983. זהו אחד המשחקים הפופולאריים בעולם, הנמכר ביותר מ-40 מדינות. פירוש השם טאקי 'מפל מים' ביפנית, והמשחק שיצא בגרסאות רבות אויר על ידי המעצב ארי רון.

מנהל השירות הבולאי בחברת דואר ישראל, אלחנן שפירא, אמר בטקס השקת הבולים, "אנו גאים על הנפקת הבולים החדשים, אשר מוקדשים למשחקים הישראליים טאקי ורומיקוב, וזוכים להצלחה בינלאומית. השירות הבולאי הנפיק בעבר בולים של משחקי ילדים כמו תופסת וחמש אבנים, כאשר כאן מדובר ביזמות ישראלית שהקדימה את זמנה. הנפקת הבולים מהווה הצדעה נוספת להמצאות ישראליות פופולריות אשר מסבות למדינת ישראל גאווה ישראלית כחול לבן".

מיכה הרצנו, מנכ"ל קודקוד, ובנו של אפרים הרצנו ז"ל, אמר כי "אנו מודים לשירות הבולאי על הכבוד הרב שהעניק לנו בהנפקת הבול ומנציחים גם את זכר הוריי שהיה להם את החזון להמציא משחק זה ומשחקים נוספים, ולהיות חלק מהמפעל הציוני. מדובר באחד המשחקים הפופולאריים בעולם המקרב בין אנשים, ממנו נמכרו עד כה מעל 50 מיליון משחקים ויחגוג 70 שנה בשנת 2020."

חיים שפיר, ממציא משחק הטאקי שהגיע עם אשתו שריי, ופיתח מעל 100 משחקים שתורגמו לשפות רבות, סיפר שהוא נותן שירות אישי לכל לקוח בארץ ובעולם, ואמר במפגש "סוד ההצלחה של משחק הטאקי, הוא ביכולת שלו לחבר בין אנשים ללא קשר לגיל, שפה או תרבות, וקשור לסיסמא שמבטאת את כל חזונו היצירתי - פשוט לשמוח ביחד, "כי זה הטעם האמיתי של משחקי חברה, ואם תרצו – של החיים כולם. אני גאה על כך שהמשחק זכה לבול זהו כבוד גדול".

הודעה מספר: 952

מאת: דוברת דואר ישראל                תאריך: 15/12/2019

טרנד העשור: סחר מקוון

עשור שובר שיאים בדואר ישראל בהזמנת חבילות מחו"ל:גידול של 370% בהזמנת חבילות בתוך עשור וכ-770% במשקל החבילות שהוזמנו

מ-18.4 מיליון חבילות בשנת 2010 לצפי של כ-68 מיליון חבילות ב-2019

עשור של שבירת שיאים ישראליים גם בתחום הסחר המקוון, כך עולה מנתוני חברת דואר ישראל לסיכום העשור החולף. בעשור בו הוכתרה ישראל בתור "המדינה הצומחת בסחר המקוון בין מדינות ה-OECD" ביחס לגודל האוכלוסיה (2016), וכאחת מעשר המדינות שהזמינו הכי הרבה ביום הרווקים הסיני פר נפש (2018), נראה מנתוני חברת דואר ישראל כי השיא עדיין לפנינו.

בדואר מעריכים כי שנת 2019 צפויה להסתיים עם הזמנה של כ-68 מיליון חבילות מחו"ל, במשקל כולל של כ-16 אלף טון, גידול של 370% בכמות מול 2010, אז הוזמנו כ-18.4 מיליון חבילות בלבד. הנתון הבולט הוא הקפיצה המשמעותית במשקל החבילות שגדל מאז שנת 2010, בכ-770% אז עמד המשקל על כ-2,063 טון בשנה. על פי נתוני האתר ,statista.com היקף ההזמנות של הישראליים באתרי הסחר המקוון צמח פי 10 וצפוי להסתכם ב-2019 בכ-13.1 מיליארד שקל מול 1.3 מיליארד שקל בשנת 2010.

לדברי דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, "הצרכן הישראלי שינה את הרגלי הצריכה שלו בעשור האחרון באופן משמעותי, הוא נבון יותר, מתוכנן יותר, משווה מחירים ומחפש את העסקה המשתלמת עבורו ובוטח בפלטפורמות השונות של הסחר המקוון. לראיה לצד העליה במספר החבילות לאורך כל העשור, אנו רואים גידול דרמטי במשקל הפריטים המוזמנים מחו"ל, והזמנה של יותר פריטים מנוטרים ופריטי פריים, פריטים גדולים ויקרים יותר, יש כאן שינוי מגמה של איכות מול כמות".

"תחום הסחר המקוון הוא כיום נחלת הכלל, וההבנה שניתן להזמין מגוון רחב של פריטים מכל מקום ובכל זמן ושעה שנוחים ללקוח, הגבירו משמעותית את הצריכה. בעשור האחרון חלו התפתחויות אדירות בתחום הטכנולוגיה וממשק המשתמש, שהשפיעו על הזמנת החבילות – היכולת להזמין ישירות מהסמארטפון, לרבות ביצוע תשלומים, הגידול במספר האפליקציות של אתרי הסחר המקוון והשיפור בחווית המשתמש תוך הנגשת האתרים גם לשפה העברית, הפניה ללקוח על בסיס פרסונליזציה, שיפור השירותים הלוגיסטיים ומסירת החבילות ועוד". ציין גולדשטיין.

מערך ריטייל עצום של 1,300 נקודות לדברי גולדשטיין, "הגידול העצום בתחום הסחר המקוון הציב אתגרים חדשים בפני כל חברות הדואר בעולם וחייב היערכות לוגיסטית מחודשת בכל שרשרת האספקה משלב האיסוף מהמוכר, דרך המיון, הקליטה, השינוע, ההטסה, ועד תהליך המיון והמסירה בארץ היעד והכל במינימום זמן ועלויות. בעשור האחרון חל תהליך פרסונליזציה בכל תחומי החיים, הלקוח מצפה למסירה ליותר פרסונלית, וכל תפיסת הלקוח השתנתה. על מנת לעמוד באתגרים אלו גם בישראל, השקענו מעל 150 מיליון שקל בשנים האחרונות בטכנולוגיה לצורך שיפור חווית השירות של לקוחותינו, לרבות הקמת מרכז הסחר המקוון במודיעין לפני כשנתיים וחצי, פתיחת מאות מרכזי מסירת חבילות בשיתוף עסקים קטנים ובינוניים בנוסף למאות יחידות הדואר לשיפור וייעול תהליכי המסירה, מה שמציב אותנו כמערך הריטייל הגדול בישראל עם יותר מ-1,300 יחידות למסירת דואר רשום וחבילות".נתוני דואר ישראל חבילות על פני עשור

שנה משקל חבילות בטונות סה"כ חבילות במיליונים 2010 2,063 18.4 2011 3,651 19.7 2012 4,200 22.5 2013 5,385 26.2 2014 6,912 32.4 2015 8,180 40.6 2016 9,700 51.3 2017 11,000 61.3 2018 14,000 65 E2019 16,000 68

הודעה מספר: 951

מאת: דוברת דואר ישראל                     תאריך: 03/11/2019

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל

הנפיק בול שמוקדש לחג הסגד

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק בול שמוקדש לחג הסגד, במסגרת סדרת בולים בנושא "חגי עדות ישראל. הבול עוצב ע"י מריו סרמונטה ומאיר אשל, כאשר על תצלום רקע של ירושלים, תצלום הקייסים ותצלום קהל החוגגים: גדעון אגז'ה. תצלום מגן דויד בשובל – באדיבות אלמז אמנות בישראל.

בול זה הוא שלישי מתוך סדרה של שלושה בולים שהוקדשו לנושא חגי עדות ישראל וערכו הנקוב 7.40 ₪ . שני הבולים הנוספים שהונפקו בעבר הוקדשו לחג המימונה ולחג הסהרנה.

מנהל השירות הבולאי בחברת דואר ישראל, אלחנן שפירא, אמר כי אנו גאים להנפיק לראשונה בול המוקדש לחג הסגד אשר נחוג על ידי יהודי אתיופיה. הבולאות הישראלית מנציחה רגעים היסטוריים, נופים ישראליים, מגוון נושאים מהתרבות הישראלית והעולמית, אישי מפתח בתולדותינו ועוד. הבול החדש מסדרת בולי חגי עדות בישראל משמש שגריר נאמן לשימור המסורת והנחלתה ברבים".

חג הסגד ייחודי למסורת יהדות אתיופיה, והוא מצוין מדי שנה ביום כ"ט בחשוון, חמישים יום לאחר יום הכיפורים. נוסף על השם "סגד" (שמשמעותו סגידה), מכונה החג גם בשמות "מֶהֶללַה" (תחינה) ו-"עמתה סאו" (הקיבוץ השנתי). זהו יום של צום וטהרה, במסגרתו מתקיים טקס חידוש הברית בין העם ואלוהיו ויום תפילה לשוב לירושלים. עם עליית יהדות אתיופיה למדינת ישראל הוחלט להמשיך ולציין מדי שנה את חג הסגד בירושלים. טיילת שרובר, המשקיפה לעבר הר הבית, נבחרה כמקום האירוע, ושם מתאספים בני העדה האתיופית. נוסף על טקס התפילה, שאותו מקיימים הקסים, ניתן דגש רב להתכנסות החגיגית של אנשי הקהילה.

הודעה מספר: 950

מאת: דוברת דואר ישראל                            תאריך: 01/10/2019

לראשונה: בול שמוקדש למאבק בסרטן השד

השירות הבולאי הנפיק לרגל חודש המודעות לסרטן השד בול בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן לרגל חודש המודעות לקידום המאבק בסרטן השד, שחל בחודש אוקטובר, הנפיק השירות הבולאי בחברת דואר ישראל, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן, לראשונה בול שמוקדש למאבק בסרטן השד. הבול עוצב בידי המעצבת מירי ניסטור וערכו הנקוב 2.50 ₪.

תיאור הבול - בבול נראות דמויות של רופא ואשה מחזיקים יחד את הסרט הוורוד, שהוא אחד מסמלי המאבק בסרטן השד. הסרט המקופל יוצר צורת לב שמשדרת אופטימיות ושיתוף פעולה למען מטרה טובה. בשובל הבול רואים שלושה אייקונים מרכזיים המסמלים פעילות גופנית, תזונה ומחקר - שילוב של אורח חיים בריא ומחקר מתקדם. הבול הונפק לקראת חודש המודעות לקידום המאבק בסרטן השד באוקטובר, תחת הסיסמה "נאבקים בסרטן השד", ומעטפת היום הראשון של הנפקת הבול נושאת את הכתובית - "ניתן להפחית את הסיכון לסרטן השד ולהירפא מהמחלה" בשלוש שפות – עברית, אנגלית וערבית.

את הבול הראשון העניקו מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין ומנהל השירות הבולאי, אלחנן שפירא, לסגנית יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו ולמנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, משה בר-חיים, בנוכחות מעצבת הבול מירי ניסטור. מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין בירך במפגש על שיתוף הפעולה בין השירות הבולאי לבין האגודה למלחמה בסרטן בהנפקת הבול והוסיף כי "הבולאות הישראלית נוגעת במגוון תחומי החיים, אירועים שונים בחיי האומה והתרבות העולמית, נופים ישראליים, ההוויה הישראלית ועוד. לבולים יש משמעות סמלית, מעבר להיותם אמצעי תשלום במשלוח מכתבים, והם נושאים עימם מסרים בנדודיהם ברחבי העולם".

סגנית יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו, אמרה במפגש כי: "מטרתו של שיתוף הפעולה המבורך עם חברת דואר ישראל, הוא לעורר את מודעות הציבור לאימוץ אורח חיים בריא, אשר הוכח מדעית כמפחית משמעותית את הסיכון לחלות ולגילוי מוקדם. לאורך השנה, מובילה האגודה למלחמה בסרטן את המאבק בסרטן בישראל באמצעות קידום המחקר, דרכי המניעה, הגילוי המוקדם, ושיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולות והמחלימות. בשמי, ובשם האגודה למלחמה בסרטן, ברצוני להודות מקרב לב לחברת דואר ישראל ולשירות הבולאי על ההתגייסות למען מטרה נעלה זו".


בול חודש המודעות לסרטן השד

הודעה מספר: 949

מאת: דוברת דואר ישראל                     תאריך: 11/11/2019

הלילה בחצות: יום הרווקים הסיני

סקר חדש של 'Shiluv I2R' עבור דואר ישראל: 78% מהנוהגים לקנות מאתרים בחו"ל יקנו בחגי הקניות

בדואר נערכים למספר שיא של 14.5 מיליון חבילות שיוזמנו בנובמבר ודצמבר, במשקל מוערך של כ-3,600 טון, גידול של כ-18% במשקל מול תקופה מקבילה אשתקד

• הסכום הממוצע לרכישה בחגי הקניות מוערך בכ–617 שקל לקניה, כפול מחודש רגיל • הפתעה: החג הפופולארי לקניות בלאק פרייידי ב29/11, ואחריו יום הרווקים הסיני • מה קונים? בגדים ונעליים - 66% מהקונים מתכוונים לקנות בגדים ו38% יקנו נעליים • 80% מתכוונים לקנות בעלי אקספרס, 56% באיביי, 41% באמזון ואחריהם אסוס ונקסט


75% מהציבור היהודי בישראל עורך קניות מוצרים מאתרים בארץ ובחו"ל, כך עולה מסקר חדש שנערך עבור חברת דואר ישראל לקראת חגי הקניות. הסקר נערך באמצעות מכון המחקר 'Shiluv I2R' בנובמבר 2019, במדגם ארצי ומייצג של 506 גברים ונשים מקרב האוכלוסיה היהודית הבוגרת, באמצעות פאנל גולשי האינטרנט iPanel המקיף 130,000 איש, והגדול ביותר בישראל. מתוך הקונים באתרי הסחר השונים, 78% מתכוונים להזמין מוצרים בחגי הקניות בסכום ממוצע של 617 שקל לקניה, כפול מחודש רגיל. החג המוביל מבחינת הפופולאריות שלו הוא דווקא הבלאק פריידי שיחול ב29/11 כאשר 65% מהקונים מתכוונים לקנות בו, כאשר 50% אמרו שיום הרווקים הסיני שיחול החל מהלילה בחצות ב11/11 הוא האירוע המועדף עליהם.

עוד מצא הסקר כי באתרי הסחר המקוון מעדיפים לקנות בהאתרים מחו"ל (66% מבין הקונים). 49% מבין הקונים באתרים בחו"ל, מזמינים אחת לשבועיים ועד חודש, ו-13% מהקונים מזמינים חבילה פעם בשבוע.

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל אמר: "חגי הקניות הבינלאומיים הפכו לחגיגת קניות גם בישראל. הצרכן הישראלי נבון ומתוחכם, הוא משווה מחירים ומחפש את העסקה המשתלמת עבורו. אנו רואים שהצרכן התבגר ומזמין ברשת דברים יותר משמעותיים ויותר כבדים. אנו צופים עליה דרמטית של 18% במשקל הפריטים שיוזמנו בחודשיי הקניות השנה מול נובמבר ודצמבר אשתקד. יש כאן שינוי מגמה של איכות מול כמות. הקטגוריות המובילות בהזמנות הן ביגוד והנעלה, כלי בית, אביזרים למטבח, אבל גם גאדג'טים ומוצרי אלקטרוניקה ומחשבים, וויטמינים וקוסמטיקה, בהם פערי המחירים גבוהים משמעותית מול ישראל. אנו נערכים להגעה של כ-14.5 מיליון חבילות בחודשים נובמבר ודצמבר, כמיליון חבילות יותר מול תקופה מקבילה אשתקד, במשקל של 3,600 טון".

עוד ציין גולדשטיין "הציבור הישראלי מחכה לתקופה זו, וגם אנו בדואר ישראל נערכים לשיאי הזמנות ברמת טיפול ובקרות על תהליכי ההובלה, השינוע והמסירה המורכבים לוגיסטית ושירותית בתקופה זו. לקראת חגי הקניות תגברנו את המוקד הטלפוני וכוח האדם במרכז הסחר המקוון לחבילות במודיעין, ופתחנו עוד כ-40 מרכזי מסירת חבילות בנוסף למאות מרכזי מסירת החבילות הקיימים. כיום דואר ישראל מציעה את הפרישה הארצית הרחבה ביותר עם למעלה מ-1,300 נקודות מסירה, הכוללות 620 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר ועוד כ-700 יחידות דואר".

5 האתרים הפופולאריים בחגי הקניות הם: עלי אקספרס, איביי, אמזון, אסוס ונקסט מהסקר של דואר ישראל עולה כי האתרים המועדפים לרכישות בחגי הקניות הם עלי אקספרס (80%) eBay (56%), אמזון (41%), אסוס (28%) ונקסט (27%). מניתוח הרכישות עולה כי נשים יקנו יותר מגברים באסוס ובנקסט, וגברים יקנו יותר מנשים באיביי וגירבסט.

המתכוונים לקנות בחגי הקניות יוציאו סכום שיא של כ-617 שקל בממוצע לקניה - כפול מחודש רגיל! הסכום הממוצע אותו מתכוונים להוציא בחגי הקניות הוא כ-617 שקל בקניה לעומת כ-297 שקל בחודש רגיל. לשם ההשוואה, 60% מהקונים באתרים בינלאומיים אמרו שקנו בחגי הקניות אשתקד בסכום של כ-669 שקל, בדומה לסכום אותו הם מתכוונים להוציא השנה. בגדים ונעליים: הקטגוריות הפופולאריות ביותר בחגי הקניות • 66% יקנו בגדים • 38% מתכוונים לקנות נעליים • 36% מתכוונים לקנות סמארטפונים ואביזרים לטלפון • 35% מתכוונים לקנות גאדג'טים • 31% יקנו צעצועים לילדים • 30% יקנו אביזרים וקישוטים לבית

ניכר כי המתכוונים לקנות בחגי הקניות יקנו מוצרים מקטגוריות שונות. נשים יקנו יותר בגדים, אביזרים, תכשיטים, תחפושות, קוסמטיקה בישום ואיפור, בעוד שהגברים אמרו שיקנו יותר סמארטפונים ואביזרים לטלפון, גאדג'טים, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה לבית ומחשבים ומוצרים משלימים מהתחום.

30% מהנוהגים לקנות מאתרים בינלאומיים מבצעים את הקניות מהטלפון הנייד - גברים קונים במחשב, נשים קונות בסמארטפון ובמחשב במידה ודמה 43% מהקניות בחגי הקניות יתבצעו באמצעות המחשב, כאשר 30% מתכוונים לקנות דרך המובייל ו-26% אמרו שיקנו גם באמצעות המחשב וגם במובייל.

למה מעדיפים לקנות ברשת: בחגי הקניות המניע העיקרי הוא כלכלי ורצון לחסוך בעלויות לשאלה מדוע נוהרים לבצע רכישות ברשת, התשובה טמונה במניע הכלכלי. 82% מהרוכשים באתרים בינלאומיים אמרו שהם עושים זאת כי זה זול יותר, 69% אמרו שיש יותר מבצעים ברשת, 39% דיברו על מותגים שאין בארץ ורק 36% העידו על נוחות קניה ברשת ו-31% על מגוון רחב יותר.

למה חוששים לקנות ברשת: רצון לחוש פיזית את המוצר וחשש מאיכות ירודה בבדיקה שנעשתה לגבי החסמים בקניות ברשת עולה כי 69% מאלו שאינם קונים ברשת אמרו שהם מעדיפים לראות פיזית את המוצר לפני הקניה, 40% חוששים מאיכות ירודה של המוצר, 21% חוששים מפריצה לכרטיסי האשראי, ו13% חוששים מתהליך קניה מסובך.

הודעה מספר: 948

מאת: דוברת דואר ישראל                         

תאריך: 06/11/2019

לקראת חגי הקניות:

בדואר ישראל נערכים למספר שיא של 14.5 מיליון חבילות שיוזמנו בנובמבר ודצמבר במשקל של כ-3,600 טון ומתגברים את מערך מיון ומסירת החבילות; החברה פתחה לקראת חגי הקניות 40 מרכזי מסירה חדשים כך שהינה מונה מעל 1,300 מרכזי מסירת חבילות ברחבי הארץ

הנחות לרוכשים באתר עלי אקספרס בכרטיס מאסטרקארד נטען של דואר ישראל


14.5 מיליון חבילות צפויות להגיע מחו"ל לישראל בחודשי הקניות בנובמבר ובדצמבר, כך מעריכים בחברת דואר ישראל. מדובר בגידול של 7% בכמות ו-18% במשקל מול תקופת חגי הקניות ב-2018. בחודשים נובמבר-דצמבר שהם תקופת השיא בהזמנת חבילות מחו"ל צפויה החברה למיין ולמסור כ-14.5 מיליון חבילות במשקל שיא של כ-3,600 טון, מול 13.5 מיליון חבילות בנובמבר-דצמבר במשקל 3,000 טון אשתקד. לשם השוואה, בחודש רגיל מחולקות כ-5.5 מיליון חבילות בממוצע.

לרגל יום הרווקים הסיני שיחול ב11/11 יוצאת חברת דואר ישראל בשיתוף פעולה עם ענקית הסחר המקוון Ali Express ומאסטרקארד, במסגרתו הרוכשים במהלך נובמבר באתר עלי אקספרס בכרטיס מאסטרקארד נטען של הדואר יקבלו הטבה: לקוחות רשומים שביצעו קניה בעבר באתר, ייהנו מהטבה חד פעמית של 5 דולר ברכישה מעל 25 דולר. לקוחות רשומים חדשים יקבלו הטבה של 4 דולר בקניה בסך 5 דולר.

מנתוני דואר ישראל, חמשת האתרים האהובים על הישראליים בהזמנות מחו"ל הם: Aliexpress, eBay, ,Amazon next ו-Asos. בשנת 2018 חילקה חברת דואר ישראל כ-65 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל, כאשר ההערכה היא שבשנת 2019 יוזמנו כ- 70 מיליון חבילות.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל אמר: "הדואר הוא השחקן המשמעותי ביותר בשרשרת האספקה של הסחר המקוון, ו מגיע לכל תושבי ישראל באמצעות למעלה מ-1,300 יחידות למסירת חבילות ברחבי הארץ. המגמה המרכזית אותה אנו מזהים בשנים האחרונות היא העליה המשמעותית בנפח ובמשקל החבילות, המעידה על אמון הצרכן הישראלי באתרי הסחר ובקניה של מוצרים איכותיים יותר וגדולים יותר. הצרכן הישראלי קונה כלי בית, מצעים ושמיכות, אלקטרוניקה, מוצרי חשמל גדולים ועוד." חברת דואר ישראל נערכת לעליה בהזמנות באמצעות תגבור המוקד הטלפוני וכוח האדם במרכז הסחר המקוון לחבילות במודיעין, שערוך לקלוט ולמיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה. בנוסף נפתחו ברבעון האחרון של השנה כ-40 מרכזי מסירת חבילות בנוסף למאות מרכזי מסירת החבילות הקיימים. כיום דואר ישראל מציעה את הפרישה הארצית הרחבה ביותר עם למעלה מ-1,300 נקודות מסירה, הכוללות 620 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר, זאת בנוסף לכ-700 יחידות הדואר.


מבצע בנק הדואר, עלי אקספרס ומאסטרקארד: חברת דואר ישראל מציעה לרכישה כרטיס ויזה נטען דולרי וכרטיס מאסטרקארד רב מטבעי הנטען בשקל, אירו וליש"ט לרכישה בחגי הקניות. ניתן להטעין את הכרטיסים עד 20 אלף שקל בסניפי הדואר או באתר החברה ולרכוש באופן בטוח במאות אלפי אתרי קניות בארץ ובעולם. כאמור הרוכשים במהלך נובמבר באתר עלי אקספרס בכרטיס מאסטרקארד נטען של הדואר יקבלו הטבה לרכישה.

Post cash back - מזמינים מאתרי סחר מקוון ומקבלים החזר כספי חברת דואר ישראל מציעה בחגי הקניות החזר כספי בקניות במאות אתרים ישראליים ובינלאומיים באמצעות אתר ,www.postcashback.co.il בשיתוף חברת ,Lessforme המאפשר להירשם ולקבל החזר כספי בגובה 1-8% (עד 6% בעלי אקספרס) בקניה במאות אתרים מקומיים ובינלאומיים. הרישום לאתר הינו חינמי ופשוט, בממשק ידידותי ונח למשתמש עם אפשרויות חיפוש על פי קטגוריה, טקסט ופרמטרים נוספים.

חשבון ה Post cash back מרכז את הקניות וההחזרים שצבר הלקוח מכל החנויות, לפיכך הוא יראה סכום אחד שהוא סכימה של ההחזר הכספי המגיע לו מכל רכישותיו. כשהלקוח יגיע לסף של $15 בסטטוס "מאושר" הוא יוכל למשוך את הרווחים שהצטברו למגוון אמצעי תשלום. בכל הזמנה באחד ממאות האתרים, מקבלים החזר כספי בהתאם למדיניות כל אתר, אשר יועבר לבחירת הלקוח לחשבונות בבנקים בישראל כהחזר שקלי, לחשבון הפייפאל כהחזר דולרי, או כהחזר לכרטיס נטען של דואר ישראל. לקוח שיבחר בהחזר לכרטיס הנטען של דואר ישראל יקבל 5% נוספים מכספי המשיכה ב.Cashback- על מנת לקבל את ההחזר הכספי, יש להירשם חינם באתר "Post Cash Back" ולבצע רכישה דרך האתר באמצעות המחשב או הנייד בחנות המבוקשת. הקנייה באתר רגילה לחלוטין ומאפשרת כאמור קבלת החזר כספי, כאשר קנייה שלא תבוצע דרך אתר "Post Cash Back" לא תזכה בהחזר כספי.

הודעה מספר: 947

מאת: דוברת דואר ישראל                      

תאריך: 01/09/2019

בול לשנה החדשה

חברת דואר ישראל במחווה לשנה החדשה:

לוח שנה שולחני הכולל את סדרת הבולים שהונפקו לרגל השנה החדשה

חברת דואר ישראל מברכת את לקוחותיה בשנה טובה ומתוקה, והפיקה לוח שנה הכולל את סדרת הבולים המרהיבה שהונפקה לרגל השנה החדשה, מבית היוצר של השירות הבולאי. לוח השנה מעוטר בבולי מועדים שהונפקו לראש השנה תש"ף. מדי שנה מנפיק השירות הבולאי בדואר ישראל סדרת בולי מועדי לקראת חגי תשרי המשלבת מוטיבים שונים מסימני החג. סדרת הבולים הוקדשה השנה למיני הדבש השונים: "דבש פרחי בר", "דבש הדרים", ו"דבש אקליפטוס".

לוחות השנה ניתנים לרכישה בסניפי דואר ישראל במחיר 10 ₪ בלבד.

עיצוב הבולים: ברוך נאה ושרון ישראל; עיצוב לוח השנה: אסנת אשל.

הודעה מספר: 946

מאת: דוברת דואר ישראל                       

תאריך: 19/09/2019

ישראל והוותיקן הנפיקו במשותף גיליונית מזכרת לציון 25 שנה ליחסים הבילטרליים

גיליונית המזכרת הוצגה היום בפני האפיפיור במהלך האודיאנסה הכללית בכיכר סנט פטרוס שברחבת הוותיקן

ישראל והוותיקן הנפיקו במשותף גיליונית מזכרת לציון 25 שנה ליחסים הבילטרליים. גיליונית המזכרת הוצגה היום בפני האפיפיור במהלך האודיאנסה הכללית בכיכר סנט פטרוס שברחבת הותיקן על ידי מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל, אלחנן שפירא ושגריר ישראל בוותיקן, אורן דוד.

על גליונית המזכרת המשותפת מופיעים כנסיית בית פטרוס ובית הכנסת בכפר נחום.

תצלום מהאוויר של כפר נחום באדיבות ויקימדיה, תצלום: אברהם גרייצר. התצלום של בית פטרוס בתוך הבול העגול: © S. Loffreda/SBF SBF for Studium Biblicum Franciscanum

במעטפת היום הראשון נראה שחזור של כנסיית בית פטרוס מהתקופה הביזנטית – על פי שרטוט של בני ארובס; צייר: טוביה קורץ.

אלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי בחברת דואר ישראל אמר כי גיליונית המזכרת המשותפת מהווה מזכרת ממלכתית מכובדת לציון 25 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לבין הוותיקן . מעמד הצגת גליונית המזכרת המשותפת בפני האפיפיור היה מאוד מרגש והאפיפיור הודה לנו בחום".

שגריר ישראל בוותיקן, דוד אורן, אמר כי "המוטיב אשר נבחר לגליונית המזכרת, כפר נחום, מסמל את הקשר המיוחד שבין היהדות לנצרות ואת יחסי הגומלין בין ישראל לוותיקן. בבואנו לציין 25 שנות יחסים דיפלומטיים עלינו להכיר בהישגים המשותפים תוך תחושת שביעות רצון וגאווה. יש לציין את שלושת הביקורים הרשמיים במדינת ישראל של כל האפיפיורים שכיהנו מאז כינון היחסים, וכן את הביקורים של כל ראשי המדינה הישראליים בוותיקן. הישגינו המשותפים מהווים נקודת התחלה חדשה, המעודדת המשך עבודה משותפת לקידום היחסים לדרגות גבוהות אף יותר של חברות, דו-שיח והבנה הדדית".

הודעה מספר: 945

מאת: דוברת דואר ישראל                    

תאריך: 29/08/2019

חברת דואר ישראל מסכמת את תוצאות המחצית הראשונה של 2019:

הכנסות החברה הסתכמו בחציון הראשון ב-908 מיליון שקל

המשך גידול בהזמנת חבילות גם בחציון הראשון של השנה: כ-30.7 מיליון חבילות נמסרו על ידי דואר ישראל במחצית 2019; גידול בהכנסות מסחר מקוון בשיעור של 13.7% מול חציון מקביל • הכנסות החברה בחציון הראשון של 2019 הסתכמו בכ-908 מיליון שקל קיטון של 0.5% מול חציון מקביל. • גידול של 13.7% בהכנסות הסחר המקוון ו-8% בהכנסות בנק הדואר, לצד ירידה של 7% בדואר המסורתי. • שנת 2019 מאופיינת בהתאמת החברה לאתגרי הסביבה העסקית, תוך השקעה משמעותית באיחוד והעברת מערך התפעול והמטה למודיעין, הכנסת מערכות טכנולוגיות ואבטחת מידע לשיפור השירות, ביצוע התייעלות מהותית והתאמת המבנה הארגוני למבנה ממוקד עסקית.

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "בחציון הראשון של השנה השלמנו בהצלחה יתרה את תוכנית ההבראה הארבע שנתית, במסגרתה פרשו 1,400 עובדים עד סוף 2018, שיפרנו משמעותית את כל מדדי השירות ופעלנו להמשך התייעלות תפעולית בפעילות החברה. בחציון זה ביצענו שינוי ארגוני משמעותי, כאשר החברה עברה ממבנה גיאוגרפי ארצי לחטיבות עסקיות תוך מיקוד בתחומי הסחר והשליחים, בבנק הדואר והקמעונאות, וכן יחידה תומכת בתחומי המיון והלוגיסטיקה. אנו ערוכים לקראת הפרטת החברה, אשר צפויה לצאת לדרך בשבועות הקרובים, וממשיכים להשקיע בטכנולוגיות ובמערכות מידע, שיסייעו בשיפור השירות ללקוחות. בחציון הראשון של השנה שמנו דגש על תחום החדשנות בחברה והתחלנו שיתוף פעולה עם מספר סטארט אפים בתחומי הלוגיסטיקה והשינוע, שיסייעו לדואר ישראל להתמודד עם אתגרי הסחר והלוגיסטיקה גם בשנים הקרובות".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "אנו ממשיכים להשקיע בתחום הסחר המקוון ונערכים לגידול בהזמנות בחגי הקניות ברבעון האחרון של השנה. במקביל אנו משקיעים בייעול תהליכי מסירת המכתבים ודברי הדואר הרשום ומקימים ברחבי הארץ מרכזי דוורים אזוריים במקום מרכזי הדוורים העירוניים. בחציון הראשון פתחנו מרכז דוורים אזורי ברמלה-לוד ובמקביל נבנים מרכזי דוורים גם בקריות, בנתניה וברחובות, שיפתחו עד סוף השנה. בימים אלה אנו מבצעים איחוד של מיון המכתבים הארצי, לרבות דרכונים ודברי דואר רשום, והעברתו לקריה הדוארית במודיעין, מהלך שייעל וישפר משמעותית את השירות ללקוחות, יקצר את זמני מסירת המכתבים, ויאפשר ריכוז הפעילות התפעולית של החברה במקום אחד. בנוסף אנו מקימים במודיעין מחסנים לוגיסטיים שיאפשרו לעשרות אלפי עסקים קטנים ובינוניים להיעזר בדואר ישראל כזרוע ליקוט, אחסון ושילוח בתוך הארץ ומחוצה לה. בחציון הנוכחי ביצענו מכירה של בניין הדואר המרכזי בתל אביב, כאשר בתחילת 2020 יעבור מטה החברה הארצי לקריה הדוארית במודיעין. בחציון המשכנו לפתוח עשרות מרכזי מסירת חבילות בשיתוף עסקים קטנים, ובנוסף פתחנו מספר סוכנויות דואר בתוך רשתות השיווק מגה בעיר, יינות ביתן וקינג סטור במודל של 'חנות בתוך חנות'. כיום לדואר יש כ-1,300 נקודות שירות, מה שהופך את החברה לרשת הקמעונאית הגדולה בישראל. בחציון הרחבנו גם את השירותים הפיננסיים של החברה, ופתחנו עשרות כספומטים בסניפי הדואר עם דגש על הפריפריה".


חברת דואר ישראל מסכמת את תוצאותיה הכספיות לחציון הראשון של 2019, לאחר אישור דירקטוריון החברה:

הכנסות הדואר בחציון הראשון של השנה הסתכמו ב-908 מיליון שקל , קיטון של 0.5% מול חציון מקביל אשתקד. הכנסות הסחר מקוון ובנק הדואר, אשר המשיכו לגדול בחציון, פיצו על המשך השחיקה בהכנסות מדואר מסורתי. בחציון הראשון של השנה חלה עליה של 13.7% בהכנסות מסחר מקוון, ו-8% בהכנסות בנק הדואר, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, לצד ירידה של כ-7% בהכנסות משירותי דואר. באפריל 2019 חתמה חברת הדואר על הסכם למכירת בניין דואר ישראל ברחוב ההגנה בתל אביב, תמורת כ-155.2 מיליון שקל, ורווח ההון הנובע ממכירתו ייכלל בתוצאות הרבעון השלישי של השנה. סך ההכנסות של החברה ברבעון השני של 2019 הסתכם בכ-448 מיליון שקל, מול 452 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

בחציון הראשון של 2019 הוזמנו מחו"ל 30.7 מיליון חבילות, מול 28.5 מיליון בחציון מקביל אשתקד, גידול של כ-7.7%. הגידול בסחר המקוון בא לידי ביטוי גם במשקל החבילות, כאשר בחציון חל גידול של 23% במשקל ונמסרו פריטים במשקל 7,249 טון מול 5,929 טון בחציון מקביל אשתקד. כחלק מההערכות לגידול המתמשך בהזמנת חבילות, הרחיבה חברת דואר ישראל את מרכז הסחר המקוון במודיעין, שערוך לקלוט ולמיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה, והשקיעה בחציון כ-35 מיליון שקל בטכנולוגיות ובתשתיות תומכות.

ההפסד הנקי בחציון הראשון של השנה עמד על 13 מיליון שקל מול רווח נקי של 38 מיליון שקל בחציון מקביל אשתקד. בשל תקן חשבונאי חדש (ifrs9) התעדכנו נתוני ההשוואה מול שנה קודמת. העליה ברווח הנקי בחציון מקביל אשתקד נובעת מהכנסות חד פעמיות בגין מכירת נכס בסך כ-36 מיליון שקל. ההפסד הנקי ברבעון השני עמד על 18.4 מיליון שקל מול רווח נקי של 8.3 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

הרווח הגולמי בחציון עמד על 45.8 מיליון שקל, לעומת 63.9 מיליון שקל בחציון מקביל אשתקד. הרווח הגולמי ברבעון עמד על כ-17.7 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-27.7 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

ההפסד התפעולי בחציון עמד על כ-9.4 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של כ-42 מיליון שקל בחציון מקביל. העליה ברווח התפעולי בחציון מקביל אשתקד נובעת מרווח חד פעמי בגין מכירת נכס בסך כ-36 מיליון שקל. ההפסד התפעולי ברבעון השני עמד על כ-10.8 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של כ-834 אלף שקל ברבעון מקביל.

ה- EBITDA בחציון עמד על 62 מיליון שקל, כ-6.8% מההכנסות לעומת 100 מיליון שקל (כ- 11% מההכנסות) בחציון מקביל אשתקד, שכלל הכנסות אחרות בתקופה המקבילה אשתקד.

ה- EBITDA ברבעון השני עמד על 24 מיליון שקל 5.4% מההכנסות, לעומת 30 מיליון שקל (כ-6% מההכנסות) ברבעון מקביל אשתקד.

הודעה מספר: 942

מאת: דוברת דואר ישראל                       

תאריך: 01/07/2019

חברת דואר ישראל תאתר מיזמים טכנולוגיים

וסטארט אפים בתחומי הסחר והלוגיסטיקה בשיתוף דואר שוויץ

חברת דואר ישראל יוצאת בשיתוף פעולה ראשון עם הדואר השוויצרי (SWISS POST), שמטרתו איתור פתרונות טכנולוגיים לאתגרים המשותפים עמן מתמודדות כיום חברות הדואר ברחבי העולם בתחום הסחר המקוון והלוגיסטיקה. בימים אלו יוצאת החברה בקול קורא חדש לסטארט אפים ומיזמים ישראלים להציע פתרונות לוגיסטיים מתקדמים שיענו לצרכי שתי חברות הדואר. את המהלך מובילה מאיה קלדרון, סמנכ"ל החדשנות והפיתוח העסקי בדואר ישראל, כחלק מאסטרטגית יחידת החדשנות של הדואר לקידום פתרונות טכנולוגיים, פיתוח עסקי מקומי ויצירת קשרים בינלאומיים.

במסגרת הקול הקורא יוזמנו יזמים, מפתחים וסטארט אפים ישראליים להציע פתרונות טכנולוגיים התומכים באינטגרציה של שירות ומסחר מקוון ולא מקוון, לדוגמה, החזרת ושילוח חבילות, ניהול תורים ועומסים, חנויות בלתי מאוישות, כיצד יראה הסניף החדש וכו', לוגיסטיקה - שרשרת אספקה - למשל, פתרונות FULFILLMENT מלאים לחברות קטנות ובינוניות, רובוטיקה, מכס, מיון וסיווג חכם, בינה מלאכותית (AI), LAST MILE, אופטימיזציה וניצול נפחים בסחר הבינלאומי, שירות לקוחות ו-DIGITAL TRUST, וכן דיגיטציה ואוטומציה מלאה של חוויית לקוח לאורך כל השירות.

לאחר הליך סינון ובחירה ראשוני שיתבצע על ידי דואר ישראל לבחינת התאמת המועמדים לדרישות שתי החברות, יוזמנו הסטארט אפים המתאימים להציג לפני הנהלות חברות הדואר בתחילת ספטמבר בישראל. המיזמים שיבחרו יוזמנו לבצע פיילוט עם דואר ישראל ויוכלו לשבת במרכז החדשנות של דואר ישראל שנבנה בימים אלו בתל-אביב. המיזם שיבחר על ידי דואר שוויץ, יוזמן לסדנא בשוויץ בה תבחן התאמתו לביצוע פיילוט ממומן עם הדואר השוויצרי.

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל: "הגידול הדרמטי בסחר המקוון בעשור האחרון מצריך הערכות מחודשת של כל חברות הדואר בעולם והתמודדות עם אתגרים דומים, ועם הצורך ביצירת פתרונות לוגיסטיים חדשים ושירותים מתקדמים עד הבית, שיקצרו את זמני המסירה באופן משמעותי וייצרו חווית לקוח מתקדמת. רק בשנת 2018 חילקנו בישראל 65 מיליון חבילות והמספרים הולכים וגדלים. תפקידנו למצוא פתרונות שיאפשרו ללקוחות ליהנות משירות מהיר, זול ויעיל. שיתוף פעולה זה מהווה עבור הסטארט אפים הישראלים הזדמנות אדירה לקחת חלק בעולם הלוגיסטי הגלובלי של חברות דואר בארץ ובעולם, ולשתף פעולה הן עם חברת דואר ישראל והן עם הדואר השוויצרי."

 מאיה קלדרון, סמנכ"ל חדשנות ופיתוח עסקי בדואר ישראל: "חברות הדואר בעולם עוסקות ביצירת התשתיות של המחר ומתן מענה לצרכים המשתנים במרחב בין הפיזי לדיגיטלי. כולנו צורכים שירותים מקוונים, ועדיין רבים משירותים אלה דורשים תשתית ופריסה פיזית נרחבת, כאשר שירותי הדואר ממוקמים באופן ייחודי בצומת של שני תחומים אלה, תוך מגע ישיר עם משקי הבית והעסקים, עם משרדי הממשלה בשילוב יכולות פיננסיות ובנקאיות, וכמובן יכולות משלוח רחבות בארץ ובעולם. שיתוף הפעולה עם הדואר השוויצרי הוא חלק מתהליך פיתוח ויצירת שיתופי פעולה של דואר ישראל עם חברות בארץ ובעולם, שייצר סביבה עסקית (אקו סיסטם) סינרגטית עבור קהילות אשר עוסקות בתחומי הסחר – קמעונאי ומקוון, בשילוב ממשקים רבים נוספים כמו תחבורה חכמה, בנקאות, וכו'." ניתן להגיש את ההצעות עד 21 באוגוסט 2019לפרטים נוספים ולהורדת מסמכי הקול קורא לחצו כאן

הודעה מספר: 941

מאת: דוברת דואר ישראל                        

תאריך: 01/06/2019

חברת דואר ישראל נערכת לעונת הנסיעות ומכפילה את מספר הכספומטים לרכישת מט"ח

לאחר שחנכה לפני שירות חדש המאפשר לנוסעים לחו"ל לרכוש דולר ואירו בכספומט של דואר ישראל וליהנות משער מטבע חוץ מוזל – מכפילה החברה את מספר הכספומטים שיעמוד על 30 כספומטים בכל הארץלקראת עונת הנסיעות, שבה צפוי להישבר שיא חדש של ישראלים שיוצאים מארץ העומד על 5.5 מיליון, מרחיבה חברת דואר ישראל את שירותי רכישת המט"ח מכספומטים של החברה הפרושים ברחבי הארץ. לאחרונה השיק לראשונה בנק הדואר, אפשרות לרכישת מט"ח בכספומטים ברחבי הארץ, בהוזלה של שער המטבע הזר ב – 4.5 אגורות, ביחס לשער המטבע במכירה בסניפי הדואר.

בנוסף, רכישת מטבע חוץ בעשרות מכשירי הכספומטים של בנק הדואר ברחבי הארץ הינה ללא עמלות, עם שערי המרה אטרקטיביים, כאשר כל השטרות הנמכרים עוברים בדיקה כפולה, כדי לוודא את תקינותם לפני מכירתם ללקוח.

רכישת המט"ח מהכספומטים שהתאפשרה בשלב הראשון ב 14 כספומטים שונים ברחבי הארץ ממסעדה בצפון ועד באר שבע תורחב ובימים הקרובים יתווספו 15 כספומטים מהם ניתן יהיה לרכוש מט"ח וביניהם: אשקלון, גדרה, אשדוד, רהט, באר שבע, ירושלים, טבריה, עראבה, תל אביב, לוד, נשר, קרית ביאליק וקרית חיים. סכום המשיכה המקסימלי הינו 500 דולר/ אירו ללא עמלת משיכה מהכספומט.

לדברי אבי בלו, מנהל בנק הדואר, "בנק הדואר הוא הגוף האמין והגדול ביותר לרכישת מט"ח במאות סניפי הדואר ברחבי הארץ. שירות הכספומטים הכולל מט"ח מתווסף למגוון שירותי המרת מטבע חוץ במזומן הניתנים בסניפי הדואר, ויאפשר ללקוחות נוספים ליהנות משירותי בנק הדואר, בתעריף מוזל, ללא צורך בהמתנה וללא עמלות. ניתן לרכוש בכספומט עד 500 דולר או אירו בכל משיכה, וזאת בהתאם למסגרת המשיכה שיש ללקוחות בחשבון הבנק שלהם".

"בנוסף" אמר בלו "אנו מציעים ליוצאים לחו"ל כרטיסים נטענים לרכישה במאות יחידות הדואר או לרכישה באתר דואר ישראל. ניתן לרכוש כרטיס דולרי מבית ויזה וכן כרטיס נטען מבית מסטרקארד בשלושה מטבעות: שקל, אירו וליש"ט. הכרטיסים ניתנים להטענה בסניפי הדואר במזומן, באמצעות כרטיס אשראי או באמצעות העברה בנקאית, עד לסכום של 20 אלף שקל, והם בטוחים לשימוש בחו"ל במאות אלפי בתי עסק, ללא צורך בקישור לחשבון בנק, וללא חשש מהונאות או גניבות". בנוסף ניתן להזמין מראש במאות סניפי דואר ישראל עשרות סוגי מט"ח שונים שאינם דולר, אירו או ליש"ט, לשלם עליהם מראש (ממגוון של 27 מטבעות שונים) ולאסוף את המט"ח רגע לפני הטיסה בדלפקי בנק הפועלים באולמות הדיוטי פרי בנתב"ג בטרמינל 3 ו-1, 24/7, יעיל קל ונוח.

הודעה מספר: 940

מאת: דוברת דואר ישראל                        

תאריך: 01/04/2019

בשורה לתושבי ראשון לציון הנוסעים לחו"ל לראשונה: כספומט למשיכת מט"ח בדואר ישראל

מעתה ניתן לרכוש דולר ואירו בכספומט של דואר ישראל

לקראת חג הפסח ובפתח עונת הנסיעות, בנק הדואר מציע לראשונה אפשרות לרכישת מט"ח גם בכספומטים ברחבי הארץ, זאת בנוסף לשירותי קניית ומכירת מטבע חוץ במזומן הכי משתלמים בסניפי דואר ישראל. רכישת המט"ח הינה ללא עמלות, עם שערי המרה אטרקטיביים, שירות אמין ומקצועי, כאשר כל השטרות הנמכרים עוברים בדיקה כפולה, כדי לוודא את תקינותם לפני מכירתם ללקוח. תושבי ראשון לציון יכולים מעתה לרכוש מט"ח בדולר ואירו בכספומט של בנק הדואר בסניף דואר רמת אליהו ברחוב צייטלין 24 ובבית הדואר המרכזי ברחוב הרצל 30, וליהנות מ 4.5 אגורות הנחה למטבע מתעריף המט"ח בסניף הדואר.

לדברי אבי בלו, מנהל בנק הדואר, "הוספת רכישת המט"ח לכספומטים בסניפי הדואר תאפשר ללקוחות נוספים ליהנות משירותי בנק הדואר, בתעריף מוזל, ללא צורך בהמתנה וללא עמלות. ניתן לרכוש בכספומט עד 500 דולר או אירו בכל משיכה, וזאת בהתאם למסגרת המשיכה שיש ללקוחות בחשבון הבנק שלהם".

"בנוסף" אמר בלו "אנו מציעים כרטיסים נטענים ליוצאים לחו"ל לרכישה במאות יחידות הדואר או באתר דואר ישראל. ניתן לרכוש כרטיס דולרי מבית ויזה וכן כרטיס נטען בשלושה מטבעות: שקל, אירו וליש"ט - מבית מסטרקארד. הכרטיסים הנטענים, ניתנים להטענה בסניפי הדואר במזומן, באמצעות כרטיס אשראי או באמצעות העברה בנקאית, עד לסכום של 20 אלף שקל, והם בטוחים לשימוש בחו"ל במאות אלפי בתי עסק, ללא צורך בקישור לחשבון בנק, וללא חשש מהונאות או גניבות". לדברי בלו "לכרטיסים הנטענים יתרונות רבים: אין צורך בפתיחת חשבון בנק, ניתן להטעינם בקלות ובפשטות. במקרה של אובדן או גניבה, ניתן לחסום את הכרטיס והכסף מאובטח ויוחזר לבעל הכרטיס. הכרטיסים בתוקף ל- 5 שנים בעלות חד פעמית של 45 שקל, ניתן להשתמש בהם גם לנסיעות נוספות וכן לקניות ללא עמלות בחנויות מקומיות בארץ, באתרים ישראלים או באתרי סחר בינלאומיים".

בנוסף ניתן להזמין בדואר ישראל עשרות סוגי מט"ח שונים שאינם דולר, אירו או ליש"ט, לשלם מראש (ממגוון של 27 מטבעות שונים) במאות יחידות הדואר או באתר החברה ולאסוף אותו רגע לפני הטיסה בדלפקי בנק הפועלים באולמות הדיוטי פרי בנתב"ג בטרמינל 3 ו-1, 24/7, יעיל קל ונוח.

הודעה מספר: 939

מאת: דוברת דואר ישראל                        

תאריך: 01/04/2019

חברת דואר ישראל מציעה לקראת חג הפסח: "קופסת האפיקומן המדליקה"

שני מארזי שי המכילים את מיטב הגימיקים והמותגים בשיתוף חברת PMI

לקראת חג הפסח, הפיק השירות הבולאי בדואר ישראל, שני מארזי שי, הכוללים את מיטב הגימיקים והמותגים האהובים על הילדים, בשיתוף חברת PMI, יצרנית ומשווקת הלהיטים לילדים: סופרגול, שכונה, פורטנייט, אנגרי בירדס, גומילום, אימוג'י, כוח פי ג'י, מפרץ ההרפתקאות ועוד. ניתן לרכוש את המארזים במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ במחיר אטרקטיבי של 39.90 ₪ בלבד למארז.

דוגמאות לתכולת מארז א': • הגדה של פסח לילדים עם הפעלות מדליקות • גיליון "הבול שלי" מיוחד לפסח הכולל 3 בולים. • מעטפות מהודרות וממותגות עם מדבקות של כוכבי ערוץ ניקולודיאון, כוכבי כוח "פי ג'י", כוכבי "השכונה" ו"אימוג'י". • 2 כדורי "סמאשרס" – כדור מפלסטיק לניפוץ ובתוכו בובה מתחום הספורט המעוצבת בהומור. • 1 "קקרים" - אסלת שירותים + 2 בובות מגעילות מתוקות לאיסוף. • 1 קארד תלת מימד אימוג'י.

בנוסף בכל ערכה יהיו 2 הפתעות נוספות, מתוך 4 הפתעות המופיעות ברשימה המצורפת: חוברת צביעה ממותגת/בובה חותמת אימוג'י/ אימוג'י בובת זהב או סטיקיז – בובה נצמדת של אימוג'י. דוגמאות לתכולת מארז ב' • הגדה של פסח לילדים עם הפעלות מדליקות • גיליון "הבול שלי" מיוחד לפסח שמתוכו בערכה יש 3 בולים. • מעטפות מהודרות וממותגות עם המון מדבקות על כוכבי ערוץ ניקולודיאון, כוכבי כוח "פי ג'י" ו"אימוג'י". • 7 מעטפות "איזי קליק" הערכה להכנת שרשראות וצמידים. • 1 כדור "סמאשרס" – כדור מפלסטיק לניפוץ ובתוכו בובה מתחום הספורט המעוצבת בהומור • 1 קארד תלת מימד אימוג'י.

בנוסף בכל ערכה יהיו 2 הפתעות נוספות, מתוך 4 הפתעות המופיעות ברשימה המצורפת: כדור הפתעה "מניונים"/ "קקרים" - אסלת שירותים + 2 בובות מגעילות מתוקות לאיסוף/ בובת "גלימיס" המאירה בחושך או בובת "צום צום" לאיסוף.

הודעה מספר: 938

מאת: דוברת דואר ישראל                          

תאריך: 19/03/2019

חברת דואר ישראל קיבלה לראשונה תו תקן בינלאומי 45001 ISO לבטיחות ובריאות בתעסוקה;

החברה צמצמה ב-70% את כמות תאונות העבודה תוך שלוש שנים

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין: "קבלת תו התקן מעידה על השיפור העצום שביצעה חברת דואר ישראל בשנים האחרונות במגוון רחב של תהליכים, שמשפרים את רמת הבטיחות של העובדים והלקוחות, ומאפשרים סביבת עבודה איכותית"

חברת דואר ישראל קיבלה בימים אלו לראשונה תו תקן בינלאומי: ,ISO 45001 תקן בטיחות ובריאות בתעסוקה, שמטרתו לאפשר לארגונים לשפר באופן פרואקטיבי את ניהול הבטיחות בעבודה והבריאות התעסוקתית על ידי מניעה וצמצום של תאונות, מחלות ופגיעה בבריאות בעבודה. התו, הכולל מערכת נהלים והנחיות להבטחת ניהול בטיחות ובריאות בחברה, הוענק על ידי חברת IQC, המכון לבקרה ואיכות, לאחר השלמת הליך ממושך ומורכב של הסמכה, בהובלת דודי בכר, מנהל אגף ביטחון ומבצעים לשעת חירום בדואר.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין: "קבלת תו התקן מעידה על השיפור העצום שביצעה חברת דואר ישראל בשנים האחרונות במגוון רחב של תהליכים, שמשפרים בין היתר את רמת הבטיחות של העובדים והלקוחות. אני גאה לציין, כי בתוך שלוש שנים ירדה כמות תאונות העבודה בדואר ישראל ב-70%, כתוצאה ממגוון רחב של מהלכים שביצענו להקפדה בנושא הבטיחות בשיטת S5, המתמקדת בסדר וניקיון של סביבת העבודה, לרבות מיגון ולבוש מתאימים, הדרכות, בקרות ואכיפה".

"אני מייחס חשיבות רבה", אמר גולדשטיין, "וכולי גאווה, על קבלת תו התקן, המציב אותנו במקום מתקדם לצד חברות מובילות במשק הישראלי והעולמי, שפעלו לקבלת תו תקן זה. בעולם הלוגיסטיקה, ההקפדה על הבטיחות היא תנאי מרכזי להמשכיות, והעובדה שניהול הבטיחות הוא חלק מהאסטרטגיה של החברה, מאפשרת לנו לשים עליו פוקוס יומיומי בניהול התהליכים ובשמירה על סביבת עבודה בטוחה".

דודי בכר, מנהל אגף ביטחון ומבצעים לשעת חירום בדואר ישראל אמר "בארגונים מודרניים רואים בבטיחות בעבודה ערך עליון, אשר מעבר לשמירה על העובדים, הוא תורם תרומה ישירה למוטיבציה, לפריון בעבודה לצמצום פציעות תעסוקתיות ומחלות, ובסופו של דבר מאפשר התייעלות והגדלת הרווחים".

תקןISO 45001 מסייע לארגונים רבים ברחבי העולם ללא קשר לגודלם ובמהותם, לשפר את בטיחות ובריאות העובדים, ליצור סביבת עבודה בטוחה, לצמצם סיכונים תעסוקתיים, באמצעות מסגרת ניהול יעילה וברת יישום. יישום דרישות התקן מביא לצמצום משמעותי בהוצאות, בשעות עבודה וכח אדם הנדרש לטפל בתאונות ומחלות מקצוע וכך מייעל ומשפר תהליכי עבודה בארגון.   תו תקן 45001ISO

הודעה מספר: 918

מאת: דוברת דואר ישראל                        

תאריך: 10/07/2017

עוברים דירה בקיץ? אתם לא לבד

דואר ישראל: זינוק של 30% במעברי דירה בחודשי הקיץלפי ההערכות מדי שנה מתבצעים כ-300 אלף מעברי דירה

כ-300 אלף מעברי דירה מתבצעים בשנה בישראל, כך מעריכים בחברת דואר ישראל. נתוני הדואר מצביעים על כך ששליש מבתי האב והעסקים המבצעים מעבר כתובת מצטרפים לשירות "עוברים דירה", שירות הפניית דואר לעוברים דירה שמוצע בדואר ישראל. כמו כן, הנתונים מעידים על כך שבתקופת הקיץ, חל גידול של כ-30% במעברי הדירה, בהתבסס על הזינוק בביקוש לשירות.

במסגרת השירות, החברה מעבירה ללקוחות את כל דברי הדואר אשר נשלחו עבורם באמצעות דואר ישראל מהמען הקודם לכתובת החדשה. במהלך תקופה זו הלקוחות יכולים להתארגן בצורה רגועה יותר, ללא לחץ נוסף הכרוך בעדכון שולחי הדואר הנמצאים עמם בקשר. ניסיון דואר ישראל מלמד שנדרש זמן מהלקוח לעדכן את כל שולחי הדואר הנמצאים עמו בקשר, שכן חלקם מדוורים במועדים שונים במהלך השנה. מחיר שירות "עוברים דירה" - 60 ₪ ל-10 חודשים, מתוכם ארבעה חודשים ראשונים ללא תשלום.

חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול של דואר ישראל: "לקראת פתיחת שנת הלימודים אנו רואים גידול בהזמנת שירות "עוברים דירה", הנובע ממעברי דירה של משפחות רבות בתקופת הקיץ. השירות ניתן בכל 700 סניפי החברה והוא למעשה שירות דואר עוקב, המאפשר לכל המכתבים שמוענו לכתובת הישנה להגיע ליעד החדש".

ניתן להצטרף לשירות בכל אחת מיחידות הדואר עם הצגת תעודה מזהה של הלקוח, בן/בת הזוג וכל בוגר מעל גיל 18 שהבקשה תקפה לגביו, עם הכתובת החדשה תוך הצגת אסמכתא לכתובת הישנה. בנוסף, מתאפשר רישום ללקוחות פרטיים באמצעות אתר האינטרנט של החברה www.postil.com. רישום זה מתבצע טרם מעבר הדירה כאמצעי בטיחות להגנת הלקוחות ולשם זיהוי מגיש הבקשה.


פתח צ'אט